جاهای دیدنی شهر هوشی مین ویتنام

شهر هوشی مین که قبلا با نام سایگون شناخته می شد، بزرگترین شهر ویتنام و ترکیبی از موارد قدیمی و جدیده. مثلا، بازدید کنندگان این شهر می تونن بازارهای خرید قشنگتر و هم بازارهای خرید سنتی و قدیمی رو در اون پیدا کنن که صنایع دستی و غذاهای خیابانی به فروش می رسد. هم اینکه شهر هوشی مین میزبان تعداد خیلی از معابد و پاگوداهاست.

در این شهر می تونید مکان های تاریخی زیادی مثل تونل Cu Chi رو پیدا کنین که بوسیله چریک ها مورد استفاده قرار می گرفت و در ناحیه دهاتی و دور از مرکز شهر قرار گرفته.

در این مقاله همراه ما باشین تا با هم چند مورد از جاذبه های توریستی این شهر رو مرور کنیم.

  1. بازار Binh Tay:

بازار Binh Tay

این بازار هم مثل بازار Ben Thanh، وسایل کوچیک زیادی مثل اجناس تازه و صنایع دستی افراد محلی رو در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد.

این بازار در محله چینی ها در سایگون واقع شده و در واقع مرکز پخش خیلی از لباس ها و غذاهای سایگونی حساب می شه. بخاطر این بازدید کنندگان می تونن آیتمای موجود در این بازار رو خوب جستجو کنن و از مواردی که در اون به فروش می رسه لذت ببرن.

بازدیدکنندگانی که صبح زود به بازار Binh Tay سر می زنند ممکنه بتونن اجناس و مواد غذایی تازه رو بخرند. هم اینکه در این بازار قسمتی هست که بازدید کنندگان می تونن در اون غذاهای خوشمزه محلی رو امتحان کنن.

  1. خونه اپرای سایگون:

این ساختمون قشنگتر که با عنوان خونه تئاتر شهرداری شهر هوشی مین هم شناخته شده در سال ۱۸۹۷ کامل شده و بوسیله معماری فرانسوی به نام Ferret Eugene طراحی شده. بخاطر این جای تعجب و حیرت زدگی نیس که این ساختمون قشنگتر تشابهی به کاخ پتی در پاریس داره که در طول همون چند سال ساخته شده.

از وقتی بازگشایی این ساختمون تا سال ۱۹۵۵، این بنا سرگرمی های زیادی رو واسه استعمارگران فرانسوی جفت و جور کرده. در آخر در سال ۱۹۵۶؛ دولت ویتنام شروع به استفاده کردن از ساختار این بنا واسه کارای دیگه کرد.

تا سال ۱۹۷۵ این ساختمون قشنگتر واسه مقاصد اصلی خودش مورد استفاده قرار نمی گرفت اما پس از اون همه چیز تغییر کرد. با اینکه خونه اپرای سایگون واسه بازدید کنندگان باز نیس اما هر کسی که بخواد این بنای قشنگتر و جذاب رو ببینه می تونه بلیطی رو واسه اجراهای موجود در اون جفت و جور کنه.

  1. پاگودای امپراطور jade:

پاگودای امپراطور jade

این بتکده کوچیک در سال ۱۹۰۹ بوسیله جامعه کانتونی ویتنام ساخته شده و یکی از مکان های جذاب و قشنگتر در شهره. هم اینکه این مکان به عنوان پاگودای لاک پشت ها هم شناخته شده چون در محوطه اون برکه ای هست که لاک پشت های زیادی زندگی می کنن.

این بتکده در برگیرنده ایتم های زیبایی مثل مجسمه امپراطور jade و بتی از الهه باروری، کیم هوآست. این ساختمون علاوه بر اینکه یه جاذبه توریستی در شهر هوشی مینه به عنوان معبد هم عمل می کنه.

  1. برج مالی بیتکس کو:

وقتی که برج مالی بیتکس کو که ۶۸ طبقه و ۲۶۲ متر ارتفاع داره در سال ۲۰۱۰ تکمیل شد، به بلندترین ساختمون در ویتنام تبدیل گردید. امروزه عرشه اون که در طبقه ۴۹ ام واقع شده یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در شهر هوشی مین حساب می شه و بازدید کنندگان می تونن از نمای ۳۶۰ درجه ای و جذاب اون لذت ببرن.

برج مالی بوتیکس کو، دو رستوران در طبقه ۵۰ ام و ۵۱ ام داره که نمای قشنگتر و عجیبی به محیط دور و بر جفت و جور می کنه. علاوه بر این، این برج و آسمون خراش به خاطر مسابقاتی که در اون برگزار می شه مشهور و شناخته شده. سکوی فرود هلیکوپتر در این بنا روی سقف نیستش. عوضش این سکو در طبقه ۵۲ ام واقع شده.

  1. خیابون دانگ خویی:

خیابون دانگ خویی-dong_khoi_street

واسه آدمایی که به دنبال خرید و خوردن غذا در سایگون هستن و دوست دارن تجربه خوبی از این موارد به دست بیارن، خیابون دانگ خویی بهترین انتخاب هستش. این خیابون میزبان ساختمون های استعماری قدیمی، بوتیک های قشنگتر، مغازه های فروشنده اجناس برند ، کافه های دوست داشتنی، رستوران هاش مشهور و هتلهای لوکس و مجلله.

بعضی از بناهای بسیار مشهور در این خیابون شامل خونه اپرا، اداره پست مرکزی سایگون و کلیسای نوتردامه. کافه Giveral که در میان افراد خوب مشهور و شناخته شده، از سال ۱۹۵۰ محبوبیت ثابتی در میان افراد داره و می توان اون رو در خیابون دانگ خویی دید.

این بنا که قبلا محل جلسه واسه خبرنگاران بین المللی ، عکاسان و نویسندگان در طول جنگ ویتنام بوده در سال ۲۰۱۰ خراب شد. الان یه بنای جدید باز شده که در نزدیکی موقعیت اصلی قرار داره.

  1. بازار Ben Thanh:

بازار Ben Thanh-ben_thanh_market

این بازار با جاها و غرفه زیادی پر شده. بخاطر این بازدید کنندگان می تونن سوغاتی های ارزون قیمت و صنایع دستی محلی رو از راه اون بخرند. این بازار قشنگتر فقط مختص توریست ها نیس.

این مکان واسه محلی ها هم یه بازار مهم واسه خرید اجناس و ایتم های جور واجور حساب می شه. اون ها می تونن نیازای روزانه خود مثل لباس و قهوه رو از راه این بازار جفت و جور کنن. بازدید کنندگان اگه بخوان تخفیف خوبی بگیرن باید قیمت های فروشندگان جور واجور رو با هم مقایسه کنن و قبل از خرید چانه بزنن.

بازار Ben Thanh که در سال ۱۸۷۰ ساخته شده یه مکان عالی واسه خوردن غذاهای محلی ویتنامی هاست. در شب غرفه داخلی بازار بسته می شه اما نواحی دور و بر اون واسه بازدید کنندگان بازه و اون ها می تونن از رستوران های موجود و غرفه لذت ببرن.

  1. اداره پست سایگون:

اداره پست سایگون-saigon_central_post_office

اداره پست سایگون تنها یه ساختمون خیره کننده نیس و یکی از ساختمون های قدیمی در شهر هوشی مین حساب می شه. ساخت و ساز این بنا که بوسیله Gustave Eiffel طراحی شده در سال ۱۸۸۶ شروع شد.

این ساختمون بزرگ چندین ویژگی جور واجور داره که اون رو از بقیه بناها جدا می سازه. در این ساختمون می تونید موزاییک های رییس جمهور قبلی رو در انتهای تالار بزرگ ببینین. این بنا که سقف طاقی شکل بلند و قشنگتر، کف های کاشی کاری شده، غرفه قدیمی تلفن داره هنوزم در حال کاره و بازدید از اون رایگان می باشه.

هم اینکه فروشگاه هایی در اداره پست سایگون هست که بازدید کنندگان می تونن کارت پستال و بقیه سوغاتی ها رو جفت و جور کنن.

  1. کلیسای جامع نوتردام سایگون:

کلیسای جامع نوتردام که در منطقه ۱ واقع شده یکی از مشهورترین نشونه های تاریخی شهر هوشی مین حساب می شه. با وجود دو برج ناقوس بلند این بنا یکی از مشهورترین بناهاییه که در شهر یافت می شه.

کلیسای جامع نوتردام در اصل بین سال های ۱۸۶۳ و ۱۸۸۰ ساخته شده و در منطقه ای بنا شده که پاگوداری ویتنامی ها در اون قرار داشت. همه موادی که واسه ساخت کلیسای جامع نوتردام مورد استفاده قرار گرفته از فرانسه وارد شده.

واسه سال های متمادی ، این بنا به عنوان کلیسای سایگون شناخته شده بود اما بعد از سال ۱۹۶۲، ساختمون به عنوان کلیسای جامع در نظر گرفته شد.

  1. کاخ استقلال:

کاخ استقلال-independence_palace

این بنا بوسیله معماری با نام Ngô Viết Thụ طراحی شده و در اول محل زندگی و کار رییس جمهور ویتنام جنوبی بوده. در سال ۱۹۷۵، تانک ویتنام شمالی از راه دروازه اصلی وارد شد و جنگ بین اون ها در گرفت.

کاخ استقلال نشونه تاریخی این شهره. واقعا دو تانکی که در تصرف و اشغال قدرت مورد استفاده قرار گرفته بود هنوزم در اون جا باقیه و نشون دهنده تاریخ این شهره.

علاوه بر این، اتاق های موجود در این بنا خوب حفظ شده و نشون دهنده استایل و سبک سال ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ه. مناظر قشنگتر و عجیبی در ساختمون ۵ طبقه هست که از جمله اون می توان به زیرزمینی اشاره کرد که به عنوان پناهگاه مورد استفاده قرار می گرفت.

  1. موزه باقی مونده های جنگ:

این موزه نمای متفاوتی از جنگ ویتنام رو نشون می دهد. موزه باقی مونده های جنگ که در سال ۱۹۷۵ شروع به کار کرد در اصل نمایشگاه جنایت های ایالت متحده آمریکا و بقیه کشورها بود.

بیشتر ایتم هایی که در این موزه به نمایش گذاشته شده مربوط به جنگ ویتنامه اما بعضی از موارد هم به جنگ هند و چین اختصاص پیدا کرده. وسایل نقلیه زرهی، توپخانه و سلاحای پیاده نظام هم در بیرون این ساختمون دیده میشه.

کشورای دیدنی جنوب شرقی آسیا واسه گردشگری

بهترین شهر توریستی آسیا واسه سفر خانوادگی

اختصاصی تور ویتنام جهانگردی