جان سخت ترین موجود جهان مشخص شد!+عکس

 نشنال جغرافی در جواب به این سوال که «فکر می کنین جون سخت ترین موجود جهان کدامه؟» می نویسه «باید سری به آب زد».

به گزارش مهر، این نشریه علمی می نویسه: وقتی صحبت از جون سخت ترین موجود جهان می شه هیچی به پای tardigrade نمی رسه. این جونور بسیار ریز واسه رده بی مهرها بوده و در محیطهای آبی زندگی می کنه. بعضی به این جونور عنوان «خرس آبی» هم دادن.

به نوشته نشنال جغرافی این جونور مقاومت خیره کننده ای در برابر دماهای بسیار پایین، دوره های دراز مدت خشکسالی و پرتوهای زیاد داره و باحال اینکه این جونور تنها موجودیه که می تونه در فضای خالی هم زنده بمونه. حالا این سوال مطرح می شه که tardigrade از چه ساخته شده؟ تازه ترین مطالعه ای که در این مورد انجام شده نشون میده قسمت بزرگی از tardigrade تشکیل شده از DNA خارجیه، یعنی چیزی درحدود ۱۷.۵ درصد بدن جونور.

در ادامه این گزارش آمده: تیمی از محققان دانشگاه کارولینای شمالی به توالی سازی ژنوم گونه های خاصی از این جونور میکروسکوپیکی از جمله Hypsibius dujardini پرداخته ان تا فهمیده باشن که این جونور چیجوری می تونه در محیطهای خیلی سخت و خشن هم به زندگی خود ادامه بده؟ اونا در بین بررسیهایشان به این نتیجه رسیدن که ژنوم این جور از tardigrade تشکیل شده از چندین نوع باکتری، قارچ و بقیه موجودات ذره بینیه. بر این پایه اعلام شده که ۱۶ درصد شامل باکتری، ۷ دهم درصد قارچ، ۵ دهم درصد گیاه، یه دهم درصد ریزارگانیسمای تک سلولی و یه دهم درصد هم ویروس می شه.

مطلب دیگر :
تولید گوشی هوشمند ایرانی با دوربین ۱۵ مگاپیکسلی

به نوشته نشنال جغرافی، محققان هیچ وقت تصور نمی کردن که این جونور سخت جون تا این حد تشکیل شده از ژنهای خارجی باشه.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر