سبز اندیشان امروز

«جدایی نادر از سیمین» اسکار را گرفت

جدایی نادر از سیمین به کارگردانی اصغر فرهادی از ایران در هشتاد و چهارمین دوره جوایز اسکار جایزه بهترین فیلم خارجی زبون رو از اون خود کرد.

به گزارش خبرآنلاین، مراسم اعطاء جوایز اسکار ۲۰۱۲ دوشنبه صبح به وقت ایران در کداک تیه تر لس آنجلس برگزار شد.

اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه اسکار گفت: «ایرانیان بسیارى در سرتاسر جهان در حال تماشاى این لحظه ان و فکر دارم خوشحالند. نه فقط به خاطر یه جایزه مهم یا یه فیلم یا یه فیلمساز. اونا خوشحالند چون در روزهایى که سخن از جنگ، تهدید، و خشونت میان سیاستمداران در تبادله نام کشورشون ایران از دریچه باشکوه فرهنگ به زبون مى آید. فرهنگى غنى و قدیمی که زیرگرد و غبار سیاست مخفی مونده. من با افتخار این جایزه رو به مردم سرزمینم تقدیم مى کنم. مردمى که به همه فرهنگا و تمدنا احترام مى گذارن و از دشمنى کردن و کینه ورزیدن بدشون میاد.»

«جدایی نادر از سیمین» پارسال در اولین نمایش جهانی خود در جشنواره فیلم برلین موفق به دریافت خرس طلای بهترین فیلم و جوایز خرس نقره ای بهترین گروه بازیگری زن و بهترین گروه بازیگری مرد شد.

این فیلم از اون زمان تا الان بیشتر از ۵۰ جایزه از جشنواره ها و جوایز سینمایی در سراسر دنیا دریافت کرده. لیلا حاتمی، شهاب حسینی، پیمان معادی، ساره بیات، سارینا فرهادی، علی اصغر شهبازی، بابک کریمی، شیرین یزدان بخش، کیمیا حسینی و مریلا زارعی در «جدایی نادر از سیمین» بازی می کنن.

«کله شق» ساخته میشائیل آر. روسکام از بلژیک، «پانویس» ساخته جوزف سدار از رژیم صهیونیستی، «در تاریکی» ساخته آنی یژکا هولاند از لهستان و «آقای لازار» ساخته فیلیپ فالاردو از کانادا دیگه نامزدهای جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبون بودن.

اخبار اسکار اصغر فرهادی خبرآنلاین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *