جاهای دیدنی شهر هوی آن Hoi An در ویتنام

در ساحل مرکزی ویتنام شهر باستانی Hoi An قرار گرفته. این شهر مانند شهرهای دیگه جنوب شرقی آسیا نیس و روی کانالای منتهی به دریای ویتنام شرق ساخته شده. سبک معماری اون ترکیبیه؛ نشون دهنده فرهنگ چین، پرتغال، فرانسه و ژاپن. بازدید Hoi An فرصتی واسه کشف خونه های سنتی، معابد (پاگودا) و پل هاس. رنگای مهیج، مردم محلی خوش برخورد و فرهنگ باور نکردنی علاقه بازدیدکنندگان رو به منطقه زیاد می کنه.

  1. ساحل بنگ

یکی از شلوغ ترین سواحل در تموم ویتنام ساحل بنگ است. ساحل بنگ ساحلی شنی طولانی داره که به اقیانوس آبی دسترسی داره، و محلی مناسب واسه استراحت در آفتاب و یا شنا هستش. بر خلاف دیگه سواحل در Hoi An ، فرسایش جزو مشکلات ساحل نیس. در واقع شن و ماسه زیادی در این منطقه ساحلی هست. فروشندگان زیادی در زیر سایه درختان نخل به فروش خوراکی در طول روز می پردازن.

  1. خونه قدیمی Tan ky

جاهای دیدنی شهر هوی اون ویتنام - خونه قدیمی Tan ky

یکی دیگه از جاذبه های غیر عادی در هوی اون Hoi An خونه قدیمی Tan ky است. این خونه بیشتر از ۲۰۰ سال قدمت داره و از زیر دست هفت نسل در خونواده ویتنامی رد شده. خونه معماری جالبی داره، و در اون جزئیاتی مانند قرقرهایی واسه بالا بردن مبلمان و بالکنی چوبی حکاکی شده دیده می شه. اعضای خونواده هنوز در خونه قدیمی Tan ky زندگی می کنن.

  1. سالن مجمع کانتونی

یکی از محبوب ترین جاذبه ها در هوی اون Hoi An سالن مجمع کانتونیه. این سالن با عنوان کوانگ Trieu هم شناخته شده و در کنار بتکده Cau قرار داره. همونجوری که از نام اون مشخصه، سالن بوسیله مهاجران کانتونی در قرن ۱۹ ساخته شد. این محل واسه تجمع جهت عبادت و رابطه بین بازدید کنندگان چینی و ساکنان بود. در بازدید از سالن مجمع کانتونی، می تونین ساختار و دکوراسیون دارای اژدهاهای سفالی رو ببینین.

  1. خیاطان Hoi An

جاهای دیدنی شهر هوی اون ویتنام - خیاطان Hoi An-hoi_an_tailors

این شهر دارای خیاطان سنتی زیادیه و از اون جایی که شهر از گذشته به عنوان یه بندر تجاری در راه ابریشم بوده خیاطان ماهری داره. هم اینکه خیاطی یکی از محبوب ترین کارای در Hoi Anه. در مغازه می تونین شکل های جور واجور خیلی از پارچه های فابریک با رنگای جور واجور ببینین و اندازه های جور واجور سفارش بدید. روز بعد، می تونین لباس مورد علاقه خود رو دریافت کنین یا با پرو و اندازه کردن در بازدید بعدی لباس آماده هستش. می تونین پس از تکمیل لباس پول اون رو پرداخت کنین.

  1. سالن مجمع فوجیان

جاهای دیدنی شهر هوی اون ویتنام - سالن مجمع فوجیان-fujian_assembly_hall

فوک کین نام عادی سالن مجمع فوجیانه. مانند بقیه سالنا در شهر، فوک کین هم محلی واسه تجمع ساکنان، تجار و بازدید کنندگان از منطقه خاص فوجیان در چینه. بعدا سالن تبدیل به یه مکان مذهبی به افتخار خدای تین هائو شد. بازدید از سالن مجمع فوجیان به معنی مشاهده چشمه رنگارنگ در حیاط، دروازه های مزین دور و بر ملک و اژدهاهای حک شده قشنگتر در اتاق اصلیه. سالن مجمع فوجیان هنوز مکانی محبوب در میان بازدید کنندگان و ساکنان منطقه فوجیانه.

  1. بازار شبHoi An

هیچ کمبود فرصت خریدی در این شهر وجود نداره، اما یکی از باحال ترین جاها بازار شب هستش. بازار در خیابون نگوین هوانگ واقع شده، دقیقا در مقابل پل سرپوشیده ژاپنی. بازار حدود پنج هر شب باز می شه و بیشتر از ۵۰۰ فروشنده فروشگاه های خود رو از سوغاتی تا لباس و مواد غذایی تازه باز می کنن. شاید مورد توجه ترین چیز فانوسای کاغذیه که در شب به زیبایی می درخشه. می تونین یه فانوس رنگارنگ بخرین تا موقع خرید خودنمایی کنه یا می تونین اون رو به منزل ببرین و به یاد رنگا، تازگی و تندوتیزی و شور و هیجان بازار شب بیفتید.

  1. پل سرپوشیده ژاپنی

جاهای دیدنی شهر هوی اون ویتنام - پل سرپوشیده ژاپنی-japanese_covered_bridge

پل سرپوشیده ژاپنی یا بتکده Cau، یکی از پر بازیدترین نقاط دیدنی شهره. این پل در قرن ۱۷ ساخته شده و خیابون ترنسپاندر رو به خیابون نگوین مین Thi Khai وصل می کنه. این پل به اهالی اجازه میده به مناطق چینی دسترسی داشته باشن. این پل سرپوشیده س و مثل یه بتکده ژاپنیه و سبک اصلی اون به ۴۰۰ سال گذشته برمیگرده. پوش,ندن پل دلیل داشته و به عنوان پناهگاهیه اما اون رو با حجاری و تصاویر حیوانان تزئین کردن.

  1. شهر قدیمی

شهر قدیمی منطقه ای در جنوب شرق آسیا در بندر تجاریه که از ۱۵ تا قرن ۱۹ به عنوان بندر استفاده می شده. خیلی از ساختمانای تاریخی در سبک سنتی چینی ساخته شده، و جاده های باریک و پیچ در پیچی داره. مناطق برجسته این شهر قدیمی شامل پل سرپوشیده ژاپنی، سه خونه قدیمی و معبد کانگ کوانه. چندین موزه در شهر قدیمی هست، اما واسه دیدن اجرای موسیقی محلی باور نکردنی در کارگاه صنایع دستی از دیدن موزه ها بیخیال میشین.

جاهای دیدنی شهر هوشی مین ویتنام

کشورای دیدنی جنوب شرقی آسیا واسه گردشگری

تور ویتنام