جاذبه‌های توریستی جدید دنیا را بشناسید

بازدید از برج ایفل واسه کسی که بارها اونو دیده ممکنه جذابیت لازم رو نداشته باشه این جوری آدما به دنبال جاذبه های گردشگری جدید هستن و در این مقاله می خوایم جدیدترین جاذبه های توریستی دنیا رو معرفی کنیم:

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛

دایره گوانجو

دایره گوانجو یه ساختمون برجسته در گوانجوه که دفتر مرکزی گروه Hongda Xingye و هم اینکه بازرگانی پلاستیک(Guangdong (GDPE، بزرگ ترین صادر کننده مواد خام پلاستیکی در دنیا، هستش.

این ساختمون که ۱۳۸ متر ارتفاع و ۳۳ طبقه داره، بوسیله معمار ایتالیایی، جوزف دی پاسکال ساخته شده. زیربنای اون ۸۵۰۰۰ متر مربعه و ساخت اون ۷۰

میلیون دلار هزینه برداشته س.

این ساختمون عجیب در جنوب غربی گوانجو و در نزدیکی رودخانه پرل واقعه و مشابه اون در شنیان چین هم هست، فرقش اینه که داخل دایره گوانجو سوراخی به قطر پنجاه متر هست. این بنا براساس ادراکات و روانشناسی شرقی، اصول فنگ شویی و هم اینکه دایره یشمی ۲۰۰۰ ساله چین (Bidisk) طراحی شده.

جزیره فانتاسی سنگاپور

این جزیره که بزرگ ترین اکوپارک دنیاس، در ۱۶ کیلومتری خلیج سنتوسا واقعه. با گذروندن راه کوتاهی توسط قایق به یه جزیره لوکس می رسین و در کنار جاذبه های طبیعی اون، دسترسی آسونی به مهمترین جاذبه های سنگاپور مثل Universal Studio، Resorts World، Marina Bay Sands و Orchard Road دارید.

این پارک موضوعی ۳۲۸ هکتار وسعت داره و تعداد محدودی ویلای لوکس با طراحی منحصر بفرد که شبیه با محیط جزایر بکر استواییه، در اون ساخته شده. غیر از این ویلاهای مسکونی، فضاهای خاصی واسه تفریح و بازدید از جمله مسیرای طبیعی، آبزی پروری، ماجراجویی، ورزشای آبی و خرید طراحی شده.

موزه صدا و سیمای ریودوژانیرو

این موزه که در نزدیکی ساحل کوپاگابانا قرار داره، تا آخر سال ۲۰۱۴ به استفاده می رسه. این ساختمون فوق مدرن سفید رنگ با نمای خارجی شیشه ای شامل گالریا و نمایشگاه هایی از فرهنگ بومیان ریودوژانیرو (کاریوکا)، سالن تئاتر با گنجایش ۳۰۰ صندلی، فروشگاه، کافی شاپ و یه رستوران در تراس با چشم انداز ساحل می شه. پیاده روهای بسیار خلاقانه و پیچیده ای تحت اثر امواج دریا در

دور و بر ساختمون بوسیله معمار مشهور، روبرتو مارکس طراحی شده.

این موزه شما رو با تاریخ فرهنگی ریودوژانیرو، کارنیوالا، سامبا و باسانوا آشنا می کنه. در این بنای یه هکتاری، اسناد، عکسا، بیلبوردها، موسیقیا، ویدئوها و روزنامهای تاریخی ریودوژانیرو نگهداری می شه.

Museum of Image and Sound

بیوموزه پاناما سیتی

بیوموزه که به موزه تنوع زیستی: پل زندگی پاناما هم معروفه در خیابون آمادور پاناما سیتی واقعه. این موزه بوسیله معمار معروف، فرانک گری ساخته شده و اولین طراحی اون در امریکای لاتینه. ایده این طرح در سال ۱۹۹۹ داده شد و در اکتبر ۲۰۱۴ به استفاده رسید. در سال ۲۰۰۴، گری که همسرش پاناماییه، اعلام کرد که این طرح، هدیه ای واسه مردم پاناما هستش. ساخت این بنا در سال ۲۰۰۴ با سرمایه گذاری برابر ۶۰ میلیون دلار شروع شد و ساخت اون به دلیل نبود تکنولوژی و لوازم لازم، به تأخیر افتاد. واسه سازگاری با اقلیم استوایی، در پنلای به کار رفته در سقف این موزه، از رنگای روشن استفاده شده. موزه تنوع زیستی شامل ۸ نمایشگاه می شه که تداعی گر تنوع زیستی در پاناماه. این نمایشگاه ها بوسیله مؤسسه اسمیتسونیان و دانشگاه پاناما اداره می شه. غیر از این نمایشگاه ها این موزه ظرفیت برگزاری اتفاق های مثل کنسرت رو هم داره.

دنیای ماجراجویی IMG

دنیای ماجراجویی IMG یه پارک موضوعی سرپوشیده س که بخشی از مجتمع تفریحی دوبی لنده. این پارک به ۴ منطقه تقسیم می شه که هریک موضوع خاصی داره و شامل جاذبه های تفریحی مختلفی مثل ترن هوایی، سینمای پنج بعدی و فروشگاه های جور واجور می شه. این پارک پس از استفاده تا آخر سال ۲۰۱۴ به بزرگ ترین پارک سرگرمی دنیا تبدیل می شه.

این پارک بوسیله گروه IMG ساخته شده و بخشی از پروژه پیشرفت شهر عربی (بخشی از دوبی لند) هستش. در سال ۲۰۱۴ این پارک ۳۲۶ میلیون دلار از بانک اسلامی ابوظبی وام گرفت. ارزش این پارک ۱ میلیارد دلار تخمین زده شده. پیش بینی می شه این پارک که روزانه ظرفیت ۲۰۰۰۰ بازدید کننده رو داره، به صورت میانگین روزانه ۱۰۰۰۰ بازدید کننده داشته باشه.

IMG Model Entrance

پیاده روی هوایی Glacier در پارک ملی جاسپر

چشم انداز بدون مانع به جنگلای دره سانواپتا، پارک ملی جاسپر و یخچال کانادا، تجربه ای عالی و عجیبیه که پیاده روی هوایی Glacier به بازدید کنندگان ارائه میده. این پیاده رو که تازگیا گشایش شده، حدود ۳۰۰ متر ارتفاع داره. طراحی اون مشابه پیاده روی گراند کانیونه و آمادگی پیچیده ای واسه نصب اون دید شده. این پیاده رو به اندازه ۳۰ متر از لبه صخره بیرون آمده.

کف پیاده رو شیشه ایه، طوری که می تونین خیلی راحت دره جنگلی زیر پای خود رو توجه کنین، گویی در وسط دره در حال پرواز هستین. این منحصر بفرد ترین تجربه ایه که علاقه مندان به ماجراجویی در طبیعت می تونن داشته باشن. طراحی این جاذبه گردشگری به گونه ایه که کمترین آسیب رو به طبیعت وارد کرده و قبل از استفاده جایزه های زیادی رو برده.

Air Walk in jasper

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

الی گشت