جاذبه های ناشناخته آسیای شرقی

واسه درک زیباییای طبیعت ، بعضی وقتا فقط باید اونا رو از نزدیک دید و لمس کرد . میخوایم چند جاذبه کمتر شناخته شده و بکر ، که گردشگران معدودی از وجود اونا باخبر هستن رو به شما معرفی کنیم . با ما همراه باشین ، شاید یکی از این عجایب، مورد توجه تون قرار گرفت.

روستای یوشان در چین،دهاتی عجیب که در اون مرگ رو حس میکنین!

 چین  یکی از کشورای آسیاییه که با داشتن چشم اندازای خیره کننده اش هرساله توجه گردشگران بسیاری رو به خود معطوف داشته.

 با ما پا به پا بیایید تا شما رو با روستای زیبای یوشان که در استان هوبی واقع شده وبه جرئت میشه گفت یکی ازمعدود مناظر دیدنی و هیجان انگیز دنیاس ،آشنا کنیم.ویژگیهای منحصر به فرد یوشان در حدیست که درلیست عجایب هفتگانه جهان جای گرفته.

در روستای یوشان تنها یه راه واسه ایجاد رابطه با محیط دور و بر و نزدیک ترین شهر هست؛ اونم یه کابل بنام زیپ لاینه که گذشته این پل ارتباطی به ۲۰۰ سال پیش برمیگرده و تا کنون حادثه ای در این مکان اتفاق نیفتاده.

چشماتون رو ببندین و خود رو در واگن برقی کوچیکی فرض کنین که فقط واسه دو نفر جا داره زیر پاتون دره ایست که عمق این دره رو  در اون لحظه پرانرژی نمیتونین تصور کنین و دور و برتون رو یه عالمه از جنگل که در مه گم شده دربرگرفته س.

حال مردم یوشان واسه رفع نیازای روزمره خود میبایستی از این پل ارتباطی استفاده کنن که ارتفاع  اون از دره ۴۰۰ متره.

بیشتر گردشگران تور چین دوست دارن در طول سفر کارای مهیج رو  تجربه کنن و دیدن از یوشان رو به این دسته از بازدیدکنندگان پیشنهاد میکنیم.

ساحل ساساران مالزی ، بزرگ ترین آئینه جهان

ساحل ساساران مالزی جواهری مخفی در دل کوالاسونگورلاره که لقب بزرگترین آئینه جهان رو به خود گرفته .

ساحلی بکر و قشنگتر که روشن ترین ویژگی اون درخشش تصویر آسمون و افراد در ساحل شنی سفید رنگ اون هستش طوری که گویی در برابر آئینه وایس تادید .

ساساران ساحل خلوت و بکریه که الان ناشناخته س و میشه گفت جز تعداد معدودی از گردشگران تور مالزی  و البته دهات نشینان بومی منطقه ، تردد زیادی در اون صورت نمی گیره.

آسیای شرقی

ساساران به کوالالامپور بسیار نزدیکه و می تونین با یه ساعت رانندگی خود رو از کوالالامپور به ساساران برسونین اگه هم از رودخانه جرام با قایق به سمت ساساران حرکت کنین ، کمتر از نیم ساعت به  اونجا می رسین .

واسه بازدید از ساحل ساساران ، باید تورهای یه روزه گشت در ساحل ساساران رو از موسسات در رابطه بخرین تا بتونین وارد این ساحل شید.بهترین زمان واسه سفر به این ساحل نیمه دوم ساله.

یکی از نکات خیلی مهم اینه که ساحل ساساران شباهت زیادی به بیابان سالاردوبیونی بولیوی داره. از دیگر ویژگیای این ساحل وجود تنوع بسیار زیاد جانداران دریایی در این منطقه س و شما می تونین گونه های نادر خرچنگ و صدف رو اینجا پیدا کنین .

 یکی از کارای جالبی که می تونین اینجا انجام بدین تماشای ماهیگیرانه که بازم به روش های سنتی ماهی گیری می کنن.

اگه بخواین می تونین بعد از ساحل گردی و قدم زدن به تماشای معابد محلی برید و حتی واسه خوردن غذاهای دریایی به رستورانای ساحلی مراجعه کنین .

اینجا بهشت عکاسانه ، اگه اهل عکاسی هستین ، دوربین تون رو وردارین و از این فرصت واسه ثبت مناظر این ساحل عجیب دست به کار شید.

آسیای شرقی

تالاب زمردین تایلند

تالاب عالی سورامرکوت ، تالابی زمردین و بسیار قشنگتر در شهر کرابی تایلنده که سرچشمه اون از آبای طبیعی جنگل به وجود آمده .

این تالاب تا حدودی ناشناخته س و کسائی که واسه گردش به کرابی میان اکثرا در سواحل کرابی می مانند و از وجود این تالاب خبر ندارن .در واقع تالاب سورامرکوت در جزیره کومائه کو قرار داره و بیشتر گردشگران به سواحل کرابی گرایش دارن

در ابتدای ورود به این تالاب ، زیبایی چشم گیر اون شما رو دلباخته خود می کنه .این تالاب به شکل دریاچه ایه که با صخره های آهکی محاصره شده و از راه غارهای زیر زمینی به دریا متصله . رنگ آب این تالاب  به رنگ زمردینه و با تابش نور خورشید در این تالاب زیبایی اون دو برابر می شه.اگه طرفدار عکاسی هستین ، اینجا می تونین گزینه های اعجاب انگیزی پیدا کنین .

بازدید از این تالاب نا شناخته باید گزینه متفاوتی در گشت و گذارهای تور تایلند باشه

آسیای شرقی

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا