جاذبه های توریستی و اماکن گردشگری قطر

desert safari

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ قطر واسه همه کسائی که از سراسر جهان واسه دیدن اون سفر می کنن شامل گنجینه ای بزرگ از زیبایی و هنره.

مطمئنا در طول اقامت خود در قطر با مشکل کسل شدن و بی حوصلگی روبرو نمی شین. با این وجود با در نظر گرفتن زیباییای زیادی که این کشور واسه ارائه به شما در خود جای داده و هم اینکه محدودیت زمان اقامت شما در قطر، خوندن این راهنما می تونه واسه تموم آدمایی که به این سرزمین سفر می کنن به درد بخور باشه.

مسجد کتارا

مسجد کتارا در قلب دهکده فرهنگی کتارا ساخته شده که این دهکده دارای تعدادی از زیباترین معماری های خاورمیانه است. طراحی این مسجد به صورت به طور کامل متفاوتی با بقیه مساجد موجود در قطر انجام شده. این بنا با کاشی هایی که بیشتر اون ها آبی رنگ هستن پوشیده شده و در میان رنگ های دیگه به کار رفته در اونم می توان به رنگ های قرمز و زرد اشاره کرد. شما با دیدن معماری و طراحی داخلی پیچیده این بنا حیرت زده میشین. این مسجد هم اینکه دارای سه برج بلنده که به طرف اسمان سر کشیده و اختلاف بین این سازه های بزرگ و زیبایی دیواره های کاشی کاری شده این بنا به طور خاصی جلب توجه می کنه.

مسجد جامِع دوحه

شاید کلمه بزرگ بتونه وجود کلی این مسجد رو تعریف کنه. ظاهر خارجی این مسجد کمی ترسناک به نظر می رسد و قبل از ورود به اون فکر می کنین که در حال ورود به یه دژ غیرقابل نفوذ هستین ولی محیط داخلی اون دارای ساختاری آرامبخش و قشنگتر هستش. سقف گنبدی شکل این مسجد با ارتفاعی زیاد بالای سر شما قرارگرفته و ستون هایی سفیدرنگ و چلچراغ هایی ساده، دید شما از بالای سرتون رو تشکیل می بدن. این بنا به خودی خود بسیار بزرگ و عظیمه ولی با ورود به اون معماری منحصربه فرد این محیط شما رو می گیره و واسه چند لحظه سکوت می کنین. بنای این مسجد به صورت خاصی در شب ها قشنگتر هستش چون با فرارسیدن شب، نوری بنفش رنگ روی این مسجد تابانده می شه.

صحرای دوحه

صحرای دوحه تقریبا در بیشتر مناطق خود دست نخورده و بکر به حساب می آید و باید اونو به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از سفر خود به قطر در نظر بگیرین. شاید در جهان موارد کمی باشن که به اندازه کیلومترها چشم انداز از شن های دست نخورده بتونن شما رو تحت تاثیر قرار بدن. زیبایی چشم انداز این صحرا موجب می شه که حس کوچیک بودن به شما دست بده و در هیبت این چشم انداز ناآشنا غرق شید. شن های این صحرا کامل و دست نخورده هستن و تپه های شنی زیادی در اون به چشم می خورن. به خاطر همین هم دیدن این چشم انداز قشنگتر و چشم نواز صحرایی در هر کدوم از روزا می تونه به شکل یه سافاری واسه شما لذت بخش باشه. موتور ماشین خود رو آماده کرده و واسه تجربه ای به طمع انداختن کننده از حضور در شن های دست نخورده صحرا آماده شید.

موزه ملی قطر

موزه ملی قطر به یکم از نظر طراحی پیچیده س که شاید در اول بشه اونو با یه شاهکار اوریگامی (اوریگامی به یکی از سبکای خلق آثار هنری در ژاپن می گن که به واسطه تا زدن کاغذ در زویای جور واجور و ایجاد شکلایی منحصربه فرد انجام می شه) اشتباه گرفت. بدنه سفیدرنگ این بنا دارای ترکیبی از لبه های تیز و منحنیه که ازنظر معماری می توان ساخت اونو تا حدی غیرممکن در نظر گرفت. این بنا الان در حال ساخته و کم کم تماشاگر تبدیل شدن این طراحی حیرت انگیز به واقعیتی فیزیکی هستیم. طراحی این موزه با الهام گیری از رزهای صحرایی انجام شده که واقعا یه پدیده طبیعی بسیار عجیب هستن که به واسطه شکل گیری کریستال ها در ساختارهای اقلیمی خاص به وجود میان. معمار این بنا عقیده داره که رزهای صحرایی واقعا گذرگاهی از زمان رو به نمایش می ذارن و به خاطر همین هم این ایده رو در طراحی این بنا استفاده کرده.

برجای برزان

برج های برزان نمایشگر معماری درخشانی هستن ولی واسه تجربه کامل زیبایی اون ها باید به نوک این برج ها برید. وقتی که به بالای این برج رسیدید می تونید از چشم اندازی قشنگتر پر شید. این بنا یه سازه قشنگتر و چشمگیره. حتما دوربین به همراه داشته باشین چون بالای این برج به عنوان نقطه ای ایده آال واسه عکاسی به حساب میاد.

دژ دوحه

این دژ نظامی در قلب دوحه واقع شده و در سال ۱۹۲۷ ساخته شده. با این وجود درآخر این دژ به یه موزه تبدیل شده و الان آثار هنری مانند زیورآلات چوبی، لوازم ماهی گیری قدیمی، نقاشی های رنگ روغن و عکس های قدیمی رو به نمایش می گذارد. اگه به دنبال درک تاریخ و سبک زندگی قطری ها هستین و می خواین تا ساکنان این سرزمین رو کمی بهتر بشناسین، این دژ می تونه یه روز لذت بخش رو واسه شما رقم بزنه. با همه این تفاسیر، زیباترین و چشم گیرترین نکته این دژ رو می توان نمای خارجی اون دونست. این بنا بسیار بزرگ و مستحکمه و موجب برانگیخته شدن حس محاصره شدن با نیرویی قوی و ترسناک در شما می شه. این تجربه ای خاصه و مطمئنا از دیدن منظره این بنای قشنگتر و البته ترس آور، لذت میبرین.

موزه هنرهای اسلامی

موزه هنرهای اسلامی در قلب آبهایی ساکن و شفاف قرارگرفته س. واسه رسیدن به این موزه باید از روی یه پل ساخته شده در میون این آب های زلال عبور کنین و به خاطر همین هم غرق در ظاهر زیبای این موزه میشین. این بنای سفیدرنگ دارای شکلی مکعبی با زاویه های تیزه و به تنهایی در مرکز آب های زلالی که به اون گفته شد قرارگرفته س. بنای این موزه در زیر نور آفتاب با درخشش زیبایی همراه س و همین امر هم گیرایی محیطی اونو زیاد می کنه. وقتی که به داخل این موزه پای می ذارین از ریزه کاریای محیط داخلی اون حیرت زده میشین چون محیط داخلی این بنا به صورت کامل در نقطه مقابل سادگی ظاهری نمای خارجی اون قرار داره.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

الی گشت جهانگردی