ثروتمندترین افراد در طول تاریخ

در طول تاریخ همیشه کسائی بودن که متفاوت فکر کرده و راه موفقیت رو خیلی سریع طی کردن.

به گزارش آلامتو به نقل از زومیت؛ در تاریخ آدمی آدمایی پولدار بودن و آدمایی مشهور و پولدار. آدمی، میلیاردرهای زیادی رو در سراسر دنیا به خود دیده، اما افراد مولتی میلیاردر زیادی بوده ان که ثروت اون ها دنیا رو به لرزه در آورده. شاید به این فکر می کنین که اگه ثروتمندان زمان قدیم الان زنده بودن، مقدار دارایی اون ها چقدر می بود. با ما همراه باشین تا ۲۰ فرد پولدار تموم تاریخ رو بشناسین.

۲۰) فردریش وِیِرهاوزر

ثروت: ۸۰ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 20

فردریش شش ساله علم آموز مدرسه ی لاترن در آلمان بود. ایشون هم اینکه پا به پای پدر و مادرش در مزرعه کار می کرد، تا اینکه بعد از مرگ پدرش به همراه خونواده ی خود به آمریکا مهاجرت کرد و در کارخانه ی تولید نوشیدنی مشغول به کار شد. بعد از ۲ سال، ایشون در سال ۱۹۹۰ وارد صنعت ساخت و ساز و چوب شد. فردریش کار خود رو با خرید زمین های جنگلی با مساحت زیاد، شروع کرد و کارخانه ی الوار ویرهاورز رو ساخت. کارخانه ای که امروزه بیشترین فروش الوار در آمریکا رو داره.

۱۹) دوک هنری از لنکستر

ثروت: ۸۵/۱ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 19

هنری یه دیپلمات، سرباز و فردی سیاستمدار بود. هم اینکه اون عضو خونواده ی سلطنتی و تنها وارث هنری، کُنت لنکستر بوده. ایشون با ثروت فراوون خانوادگی که در اختیار داشت، سرمایه گذاری های زیادی در زمان جنگ فرانسه انجام داد و تونست لقب ستوان پادشاه اسکاتلند رو هم به دست بیاره. اون حتی با فرانسوی ها واسه ایجاد آتیش بس به گفتگو نشست. هنری در سال ۱۳۶۱ میلادی در لستر وقتی که ۵۱ سال داشت، جون سپرد.

۱۸) اِی.تی استوارت

ثروت: ۹۰ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 18

استوارت کارآفرینی موفق بود. ایشون با ارث بابایی خود تجارت اجناس خشک ( پارچه، لباس و مواد خوراکی) رو شروع کرد و در سال ۱۸۲۳ اولین مغازه ی پارچه ی خود رو در نیویورک گشایش کرد. ایشون در ۲۵ اکتبر ۱۸۸۶ میلادی در اثر مریضی ذات الریه درگذشت و اموال ایشون بعد از به خاک سپاری اون دزدیده شدن. استوارت قبل از مرگش انقلابی در تجارت خرد آمریکا به وجود آورد و تونست با موفقیت هایی که بدست آورد، آرزوهای بزرگی که پدر و مادرش واسه اون داشتن رو برآورده کنه.

۱۷) استفان جیرارد

ثروت: ۱۰۵ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 17

حتی پس از گذشت سالیان دراز از مرگ اون، استفان بازم جایی در بین ثروتمندترین افراد دنیا داره. اون امپراطوری ثروت خود رو براساس ی تجارت و بانکداری ساخت و با خرید مهم ترین بانک اون سال های آمریکا، اقتصاد مریض اون رو نجات داد. در سال ۱۸۳۱ میلادی، استفان بدلیل جراحاتی که تو یه حادثه بر اون وارد شده بود جون خود رو از دست داد و بیشتر ثروت ایشون صرف کارای خیریه شد.

۱۶) جون از گرانت

ثروت: ۱۱۰ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 16

جون، بچه پادشاه ادوارد سوم و یه تسلط زاده بود. اون با دخترعمه ی سوم خود به نام بلنچ ازدواج کرد و با مرگ برادرزنش کُنت لنکستر هم لقب گرفت و نصف لنکستر رو به ارث برد. شرایط مناسبی که جون در اون قرار گرفت باعث شد که اون دوک لنکستر شه و با اراضی زیادی که به نام خود داشت شک نداشته باشین یکی از ثروتمندترین افراد زمان خود بود. اون بیشتر از ۳۰ ملک و زمین در سراسر بریتانیا و فرانسه داشته.

۱۵) ریچارد فیتزآلن

ثروت: ۱۱۸/۶ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 15

ریچارد اولین پسر ادموند فیتزآلن، هشتمین کنت آروندل بود. با اینکه راه زندگی ایشون با خلع درجه ی تسلط زادگی اون، تغییرات زیادی به خود دید، اما ریچارد تونست جایی در بین ثروتمندترین افراد دنیا داشته باشه. اون جنگجویی پردل و جربزه بود که فرماندهی ارتشی که واسه استقلال اسکاتلند می جنگیدن، رو رو دوش داشت. در سال ۱۳۳۰ میلادی تونست مقام تسلط زادگی خود رو باز پس بگیره و در سال ۱۳۴۷ میلادی کنت سورِی شه. ریچارد ثروت خیلی زیادی در طول عمر خود بدست آورد و پس از مرگش در کنار قبر همسرش، به خاک سپرده شد.

۱۴) جون ژاکوب اَستور

ثروت: ۱۲۱ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 14

جون تاجر پوست بود. استعداد بالای اون در تجارت، تونست لقب اولین مولتی میلیونر آمریکا رو واسه اون به ارمغان آورد. اون مشتریائی از سراسر دنیا از جمله چین و کشورای اروپایی داشت. پس از تجارت موفق پوست، اون وارد میدون ی خرید و فروش املاک هم شد و ثروت زیادی رو واسه خود جمع بیاری کرد.

۱۳) ویلیامز دِوارن

ثروت: ۱۴۷/۱۳ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 13

ویلیامز اولین کنت سوری بود. اون علاوه بر این مقام، لقب جنگجوی پردل و جربزه رو از ویلیام دوم دریافت کرده بود. جربزه های اون در جنگ هستینگ باعث شد تا لقب تسلط زادگی رو هم بدست آورد. ویلیامز با زمین های بزرگی که در اختیار داشت، از بزرگ ترین صاحبان اراضی در سراسر بریتانیا بود. اون اولین صومعه رو هم به همراه همسرش، در انگلیس ساخت. اون هم پس از مرگش در کنار همسرش به خاک سپرده شد.

۱۲) بیل گیتس

ثروت: ۱۵۶ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 12

بیل گیتس نامی آشنا واسه همه ی ما هستش. با تاسیس شرکت مایکروسافت اون نه فقط ثروت زیادی بدست آورد بلکه تونست جایگاهی در بین ثروتمندان تاریخ هم به دست بیاره. اون الان ثروتمندترین فرد زنده در دنیا هستش. ( تازگیا این عنوان رو از کارلوس اسلیم مکزیکی پس گرفته.)

۱۱) آلان روفوس

ثروت: ۱۷۸/۵۶ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 11

آلان روفوس، کنت بریتانی، دست راست ویلیام کشورگشا بود. اون خصوصیاتی مشابه ویلیامز دِوارن داشت. اون هم اراضی بزرگی رو بدست آورده و مالک کمبریج شایر بود.

۱۰) کورنلیوس وندربیلت

ثروت: ۱۸۵ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 10

کورنلیوس ثروت خود رو مدیون هوش بالای تجارت و صادارت و واردات خوده. اما مهم تر از همه، ساخت وساز و مالکیت راه آهن در نیویورک و منهتن بود که اون رو پولدار کرد. اون طی جنگ های داخلی در آمریکا، لوازم خوراکی جنگجویان رو جفت و جور می کرد.

۹) هنری فورد

ثروت: ۱۹۹ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 9

فورد در میشیگان به دنیا اومد و موسس کارخانه ی خودروسازی فورده. با به کار گیری استعداد خود، فورد تونست از راز خودروهای تندرو پرده برداره و ثروت زیادی جمع بیاری کنه. اون کار خود رو به عنوان یه تعمیرکار ساعت شروع کرد و به عنوان مهندس خودرو به کار خود ادامه داد و در آخر تونست شرکت فورد رو تاسیس کنه. اون از آغازکنندگان و طرفداران پشتیبانی از حقوق مشتریان بود.

۸) معمر قذافی

ثروت: ۲۰۰ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 8

قذافی یه مولتی میلیاردر بود، مردی دیکتاتور که ۴۲ سال بر لیبی حکومت کرد. علی رغم ستم های زیادی که اون به مردم کرد، تلاش می کرد واسه مردم خود رفاه بسازه و از رهبران جنبش پان آفریقا و موسسان مجمع آفریقایی ها بود. ژنرال قذافی هم اینکه عامل یکی از حیرت زدگی های دنیاست. عملی شدن پروژه ی آبیاری بیابان لیبی که اتمامش ۲۴ سال به طول رسید، واقعا مثل یه معجزه بود. با مرگ دیکتاتور بزرگ در سال ۲۰۱۱ مشخص شد که ارزش دارایی های اون ۲۰۰ میلیارد دلار بوده.

۷) ویلیام کشورگشا

ثروت: ۲۲۹/۶ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 7

ویلیام بچه رابرتز، دوک نورماندی بود. با مرگ پدرش درزمان سفر، اون در ۸ سالگی جای پدر خود رو گرفت. موفقیت های خیره کننده اون در جنگ هستینگ باعث شد که به ویلیام، لقب کشورگشا داده شه. اون در سال ۱۰۶۶ پادشاه انگلیس شد و تاثیر مثبتی در ساخت کلیسا در قرون وسطی داشت.

۶) میرعثمان علی خان

ثروت: ۲۳۰ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 6

اون به عنوان پادشاهی دست و دل باز که به علم اهمیت زیادی می داد، شناخته می شد. عثمان از نیروی هوایی انگلیس در جنگ جهانی اول هم پشتیبانی می کرد. اون به مانند دیگه افراد این لیست اراضی فراوون نداشت، بلکه معادنی داشت که عثمان رو در سال ۱۹۴۰ به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل کردن.

۵) نیکولای الکساندرویچ رومانوف

ثروت: ۳۰۰ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 5

تسار نیکولایی، آخرین سلسله از فرمانروایان روسیه بودن، که پس از انقلاب بولشویک اون و تموم افراد خونواده اش کشته شدن. اون رهبری مقتدر نبود اما ثروت خیلی زیادی داشت.

۴) اندرو کارنی

ثروت: ۳۱۰ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 4

اون حاکم صنعت استیل در قرن ۱۹ میلادی بود. اندرو در ۱۳ سالگی شروع به کار کرد و به طور هفتگی ۱.۲ دلار از کارخانه ی پارچه دریافت می کرد. بعد به عنوان اپراتور تلگراف تو یه شرکت راه آهن مشغول به کار شد و اولین مدرک خود در کسب و کار رو بدست آورد. بعد از جمع بیاری بودجه ی کافی اون اول شرکت پل سازی کیستون و بعد کارخانه ی استیل کارنی رو ساخت. اندرو به طور دائمی مبلغی رو صرف کارای خیریه می کرد و از طرفداران تقسیم مساوی ی ثروت بین مردم بود.

۳) جون راکفِلِر

ثروت: ۳۴۰ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 3

جون انحصار صنعت نفت آمریکا رو در دست داشت. اختراع راه آهن سود بزرگی واسه اون به ارمغان آورد و از ایشون فردی موفق و البته پولدار ساخت که این ثروت منتهی به تاسیس«استاندارد اویل» بوسیله جون شد. تجربه ی کتابداری اون در سال های جوونی، باعث شد که پس از بدست آورن ثروت فراوون، کمک مالی زیادی به ساخت دانشگاه های شیکاگو، راکفلر و فیلیپین، کنه.

۲) خونواده ی روتسچایلد

ثروت: ۳۵۰ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 2

خونواده ی آلمانی روتسچایلد به عنوان یکی از ثروتمندتری خونواده ها در قرن ۱۹ میلادی شناخته می شن. مایر روتسچایلد کار بانکداری رو در قرن ۱۸ میلادی شروع کرد و بانکداری به عنوان شغلی خانوادگی در بین روتسچایلدها شناخته شد. اون ۵ فزرند خود رو به ۵ کشور مهم اقتصادی اروپا فرستاد تا بانکداری خود رو در کل اروپا گسترش بده، این کار مایر باعث افزایش رو به رشد ثروت خود و خونواده اش شد.

۱) مانسا موسا

ثروت: ۴۰۰ میلیارد دلار

بیست فرد پولدار طول تاریخ 1

مانسا موسی، حاکم معادن وانگارا، دهمین امپراطور سلسله ی پادشاهی مالی بود. اون ثروتمندترین فرد در تاریخ آدمی است. مانسا بر ۴۰۰ شهر مالی و تموم غرب آفریقا در قرن ۱۴ میلادی حکومت می کرد و معادن زیادی که ایشون مالک اون ها بود، ثروتی بی مثل در اختیار اون قرار داده بود. مانسا عمارات زیادی ساخته بود که به لطف معمار ایتالیایی، سرجیو دامیان، امروزه هم پا بر جا هستن.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

خبرهای داغ روز زومیت مطالب باحال روز