جاذبه های گردشگری طبیعی روسیه

تور گردشگری روسیه سرشاره از دیدنیای طبیعی و مناطق بکری که دیدنشون از هر جاذبه مدرنی لذت بخش تره.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ روسیه کشوری باشکوه با جاذبه های گردشگری طبیعی زیباست که اسم خیلی از اونا رو حتی تاحالا نشنیده اید، خیلی از شما شاید جاذبه های مسکو و سن پترزبورگ رو می شناسین اما مطمئنم بیشتر شما زیاد با گوهرهای طبیعی روسیه آشنا نیستین، روسیه وسعتش خیلی زیاده و حتما می شه در این کشور جاهای طبیعی خیلی زیبایی پیدا کرد امروز ما می خواد درباره جاذبه های طبیعی روسیه حرف بزنه، ما رو همراهی کنین.

آبشار اگوراسکای، سرزمین کراسنودار

آبشار اگوراسکای یکی از معروف ترین جاذبه های طبیعی نزدیک سوچی در سرمین کراسنوداره، این آبشار ارتفاع چندانی نداره اما در بین آبشارهایی که در اونجا هستن با طول ۲۳ متر از همه بلندتره، اگه می خواین واسه چند ساعتی از هیاهوی شهری فاصله بگیرین و از طبیعتی قشنگتر لذت ببرین می تونین به دیدن این آبشار برید و در اونجا صدای طبیعت رو با تموم وجود حس کنین.

کوه آی پتری، کریمه

آی پتری یکی از نمادهای شبه جزیره کریمه و مهمترین جاذبه این منطقه س این کوه با ارتفاع ۱۲۳۴ متردر بالای شهر آلوپکا قرار داره، وقتی به شهر کریمه برید یکی از هیجان انگیزترین تجربه هایی که می تونین داشته باشین تله کابین سوار شدن تا بالای این کوه س. از بالای قله چشم انداز باشکوهی از سواحل جنوبی کریمه و دریای سیاه دارید.

مطلب دیگر :
توصیه‌هایی برای پرورش مغز

جاذبه های گردشگری طبیعی روسیه

کوه آلتای، جمهموری آلتای

آلتای یکی از زیباترین نواحی روسیه است، هر سال هزاران توریست از سراسر جهان به کوه های آلتای می رن، این محل به خاطر تفریحات هیجان انگیزی مثل قایق سواری، صخره نوردی، اسب سواری و … یکی از محبوب ترین جاهاست، بهترین جای کوه آلتای روخانه آلتون، یخچال اکترو، کوه بلوها (بلندترین کوه سیبری) است.

صخره ستونی آمور، سرزمین خاباروفسک

صخره ستونی آمور یکی از شگفتیای سرزمین خاباروفسکه که در منطقه تایگا در ۱۳۴ کیلومتری شهر قرار داره، ارتفاع این ستون ۱۲ تا ۷۰ متره و محققان حدس می زنه که در نتیجه فوران آتشفشانی در ۱۷۰ میلیون سال قبل تشکیل شده، گردشگرانی که به دیدن این صخره های قشنگتر می رن از دیدن این منظره فراموش نشدتی، هوای پاک تایگا و آب شفاف و زلال رودخانه آمور حال می کنن.

خلیج آواچا، کامچاتکا

خلیج آواچا با ۲۴ کیلومتر طول، ۳.۲ کیلومتر عرض و ۲۶ متر عمق یکی از بزرگ ترین خلیجای دنیاس، این خلیج پایگاه اصلی ناوگان روسیه هم هست.

دریاچه بایکال، ایرکوتسک

مطمئنم که بیشتر شما درباره دریاچه بایکال چیزایی شنیدید به همین خاطره که این دریاچه یکی از معروف ترین جاذبه های طبیعی روسیه است، بایکال عمیق ترین و بزرگ ترین دریاچه آب شیرین در دنیاس و شامل ۲۰ درصد آب شیرین یخ نزده در جهان همه.

بیابان چارا، سرمین زابایکالسکی

بیابان چارا از منحصربفردترین پدیده های طبیعته، چارا بیابانیه که در وسط سیبری قرار داره. با ۴.۸ کیلومتر عرض و ۹.۶ کیلومتر طول اندازه بسیار کوچیکی داره، دور این بیابان رو کوه های تایگا و مردابای دور و بر محاصره کردن.

مطلب دیگر :
توضیحاتی در مورد اصالت خط پارسی

کوه البروس، قفقاز

کوه البروس با ارتفاع ۵۶۴۲ متر بلندترین قله در روسیه و اروپا هستش اگه در اسکی و اسنو بورد مهارت دارین حتما به دامنه های جنوبی کوه البروس برید و در پیست اسکی معروف اون اسکی کنین.

سوغات روسیه چیه؟

بهترین هتلای شهر روستوف روسیه

الی گشت تور روسیه