جاذبه های توریستی و مکانهای دیدنی شانگهای چین

آشنایی با جاذبه های دیدنی و توریستی شانگهای چین ً شما رو واسه سفر به این شهر قشنگتر وسوسه می کنه.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ شهر شانگهای یکی از مهمترین شهرهای دیدنی در چین است که کمتر گردشگری در سفر به چین به گشت و گذار در اون نمی ره. شهری بندری که پر از جمعیته و به ساختمانای بلند و آسمون خراشای فوق العاده معروفه، رودخانه ای این شهر رو به دو بخش تقسیم کرده. اگه شهری مثل شانگهای رو می خواین باید نیویورک در آمریکا رو یه شما معرفی کنیم، شباهت این دو شهر باعث شده تا به شانگهای نیویورک شرق هم بگن. در شانگهای دیدنیای زیادی هست که هنوز واسه بسیاری نامعلوم هستن، از طبیعت شانگهای گرفته تا جاذبه های تاریخی اون هر کدوم شما در چین حیرت زده می کنن. هر چند با یکی برنامه ریزی مناسب و جفت و جور لیستی از جاذبه های این شهر در چین می تونین به تماشای بیشتر جاذبه های این شهر برید. با ما همراه باشین تا به معرفی ۵ جاذبه گردشگری محبوب شانگهای بپردازیم.

۱. رودخانه هانگاپو

در شانگهای در کنار رودخانه زیبای هانگاپو قدم بزنین. پیاده روی به سمت سیل گیر یکی از چیزهاییه که هیچوقت در سفر به شانگهایی نباید از دست بدین. در این راه شما می تونید افق سنتی شانگهایی رو در آسمون خراش ها و معماری اونا در کنار رودخانه بزرگ هانگاپو ببینین که شهر رو به دو بخش جدا از هم تقسیم کرده. به کار گیری قایق بهترین راه بازدید از این جاذبه ی قشنگتر هستش، مطمئنا بهترین عکسای سفرتون رو اینجا می تونین بندازید.

۲. موزه شانگهای

از نمایشگاه داخل موزه شانگهای لذت ببرین. کنار میدون مردم در نزدیکی جاده نانجینگ، موزه شانگهای کلکسیونی از آثار فرهنگی کم یابی رو به نمایش در آورده که بالغ بر ۱۲۰ هزار قطعه رو درخود جای می دهد. بعضی از آثار مانند سرامیک های باستانی و ظروف قدیمی توضیحات انگلیسی هم دارن که می تونین با مطالعه اون از گذشته اش باخبر شید.

۳. فضای سبز باغ یویوان

از فضای سبز باغ یویوان بازدید کنین. در نزدیکی سیل گیر یویوان محترمترین و تنهای باغ بازمانده از سلسله ی مینگ در شانگهایه. این باغ به خاطر منظره ی زیبایی که شامل پل های تزئین شده و ساختمانای رنگارنگه به یکی از جاذبه های برجسته ی این شهر تبدیل شده.

۴. چشم پرنده

نمای چشم پرنده واقع در مرکز مالی جهانی رو ببینین. پنجمین بنای مرتفع جهان با داشتن طولانی ترین آسانسور شیشه ای در شانگهایی نمای زیبایی از این شهر رو به شما ارائه می دهد، چشم اندازی که هر کسی رو مبهوت خود می کنه. شک نداشته باشینً سری به طبقه ی ۱۰۰ام این ساختمون بزنین تا از روی مرتفع ترین پل بین ساختمانی جهان منظره ی شهر رو از ارتفاع ۴۷۴ متری نگاه کنین. اگه زمان بازدید از این پل رو با طلوع یا غروب آفتاب همزمان کنین زیباییهای اون دوبرابر می شه.

۵. رستوران گردان برج تلوزیونی مروارید

در رستوران گردان برج تلوزیونی مروارید بشینه و از گردش ۳۶۰ درجه اون و مناظر مختلفی که براتون می سازه لذت ببرین. این ساختمون جذاب ۳ پایه جدا از هم، ۱۱ کره ی گردان و ۱۵ رصدخانه س. تلاش کنین به موزه ی شهرداری شانگهای واقع در این ساختمون حتماً سر بزنین تا با تاریخ این شهر بیشتر آشنا شید.

۲۰ دلیل واسه سفر به هنگ کنگ

همه چیز درباره شهر پکن

الی گشت تور چین