جالب‌ترین وزارت خانه‌ها در کشورهای مختلف!

هممون بارها اسم وزارت اقتصاد ، آموزش ، سیاست و کشاورزی رو شنیده ایم و شنیدن دوباره اونا چیز عجیبی نیس اما اگه دوست دارین با عجیب ترین وزارت خونهای دنیا آشنا شید این مطلب رو بخونین.

به گزارش مجله اینترنتی به نقل از هفته نامه تماشاگران امروز ؛ در جهان سیاست براساس نیاز مردم و کشورها وزارت خونهای جور واجور و منحصر به فردی به وجود میاد که بعضی وقتا بعضی از اونا خنده دار هستن. در این خبر تلاش داریم باحال ترین و عجیب ترین وزارتخانه های دنیا رو بررسی کنیم.

وزارت ماهیگیری و آبزیان

وزارت خونهای باحال

کشور برزیل دارای یه پهنه بلند در کناره اقیانوس اطلسه و در دل خودش هم رودهای پر آبی مثل آمازون رو جای داده. ماهیگیری در این کشور رونق زیادی داره و صادرات گوشت ماهی (و البته گاو و گوسفند) یکی از مهمترین منابع این کشوره؛ پس جای تعجب نداره که دولت برزیل یه وزیر ماهیگیری و آبزیان هم داشته باشه که کارش سروسامون دادن به همین امور باشه. البته کشورای دیگری هم هستن که وزارتخانه هایی مربوط به امور ماهیگیری داشته باشن اما هیچ کدوم به این روشنی نام وزارتخانه شون رو “وزارتخانه ماهیگری و آبزیان” گذاشته ان. برزیل یه وزارتخانه عجیب دیگه هم داره که اسم اون “مقابله با گرسنگی” است.

وزارت زندان

وزارت خونهای باحال

همونطور که گفته شد هر کشوری براساس نیازها و منابعش دست به تشکیل یه وزارتخانه می زنه. این وسط ونزوئلا که آمار جرم و جنایت زیادی داره، وزارتخانه ای به نام زندان و ندامتگاهای عمومی رو تاسیس کرده. وظیفه وزیر زندانای ونزوئلا چیزی مثل رییس زندانای بقیه کشورهاست، به هر حالا که ساختمون و نیروی انسانی بیشتری در اختیار داره. در ونزوئلا در کنار این وزارتخانه، وزارتخانه تغذیه هم داره که کارش افزایش سلامت شهروندان ونزوئلا هستش.

وزارت رابطه با اتحادیه اروپا

وزارت خونهای باحال

حدس زدن نام کشوری که این وزارتخانه رو داره نباید زیاد سخت باشه. ترکیه سال هاست که در رویای پیوستن به اتحادیه اروپا هست و حتی واسه این کار دست به تشکیل وزارتخانه زده. به نظر می رسه ترکا تا نتونن مشکل خود با کردها رو حل کنن، اجازه حضور در اتحادیه اروپا رو هم نمی تونن به دست بیارن.

وزارت زنان

وزارت خونهای باحال

شنیدن نام این وزارتخانه خیلی هم عجیب نیس. در سالای گذشته توجه به حقوق زنان و افزایش مشارکت اونا در فضای سیاسی و مدیریتی در دستور کار خیلی از کشورها قرار گرفته.

وزارت آب

وزارت خونهای باحال

می گن جنگ جهانی سوم بر سر آب شرب شکل میگیره. راستش رو بخواین بیراه هم نمی گن. بخاطر این کشورای زیادی در سالای گذشته دست به تاسیس وزارتخانه ای به همین نام زده ان. هند هم وزارتخانه ای با نام “آب شرب و بهداشت” تاسیس کرده.

کشور آفریقایی نیجر هم وزارتخانه ای به نام “منابع آبی” داره. ترکیه وزارتخانه “جنگل و آب” رو تشکیل داده و ونزوئلا “اکوسیستم و آب”. سوریه هم وزارتخانه ای مثل موارد بالا و با نام “وزارت آبیاری” داره که بیشتر به صنعت کشاورزی این کشور کمک می کنه.

با این همه، نروژ در این مورد سرآمده و به موضوع وسیع تری توجه کرده؛ تغییرات آب و هوایی که این روزا بحث بزرگان کشورای بزرگ دنیا هم هست. دولت نروژ الان وزارتخانه ای با همین نام “تغییرات آب و هوایی” ایجاد کرده.

وزارت استقلال

وزارت خونهای باحال

اشتباه نکنین؛ این وزارتخانه کاری به کری سرخابیای پایتخت نداره. کار این وزارتخانه حفاظت از استقلال کشوره و در کشور بولیوی قرار داره؛ وزارتخانه ای به واقع عجیب؛ چون که سه قوه یه کشور باید استقلال داشته باشن نه اینکه این معنی به شکل یه وزارتخانه گذاشته شه.

وزارت حیوانات

وزارت خونهای باحال

آفریقا از زمانای قدیم میزبان حیات وحش بوده و هیچ عجیب نیس که کشور نیجریه اینجور وزارتخانه ای داشته باشه.

وزارت فامیل

وزارت خونهای باحال

این وزارتخانه البته ربطی به فامیل بازی نداره و اسم کاملش “فامیل و سیاستای اجتماعی” است. ترکیه چند سالیه که اینجور وزارتخانه ای رو واسه دولتش تعریف کرده تا شاید خونواده هاش از شر اتفاقات عجیب و غریب سریالای این کشور در امان بمونن.

وزارت بچه ها

وزارت خونهای باحال

این یکی هم در نوع خودش باحال و البته کاربردیه. کار وزارتخانه بچه ها، در مرحله اول ارتقای آموزش و سلامت کودکانه. بعد هم مسائلی مانند تغذیه و شادی اونا در دستور کار وزیر بچه ها قرار داره. نروژ یکی از کشورهاییه که اینجور وزارتخانه ای داره. باحال اینجاس که نیجر هم وزارتخانه ای مثل این و با نام “جمعیت و زنان و مراقبت از بچه ها” تاسیس کرده.

وزارت صنایع نساجی

وزارت خونهای باحال

اینکه واسه یه صنعت خاص وزارتخانه تشکیل بدین، از دست هر کسی برنمیاد اما به هر حال کشور پاکستان از انجام این مهم بر اومده و وزارتخانه ای با نام “صنایع نساجی” به وجود آورده. پاکستان البته یه وزارتخانه منحصر به فرد دیگه هم داره؛ “امور کشمیر” که از اسمش مشخصه به چه مسئله ای می پردازه.

خشن ترین و عجیب ترین رسومات بعضی از دینا + عکس

عجیب ترین مناظر طبیعی دنیا + عکس

عجیب ترین