جاذبه های توریستی و جاهای دیدنی ویتنام

ً انتخاب اول هر فردی واسه یه تجربه گردشگری ایده آل قاره آسیا هستش اما در این قاره قدیمی کشورای زیادی واسه دیدن هست که شاید ویتنام در میان اونا نتونه رقابت کنه اما این تصور اشتباهه و همه گردشگرانی که از ویتنام دیدن کرده ان از سفر خود راضی بوده ان در این مقاله ۷ دلیل خوب واسه سفر به ویتنام رو واسه شما عزیزان توضیح می بدیم.

گذشته از تاریخ، فرهنگ، طبیعت، معماری و دیگه سرگرمیای موجود، «ویتنام» کشوری هست که جاذبه های زیادی داره. این کشور می تونه پذیرای مسافران زیاد و متفاوتی باشه. از کسائی که به دنبال سواحل آرامش بخش هستن تا کسائی که میخوان پیاده روی کرده و یا به دنبال ماجراجویی هستن. مکانای جور واجور ویتنام باعث می شه تا شما تجربه ای فراموش نشدنی در این کشور داشته باشین. در این قسمت به هفت مورد از ویژگیای این کشور قشنگتر می پردازیم. مطمئنا این دلایل می تونه دلیلی واسه سفر به ویتنام باشه.

۱. جزایر جادویی «هولانگ بی»:

7 دلیل خوب واسه سفر به ویتنام

هم واسه ماجراجویان و هم واسه توریستا مکان خیلی خوبیه. «هولانگ بی» شایدً یکی از بهترین و جذاب ترین مقاصد توریستی در ویتنام باشه. شاید سوال کنین که به چه دلیل دیدن این منطقه این جور روش زوم شده؟!

تعداد زیادی جزایر کوچیک به صورت خوشه ای در دور این خلیج کوچیک وجود دارن. از ویژگیای برجسته این جزایر، میشه به موارد زیر اشاره کرد:

  • صخره هایی صاف که واسه صخره نوردان ماجراجو مناسبه.
  • سواحل زیبای شنی.
  • هزاران جاذبه و سرگرمی مانند: پرواز با کایت و هلی کوپتر.
  • سوار شدن بر قایقای تفریحی به نام «سامیان ریچ» واسه جمعیتی که به دنبال ماجراجویی زیادی نیستن.

هم اینکه وجود مکانای اسکان درجه یه، از جمله عواملی هستن که جمعیت کثیری رو به «هولانگ بی» روونه می کنه.

۲. پیاده روی در تپه های «ساپا»

در تپه های «ساپا» پیاده روی کنین و با فرهنگ غنی قبایل محلی آشنا شید.

2

«ساپا» یکی از شهرهای تجاری ویتنام حساب می شه که در شمال غربی اون واقع گردیده. فضای دور و بر اون رو تپه ها و درهایی قشنگتر، محلای پیاده روی و تراسای عالی و مهیج از مزارع برنج محاصره کرده. اقوام قدیمی جورواجور در این منطقه هستن و روی زمینای کشاورزی کار می کنن. هر کدوم با یه فرهنگ و روش جور واجور زندگی می کنن. دیدار از این فرهنگای متفاوت محلات، تجربه دل نشینیه. اونا به طور کاملً آروم هستن و این مسأله باعث می شه تا توریستا دائم از این منطقه دیدن کنن. چیزای زیادی واسه دیدن و یاد گرفتن درباره فرهنگ منحصر به فرد قبایل و سکونت در تپه های «ساپا» هست. این دلایل مکانی مناسب رو واسه توریستا جفت و جور کرده و باعث می شه تا اونا روزای بیشتری رو جهت دیدن جزییات این منطقه صرف کنن.

۳. معبد ادب و هنر

به معبد ادب و هنر برید و از نمونه های معماری و فرهنگ اون جا دیدن کنین.

7 دلیل خوب واسه سفر به ویتنام

ویتنام دارای تعداد زیادی معابد مواظبت شده قدیمیه که به عنوان شاهدانی عینی، چرخش و تغییر فرهنگ در حلول صدها سال رو دیده ان. معبد ادب و هنر در «هانوی» الهامی از «کنفوسیوس، -فیلسوف چینی-» است. این محل به صورت عمومی محل علم پژوهی بوده. در سال ۱۰۷۰ میلادی ساخته شده و اولین دانشگاه ویتنامه. لوحای سنگی زیادی جهت به یاد داشتن نتیجه های بزرگی که درزمان سالای زیادی به دست اومده ان، در این مکان هست و به راستی مکان با ارزشی حساب شده و باید حفظ شه. این معبد از مکانای منحصر به فرد تاریخی و نمونه ای عالیه. معبد ادب و هنر، نشونه فرهنگی قابل دسترسی واسه علم جویان و تاریخ نویسانی هست که به دنبال تحقیق درباره فرهنگ، ادب و هنر ویتنام هستن.

۴. پارک ملی «فونگ»

در پارک ملی «فونگ» و جنگلای بارانی منحصر به فرد «فلورا» و «فایونا» گشت و گذار کنین.

7 دلیل خوب واسه سفر به ویتنام

قدیمی ترین پارک ملی ویتنام «فونگ» است. این پارک دارای طبیعتی عجیب و طبیعت وحشی متمایزیه که شما می تونین روزای زیادی رو در اون به گشت و گذار بپردازید. کوه های «لایم استون» و زندگی پر از گیاهان که بالغ بر ۲۰۰۰ نوع گیاه، بیشتر از ۲۵۰ نوع خزنده و پستاندار و بیشتر از ۳۰۰ نوع پرنده در اون هست؛ اون جا رو به عنوان اولین مکان واسه دوست داران طبیعت و طبیعت شناسا معرفی کرده. با سفر به میان جنگل، دیدن حیوانات باحال و عجیب وغریب و گشت و گذار در غارها؛ انسانایی رو در اون جا پیدا می کنین که در این نواحی بالغ بر ۷۰۰ سال پیش زندگی می کردن. تعداد خیلی از فسیلای مربوط به خزندگان، با قدمت ۲۰۰ میلیون سال پیش هم در این منطقه هست. قبیله بومی «مونگ» هنوز در خونه های خود ساکن هستن. روی زمینای خود زندگی می کنن و اجناس مورد نظر خود رو با روشای ساده تولید می کنن.

۵. از معماریای باحال غربی و شرقی در اون دیدن کنین.

7 دلیل خوب واسه سفر به ویتنام

بازم که کشورای غربی تلاش در گسترش استعمار خود در بریتانیا، فرانسه، اسپانیا، پرتقال، هلند و کشورای پیشرفته دیگری در قاره های جور واجور داشتن؛ ویتنام از قرن نوزدهم تا اواسط قرن بیستم که اوایل جنگ هند و چین بود، تحت استعمار فرانسه قرار داشت. در دوره های مشخصی تنشا و درگیریای زیاد اتفاق افتاد.

ولی در بین این زمان، معماری خاصی از غرب و شرق در این شهر طراحی و اجرا گردید. یکی از زیباترین نمونه های این نوع معماری، ویلای «VOAMEO» است که بوسیله فرانسویا واسه رهبر مردم هومونگ ساخته شد. این ویلا بسیار جذاب و به نام «خونه افیون» به عنوان یکی از مهم ترین مخازن انبار کردن تریاک به حساب می اومد. دیواره های اون توسط دانه های خشخاش و گل طراحی شده.

۶. انجام کارای داوطلبانه

فرصتای زیادی واسه انجام کارای داوطلبانه در این کشور هست.

7 دلیل خوب واسه سفر به ویتنام

واسه کسائی که میخوان به بقیه کمک کنن و دنیای متفاوتی بسازن، فرصتای کمک رسانی به بقیه در ویتنام فراوانه. بزرگ ترین مورد جهت کمک کردن اینه که به صورت گروهی و خیرخواهانه مسافرت کنین. با تعداد خیلی از مردم ملاقات کرده و بیشتر به عمق فرهنگ محلی نفوذ کنین. مهارتای لازم رو یاد بگیرین و شیرینی و لذت کمک کردن به مردم رو، در اون جا تجربه کنین. به نوجوانان درس یاد بدین و به ایتام کمک کنین. می تونین در منطقه ای از حومه شهر، مراقبتای پزشکی انجام بدین و یا در مرکز نجات حیات وحش، کار کنین. شما این فرصت رو دارین که کارای مثبتی زیادی رو انجام بدین.

۷. سواحل زیبای شنی:

7 دلیل خوب واسه سفر به ویتنام

بعد از همه هیجانات و گشت و گذارها، ممکنه بعضی از افراد بخوان حموم آفتاب بگیرن، تابش آفتاب رو روی پوست خود احساس کرده، شنا کنن و در ساحل زیبای ماسه ای اوقات خوشی رو سپری کنن.

همون طوری که گفته شد، «خلیج هولانگ» مکانی عالی واسه ماجراجویی و یا گذروندن تعطیلاته. تعداد خیلی از مکان جور واجور در ویتنام هست. سواحل زیبایی مانند: ساحل آروم و بزرگ کوک «PHUQOC» و یا شهری ساحلی و دوست داشتنی در نهاترانگ «NHATRANG». می تونین براساس برنامه ریزی خود مکان مناسب و مد نظرتون رو پیدا کنین. می تونین اوقات خود رو جدا از بقیه و در ساحل و یا حتی در حومه شهر بگذرونین. اگه به دنبال یه مکان باحال، پر از سرگرمی و قشنگتر می گردید، شک نداشته باشینً ویتنام بهترین گزینه س. پیشنهاد می کنیم تا به این شهر قشنگتر و رویایی سفر کرده و در اون جا پر از خوشی، لذت، آرامش و سرحالی شید.

جاهای دیدنی شهر هوشی مین ویتنام

کشورای دیدنی جنوب شرقی آسیا واسه گردشگری

تور ویتنام مگلی