جاهای تفریحی مارماریس ترکیه

دیدن از شهر مارماریس شاید یکی از بهترین گزینه ها واسه بازدید از کشور ترکیه باشه.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت ما؛ مارماریس شهری بندری در سواحل دریای مدیترانه س که در جنوب کشور ترکیه قرار داره. این شهر یکی از مکان هاییه که در هر زمینه ای حرفی واسه گفتن داره: سواحل قشنگتر، قایقرانی عالی، ورزش های ماجراجویانه، روستوران های برتر، زندگی شبونه پرجنب و جوش، آفتاب مدیترانه ای و … ؛ تاریخ مارماریس هم بحثی مفصل و جدا هستش. کمتر جایی رو در این کره ی خاکی می توان یافت که اینجور زیبایی تاریخی داشته باشه. در این شهر بناهای تاریخی و جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاری هست که چندین روز باید وقت صرف کنین تا همه زیبایی های اون رو از نزدیک لمس کنین. در ادامه با معرفی دیدنی های مارماریس همراه ما باشین.

مارماریس مارینا

جاهای دیدنی تفریحی مارماریس ترکیه,مارماریس مارینا

مارینا یه مرکز اجتماعیه و همیشه چیزای جذاب و شاد کننده و باحال زیادی واسه گردشگران داره

فرقی نمی کنه که به قدم زدن و گردش با فراغت خاطر علاقه دارین یا دوست دارین در امتداد اسکله سواد قایق بادبانی شید؛ یا اگه اونقدر عاشق خرید هستین که تا از پا افتادن مراکز خرید رو زیر پا می گذارید، مارینا جاییه که باید حتما به اون سر بزنین. مارینا یه مرکز اجتماعیه و همیشه چیزای جذاب و شاد کننده و باحال زیادی واسه گردشگران داره. در کنار آبشارها موسیقی اجرا می شه، نوعای جورواجور رستوران با کیفیت های عالی میزبان شما هستن و مغازه های زیادی سوغاتی معتبر ترک، لباس یا هر چیز دیگری که بخواین، می فروشند.

شرکت در تور روستای مارماریس

جاهای دیدنی تفریحی مارماریس ترکیه,تور روستای مارماریس

تور روستای مارماریس یکی از بهترین تفریحات و گشت و گذارهاییه که می تونید در روستاهای قشنگتر و جذاب دور و بر مارماریس تجربه کنین. واسه تجربه ی زیبایی زندگی دهاتی، فرهنگ و طبیعت این دور و بر می تونید در این تورها شرکت کنین. راهنمایان تور شما رو به گوشه و کنار روستاها و بناهای تاریخی می برند و می تونید فعالیت های مردم محلی، مثل پختن نون رو از نزدیک ببینین.

فوارهای رقصان

جاهای دیدنی تفریحی مارماریس ترکیه,فواره رقصان مارماریس

فواره های رقصان منظره ای بسیار قشنگتر هستش و شب ها که این آب نماها به رقص درمی آیند، تماشاکنندگان رو به تشویق وا می دارن. این نمایش تقریبا نیم ساعت به طول می انجامد و شامل رقص آب به همراه موسیقی و رقص چراغ های رنگی هم می شه. تماشای رقص فوراه ها مجانیه و هر شب مردم زیادی واسه تماشای اون ها به این منطقه می آیند. این فواره در طول روز هم به طور منظم به رقص درمی آیند و حتی زیبایی مجسمه ی مرمری درون اون رو به رخ می کشن. پس سکه ای داخل اون انداخته و یه آرزو کنین!

کوه های مارماریس

جاهای دیدنی تفریحی مارماریس ترکیه,کوه های مارماریس

چشم اندازی از صخره های قشنگتر که بر اثر تابش نور خورشید خیره کننده و رویایی به نظر می رسد، حتما در طول سفرتون به مارماریس شما رو جذب خود می کنه. شرکت های خصوصی زیادی در این شهر هست که در کوه های مارماریس تورهای خصوصی اجرا می کنن، شما رو به مسیرهای صخره ای می برند، پانورمایی خیره کننده از گیاهان و جانوران بومی رو به شما نشون میدن، پرده از زیبایی تالاب ها و آبشارها برمی دارن و حتی شما رو به بالاترین نقطه ی این کوه ها می برند که می تونید طلوع یا غروب خورشید رو از پس دریایی آبی به تماشا بشینین. زیبایی و لذت تجربه ی این روز اصلا قابل توصیف نیس.

آرامگاه های صخره ای ساریان

جاهای دیدنی تفریحی مارماریس ترکیه,آرامگاه صخره ای ساریان مارماریس

واسه حفاظت از این بنای تاریخی، گردشگران اجازه دارن که فقط از درون قایق این آثار منحصر به فرد تاریخی رو تماشا کنن

به خاطر مواظبت از این کنده کاری های ظریف، حساس و باشکوه، گردشگران اجازه دارن که فقط از درون قایق این آثار منحصر به فرد تاریخی رو تماشا کنن. شما می تونید نگاهی گسترده از همه زاویه ها به حکاکی های مرموز این بنا بندازید که مطمئنا شما رو حیرت زده می کنه. راهنمای شما روی قایق های رودخانه، با خوشحالی علم تاریخی گسترده ی خود رو از این مقبره ها و این منطقه ی بومی با شما به اشتراک می گذارن. همراه با بازدید از این بنای تاریخی عجیب، قایق رانی پر از آرامش و زیبایی های چشمی خیره کننده رو هم تجربه می کنین.

پارک آبی مارماریس

جاهای دیدنی تفریحی مارماریس ترکیه,پارک آبی مارماریس

اگه با خونواده ی خود واسه گذران تعطیلات به مارماریس رفتید، یه روز رو واسه رفتن به پارک آبی این شهر اختصاص بدید. این پارک با شکل های جور واجور وسایل تفریحی جور واجور هم می تونه واسه بزرگسالان هیجان انگیز باشه هم کودکان. محیط جذاب پارک آبی مارماریس، این محیط رو به یکی از پرطرفدارترین مکان های تفریحی مارماریس تبدیل کرده.

دالیان

جاهای دیدنی تفریحی مارماریس ترکیه,دالیان مارماریس

دالیان منطقه ای در کنار رودخانه س که واسه بازدیدکنندگان خود، تجربه ای غیرقابل باور ایجاد می کنه. اینجا می تونید سفر دریایی با قایق های رودخانه رو تجربه کنین، نگاهی به زیبایی مواظبت شده ی ویرانه های باستانی بندازید، به ساحل لاک پشت ها برید و در معتبرترین و بهترین رستوران های ترکیه، غذا نوش جون کنین. یکی از مهم ترین مناظر دیدنی این منطقه کنده کاری های ظریف و پیچیده روی تپه های اطرافه که به آرامگاه های صخره ای ساریان می شناسنش. چون این بنا، تاریخ غنی ای پشت خود داره، از اون خوب مواظبت می شه.

ساحل ایچملر (Icmeler Beach)

جاهای دیدنی تفریحی مارماریس ترکیه,ساحل ایچملر مارماریس

آب این منطقه کم عمق و زلال و شن و ماسه ی اون نرم و پاکه

آب این منطقه کم عمق و زلال و شن و ماسه ی اون نرم و پاکه. اینجا ساحلیه که واسه خونواده ها و هر گروه دیگری ایده آله. وقتی به این ساحلی که مثل بهشتی آرومه، می روید، منظره ای از کوه ها که در سراسر راه کشیده شده، حیرت زده میشین. این ساحل یکی از بهترین مکان ها واسه تماشای غروب خورشیده. در ساحل ایچملر، شما بودن در قطعه ای کوچیک از بهشت روی زمین رو تجربه می کنین.

غواصی اسکوبا

جاهای دیدنی تفریحی مارماریس ترکیه,غواصی در مارماریس

غواصی اسکوبا و غواصی به کمک ماسک ویکی از پرطرفدارترین تفریحات این منطقه به حساب می رود چون زندگی دریایی مارماریس بسیار غنی بوده و مناظر بسیار قشنگتر و حیرت انگیزی داره که حالا خوبیش اینه قسمت بزرگی از اون بکر و دست نخورده باقی مونده. شما می تونید بسته به پول و سطح مهارت خود، از شرکت های مختلفی که در این منطقه خدمات مربوط به غواصی ارائه می کنن، از این تفریح لذت بخش و هیجان انگیز لذت ببرین. پس یکی از پرطرفدارترین فعالیت های تفریحی موجود در مارماریس رو از خود افسوس نکرده و به غواصی در آب های زلال اون بپردازید.

جیپ سافاری مارماریس

جاهای دیدنی تفریحی مارماریس ترکیه,جیپ سافاری مارماریس

جیپ سافاری مارماریس یکی دیگه از فعالیت های تفریحی جذاب در این شهر ساحلیه که می تونید یه روز رو واسه این سفر روزانه اختصاص بدید. در این سفر، تجربه ی سفر در جاده های ناهموار، پر از گرد و خاک و گاه کثیفی رو به دست میارید و در طبیعتی بهشتی و مسیرهای قشنگتر به ماجراجویی خواهید پرداخت. جیپ سافاری واسه ۴ الی ۸ نفر (تو یه جیپ) ساماندهی می شه. واسه داشتن اینجور تجربه ی هیجان انگیزی، به شما پیشنهاد می کنیم که در تورهای جیپ سافاری که در مارماریس برگزار می شه شرکت کنین.

میدون جوانان ۱۹ می مارماریس

جاهای دیدنی تفریحی مارماریس ترکیه,میدون جوانان ۱۹ مارس مارماریس

فواره های رقصان در میدون جوانان ۱۹ می مارماریس قرار داره

میدون جوانان ۱۹ می مارماریس یه مرکز اجتماعیه که در نزدیکی ایستگاه دولموش قرار داره و دسترسی به اون آسونه. فواره های رقصان هم در این میدون قرار داره؛ اینجا هم اینکه می تونید مجموعه ای از رستوران ها، مغازه ها، اجراهای موسیقی زنده و فعالیت های فرهنگی رو یه جا داشته باشین. در همه رستوران ها از شما با آغوش باز استقبال می شه. دور و دور و بر این میدون بزرگ و قشنگتر پر از افراد دوست داشتنی و پرانرژیه، طوری که دوست دارین هر روز عصرها واسه گذروندن لحظاتی پر از آرامش و نوشیدن یه نوشیدنی خنک به این میدون بیایید.

موزه مارماریس

جاهای دیدنی تفریحی مارماریس ترکیه,موزه مارماریس

موزه ی مارماریس تو یه موزه قرار داره احترامی تموم قد به گذشته ی باشکوه و اشرافی اون گذاشته. اینجا مکان ایده آلی واسه علاقه مندان به تاریخه. واسه بازدید کامل از همه بخش های این موزه باید ۳ ساعت وقت بذارین. در این موزه مجموعه ی گسترده ای از آثار تاریخی و هنری به نمایش گذاشته که همه اون ها به روشنی برچسب گذاری شده و چشم انداز هیجان انگیزی بر گذشته ی امپراطوری عثمانی رو به روی چشمون شما می گشاید. در این قلعه می تونید منظره ی بسیار زیبایی از مناطق دور و بر رو به تماشا بشینین. گفته می شه که پیدا کردن این موزه کمی سخته و نیاز به وصله و کمی ماجراجویی داره، اما واقعا ارزش این رو داره که کمی بگردین و وقت گذاشته و از اون بازدید کنین.

قشنگتر ترین جاذبه آنتالیا کجاس؟

سفر به کوش آداسی و آنتالیا و جزایر پوکت با تورهای عید امسال

تور ترکیه سایت ما