ثبت چند سیم کارت به نام یک نفر ممنوع شد

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ابلاغ آیین نامه ای به اپراتورهای موبایل خبر داد که براساس اون، ثبت سیم کارت به نام آدمایی که تا الان بیشتر از نه سیم کارت به نامشون به ثبت رسیده ممنوع هستش.

حسن رضوانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به قوانین و قوانین ابلاغ شده به اپراتورهای گوشی موبایل واسه جلوگیری از سوء کاربرده های احتمالی از سیم کارت گوشی موبایل و تکمیل اسناد هویتی مشترکان موبایل گفت: براساس آیین نامه ای که به اپراتورهای گوشی موبایل ابلاغ شده ثبت هرگونه سیم کارت به نام آدمایی که بیشتر از ۹ خط موبایل به نامشون شده، ممنوعه.

ایشون با اشاره به خرید و فروش سیم کارتهای اعتباری فعال در بازار که دارای هویت حقیقی بوده اما خیلی راحت و بدون اطلاع مالک اصلی خرید و فروش می شه و دست به دست می چرخه، گفت: آیین نامه محدودیت ثبت چندین سیم کارت به نام یکنفر واسه جلوگیری از پریشونی و سوء به کار گیری سیم کارتهای فعال تدوین و ابلاغ شده.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تاکید براینکه با اینحال آیین نامه مشکل فعلی مزاحمتهای موبایلی و موارد مربوط به ثبت هویت استفاده کننده از سیم کارت کلکش کنده میشه، ادامه داد: مشترکان گوشی موبایل که چندین سیم کارت تا الان به نامشون به ثبت رسیده باید نسبت به ثبت هویت واقعی سیم کارتهایی که بدون انتقال مالکیت به فروش رسونده ان از هر اپراتوری دست به کار شن.

رضوانی با بیان اینکه الان سیم کارت بدون هویت در هیچ کدوم از شبکه های گوشی موبایل فعال نیس، گفت: ثبت هویت و انتقال مالکیت اصلی استفاده کننده از سیم کارت با اجرای این آیین نامه ساماندهی می شه.

به گزارش مهر، براساس آخرین آمارهای اعلام شده الان بالغ بر ۷۰ میلیون نفر در کشور موبایل دارن و ضریب نفوذ مشترکان گوشی موبایل حدود ۹۲ درصد تخمین زده می شه و این درحالیه که تعداد سیم کارتهای به فروش رفته از طرف اپراتورهای فعال در کشور بیشتر از این ارقامه و از اونجایی که بعضی مشترکان چندین سیم کارت به نام خود به ثبت رسونده ان خیلی از این سیم کارتها بدون تغییر مالکیت اولیه، دست به دست در بازار گوشی موبایل خرید و فروش می شه.

noindex