جاهای بکر و دیدنی دنیا برای گردشگری

به گزارش آلامتو به نقل از میهن پست ؛ در این کره خاکی هنوزم هستن مکانایی طبیعی و بکری که هنوز بوسیله آدما تصرف نشده ان پس بعضی از حیرت انگیزترین جاذبه های طبیعی سیاره زمین ، زیبایی چشم نواز خود رو به واسطه تغییرات طبیعی زمین در میلونا سال کسب کرده ان ، از دریاچه های صورتی تا ستون های سنگی سر به فلک کشیده که الهام بخش داستان ها و فیلم های علمی تخیلی بوده ان، این نقاط دیدنی و خیلی مهم که در نقاط جور واجور جهان قرار دارن، هزینه صرف شده واسه مسافرت رو توجیه می کنن.

حال با هم به تماشای بعضی از این مکانای دیدنی و بکری از این کره خاکی می شینیم که واسه گردشگران و علاقه مندان به محیط طبیعی چیز جز بهشت نمی تونه باشه.

چین، Danxia Landforms

کوه ها و تپه های راه راه “Danxia” واقع در جنوب چین به سال ۲۰۱۰ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شدن. این منطقه عالی از جنوب شرق تا جنوب غرب چین کشیده شده و بیشتر از هزار مایل ادامه داره. طرح راه راه کوه ها و تپه های این منطقه به واسطه عکس العمل لایه های سنگ به فشار زمین و اثرات زیست محیطی طی میلیون ها سال ایجاد شده.

نامیبیا، Dead Vlei

حتی اگه به زبون آفریقایی صحبت نکنین، با شنیدن نام این محل میشه تصور کرد با چه تصاویری مواجه میشین. این مرداب مرده در بیابان “نامیب”، اختلاف میان تپه های شنی قرمز رنگ که زمینی سفید رنگ و ترک خورده رو محاصره کرده ان، خوب نشون میده. درخت هایی سوخته با عمر هزار سال در این مکان وجود دارن.

بولیوی، Salar de Uyuni

مردم بیشتر با تماشای نقاشی های سورئالیستی با خود فکر نمی کنن که هنر پیرو زندگیه. اما این منطقه موضوع دیگه ای رو ثابت می کنه. وقتی که طی فصل بارانی لایه نازکی از آب، بزرگترین نمکزار جهان رو به آیینه ای گسترده مبدل می کنه، انگار آسمون و زمین ترکیبی کامل رو تشکیل میدن. این نسخه ای از دنیاس که فقط در نقاشی ها مشاهده می شه.

ترکیه، Pamukkale

چشم اندازی عالی از چندین حوضچه تراورتن و تراس مانند که با آبی فیروزه ای پر شده ان، توجه هر بازدید کننده ای رو به طرف خود جلب می کنه. این مکان که به نام “قصر پنبه” هم شناخته می شه از کربنات کلسیم و حوضچه های آب گرم با رنگ هایی نورانی تشکیل شده. این مکان در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و از دیگر جاذبه های اون میشه به جنگل های معدنی، آبشارهای سنگ شده و ویرانه های معابد و حموم های یونانی اشاره کرد.

مصر، White Desert

“بیابان سفید” هر اون چیزی که در بیابان های معمولی پیدا میشه مانند شن، واحه و آفتابی سوزان رو در اختیار داره. اما علاوه بر این موارد، صخره هایی با اشکالی خیلی مهم بیابان سفید رو جدا می کنن. با تور خودروهای چهار چرخ متحرک می تونین اشکالی خیلی مهم از صخره هایی مثل قارچ تا جیرجیرک رو ببینین.

اندونزی، Lakes of Mount Kelimutu

سه دریاچه آتشفشانی در کوه “کلیموتو” یکی از جاذبه های فراموش نشدنی در جزیره “فلورس” اندونزی حساب می شن. افراد محلی عنوان های مختلفی رو واسه این دریاچه ها در نظر گرفته ان که از اون جمله میشه به “دریاچه مردم قدیمی” یا “دریاچه ارواح شیطانی” اشاره کرد. رنگ آب این سه دریاچه به طور غیر قابل پیش بینی از آبی به سبز و بعد به مشکی یا قرمز تغییر می کنه.

استرالیا، Hutt Lagoon

تالاب “هوت” یکی از تک و توک دریاچه های صورتی رنگ دنیاس. آب این تالاب به واسطه کاروتینوئید تولیدی از جلبک ها به رنگ صورتیه. دیگه دریاچه صورتی رنگ معروف جهان، دریاچه “رتبا” (Retba) در سنگاله که شوری بالای آب اون رنگدونه های قرمز تولید کرده و از صنعت پر رونق تولید نمک در این منطقه هم پشتیبانی می کنه.

چین، Zhangjiajie National Forest Park

این پارک جنگلی در استان “هونان” چین قرار داشته و به واقع می تونه الهام بخش دنیایی خیالی باشه. صدها ستون سنگی که خیلی از اونا صدها فوت ارتفاع دارن، فرق پارک جنگلی “ژانگ جیاجی” حساب می شن. چیدمان و اشکال غیر عادی این ستون های سنگی الهام بخش هنر چین بوده، اما می تونن یادآور بعضی صحنه های فیلم سینمایی “آواتار” هم باشن.

موریتانی، Richat Structure

واسه تماشای دقیق این ساختار باید به فضا سفر کنین، اما مطمئنا ارزش این کار رو داره! تصاویر ماهواره ای ساختاری که مثل یه چشم بزرگه رو در بیابان “صحرا” رو کرده ان. نظریه ای که واسه تشکیل این دایره با قطر ۳۰ مایل ارائه شده به فرسایش یه گنبد آتشفشانی بزرگ بوسیله بادهای قوی اشاره داره.

برزیل، Lencois Maranhenses

در شمال شرق برزیل و دورتر از بخش رودخانه آمازون، منطقه ای به وسعت ۶۰۰ مایل مربع از تپه های شنی و تالاب هایی که حاصل بارش باران هستن، هست. این منطقه عجیب در پارک ملی “Maranhenses” قرار داره. از اونجایی که جاده ای واسه دسترسی به اون وجود نداره باید از تور خودروهای چهار چرخ متحرک یا قایق استفاده کنین.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

تور استرالیا تور برزیل تور ترکیه تور مصر تور چین جهانگردی میهن پست