ثروتمند ترین بازیگران هالیوود

به گزارش آلامتو به نقل از روزچین؛ بازیگری یکی از حرفه هاییه که همیشه واسه مردم جذاب بوده. معروفیت، اندازه درآمد و آزادیای خاص مخصوص این قشر از عواملیه که باعث گرایش جوانان به این شغل شده. یکی از نکته ها درباره زندگی بازیگران اندازه درآمد آنانه. در ایران معمولا رسم بر این نیس که اعداد و ارقام قرارداده های بازیگران رسانه ای شه. ولی درباره بازیگران خارجی این به گونه دیگه ایه و در مجلات منتشر می شه. شاید شمام کنجکاو باشین تا با ثروتمندترین بازیگران هالیوود آشنا شید.

بازیگران مشهور و حرفه ای در جهان همیشه دستمزدهای بالایی گرفتن و واسه همینه که افراد زیادی در سراسر جهان همیشه رویای بازیگر شدن رو در سر می پروانند. این بازیگران حرفه ای جدا از ثروتای بالایی که دارن محبوبیت و معروفیت بسیاری به دست آورده ان. دو هفته نامه فوربس (Forbes) هر سال فهرست پردرآمدترین بازیگران دنیا رو منتشر می کنه.

«مارک والبرگ» در بالاترین جایگاه ثروتمندترین بازیگران هالیوود

مارک والبرگ

اولین بازیگری که در فهرست امسال مجله فوربس دیده میشه «مارک والبرگ» با درآمد ۶۸ میلیون دلاره. بودن نام اون در این جایگاه واسه همه کمی غافلگیرکننده بود. جالبه بدونین که اون واسه فیلم «رفتگان» (The Departed) به کارگردانی «مارتین اسکورسیزی» نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

سال پیش عنوان پردرآمدترین بازیگر از اون «دواین جانسون» بود. اما جانسون با درآمد ۶۵ میلیون دلار در رقابت با «والبرگ» ۴۶ ساله در مقام دوم فهرست ثروتمندترین بازیگران هالیوود قرار داره. شاید خالی از لطف نباشه که بدونین درآمد «والبرگ» دو برابر درآمد پردرآمدترین بازیگر زن هالیوود یعنی «اما استون» با ۲۸ میلیون دلاره.

«والبرگ» در سال گذشته بازی در فیلم «تبدیل شوندگان: برگشت شوالیه» و فیلم کمدی «بابا اومده خونه» رو در کارنامه خود داره. نکته خیلی مهم اینه که با وجود اینکه رقم قرار داد «والبرگ» واسه فیلم تبدیل شوندگان بسیار بالا بود ولی این فیلم با فروش ۶۰۰ میلیون دلار خیلی در گیشه موفق ظاهر نشد.

اما بازیگری که تونست جایگاه سوم این فهرست رو از اون خود کنه کسی نیس جز «وین دیزل» با نام اصلی «مارک سینکلر وینسنت» که سری فیلم‎های «سریع و خشن» از فیلمای شاخص اون حساب می شه. دستمزد این بازیگر ۵۰ ساله درزمان سال گذشته مبلغی در حدود ۵۴٫۵ میلیون دلاره.

رتبه چهارم فهرست مجله «فوربس» اختصاص داره به یه کمدین ۵۰ ساله معروف آمریکایی که دستمزد اون ۵۰٫۵ میلیون دلاره و این کمدین محبوب کسی نیس جز «آدام سندلر» که بازیگر فیلمایی چون آقای «دیدز»، «پیکسلا» و «مخلوط» است «سندلر» صداپیشه انیمیشن معروف «هتل ترانسیلوانیا ۱ و ۲» رو در کارنامه خود داره.

نام بازیگرانی مانند «رابرت داونی جونیور»، «کریس همس ورث»، «سموئل ال. جکسون»، «جرم رنر»، «کریس پرت» و «کریس ایوانز» در فهرست گرانترین هنرپیشهای هالیوود اومده.

مردان بالیوودی شونِه به شونِه ثروتمندترین بازیگران هالیوود

شاهرخ خان

با در نظر گرفتن دستمزدهای ستارگان هالیوود شاید کسی فکر نمی کرد که بازیگران بین المللی دیگه بتونن در این فهرست جایی داشته باشن. در فهرست امسال نشریه «فوربس» نکته ای جالبی که دیده میشه نام سه ستاره هندیه. «شاهرخ خان»، «آکشی کمار» و «سلمان خان» از ستاره های مشهور بالیوود در کنار ستارگان هالیوود از پولدارترین بازیگران جهان هستن.

«شاهرخ خان» با ۳۸ میلیون دلار در رتبه هشتم پردرآمدترین بازیگر جهان قرار داره پس از اون «سلمان خان» با ۳۷ میلیون دلار و «آکشی کمار» با ۳۵٫۵ میلیون دلار در رتبه‎ های بعدی قرار دارن.

«فوربس» نام گرانترین بازیگر تلویزیونی رو هم منتشر کرد که این عنوان از اون بازیگر مشهور جهان و برنده اسکار یعنی «رابرت دنیرو» است. اون واسه بازی در هر قسمت از سریال که هنوز پخش نشده مبلغ ۹۸۲ هزار دلار دریافت می کنه. این سریال رو «دیوید اوراسل» کارگردانی می کنه.

راستی به نظر شما به چه دلیل بازیگران ایرونی معمولا از افشای مبلغ قرارداد خود دوری می کنن و در مصاحبه ها از گفتن درآمدشون طفره می رن؟!

ترسناک ترین گریمای دنیا

فرزندان ستاره های بزرگ هالیوود+عکس

روزچین هالیوود