جالب‌ترین خطوط مرزی جهان

بعضی از جهانگردان باتجربه می دونن که همزمان می تونن در دو کشور یا حتی سه کشور باشن. خط مرزی بعضی از کشورها فقط یه خط جغرافیاییه، ولی همین خط در بعضی از کشورای دیگه محل درگیری و قدرت نمایی کشورها هستش.

به گزارش آلامتو به نقل از فرادید؛ مرز بین بعضی از کشورها از جنگل عبور کرده و یه سریای دیگه هم از روی آب رد شده. در بعضی از موارد هم یه ایستگاه بازرسی در جاده ایجاد شده تا مرز بین دو کشور از این روش مشخص شه. در ادامه با مرز بین بعضی کشورها آشنا شید.

هلند و بلژیک

روستای مرزی «بارله هرتوگ» در بلژیک به روستای مرزی «بارله ناسائو» در هلند همسایه هم هستن و با یه خیابون سنگ فرش شده از هم جدا شدن. مسافران هر زمان که بخوان می تونن از این مرز عبور کنن. روی زمین یه خط کشیده شده که در هر سمت اون مشخص شده در کدوم کشورین.

آمریکا و کانادا

آمریکا و کانادا

هر چند سال یه بار، کارگران به این مکان اومده و درختای این خط رو قطع می کنن تا مرز بین کانادا و آمریکا مشخص شه. جالبه بدونین به این خط «شکاف» می گن.

لهستان و اوکراین

مرز این دو کشور در قسمتایی در زمینای زراعی از هم جدا می شه. سال ۲۰۱۲ و در جریان یه نمایشگاه هنری بین مرز لهستان و اوکراین، این طرح زراعی انجام شد تا یه «ماهی» در هر دو کشور همزمان حضور داشته باشه.

هائیتی و جمهوری دومینیکن

هائیتی و جمهوری دومینیکن

در عکس هائیتی در سمت چپ جاده و جمهوری دومینیکن در سمت راست جاده مشخص هستن. مسئله بزرگی که دیده میشه «جنگل زدایی» در هائیتیه.

چین و ماکائو

چین و ماکائو

ماکائو تا چند دهه پیش مستعمره پرتغال بود و آخرسر در سال ۱۹۹۹ با موافقت پرتغال به جمهوری خلق چین ملحق شد. پس فرهنگ پرتغالی و فرهنگ چینی در این منطقه با هم آمیخته شدن. در ماکائو رانندگان از سمت چپ حرکت می کنن ولی در مناطق دیگه چین همه از سمت راست جاده رانندگی می کنن. در این منطقه مرز بین دو کشور با یه آزادراه مشخص می شه که حالت خاصی هم به خود میگیره.

آمریکا و مکزیک

همونجوریکه از تصویر هم مشخصه یه حصار فلزی ساده در منطقه کالیفرنیا مرز آمریکا با تیخوانا مکزیک رو مشخص کرده.

آرژانتین، پاراگوئه و برزیل

در این منطقه رود پارانا و روز ایگوازو به همدیگه می رسن. هر سه سمت این برخورد مرز یه کشوره که در تصویر مشخص شده.

آلمان و جمهوری چک

آلمان و جمهوری چک

حمله سوسکای پوسته نشین مشکی شرایط رو واسه مردم و اجناس زراعی سخت می کنه. هر کدوم از این دو کشور تلاش کرده طوری با اون مقابله کنه که روش هر کدوم در تصویر مشخصه.

مرز قبلی آلمان غربی و شرقی

در نزدیکی شهر ایفتا بازم مرز آلمان شرقی و غربی پابرجا هستش، البته دیگه کارکردی هم نداره. علاوه بر اون، چندین موزه، نمایشگاه و یادبود اون دوران رو هم میشه یافت.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

فرادید