ثبت نام متقاضیان برای زندگی بدون بازگشت در مریخ

شرکت هلندی Mars One ثبت نام اولیه از داوطلبان حضور در سفر بی برگشت به مریخ رو شروع کرده.

به گزارش ایسنا، براساس اعلام مسؤولان این شرکت قبل از شروع رسمی برنامه انتخاب داوطلبان، بیشتر از هزار درخواست واسه حضور در این سفر دریافت شده.

پذیرش اولیه داوطلبان از روز هشتم ژانویه (۱۹ دی) شروع شده و پروسه انتخاب جهانی داوطلبان از راه برنامه های تلویزیونی هم سال آینده میلادی انجام می شه.

این طرح تنها مختص محققان یا خلبانان قبلی جتای جنگی نبوده و همه افراد علاقه مند با دست کم ۱۸ سال سن می تونن داوطلب حضور در جمع پیشگامان مستعمره مریخ (Mars Colony pioneer) باشن.

بهره هوشی مناسب و سلامت کامل جسمی و روحی از جمله شروط اصلی واسه ثبت نام اولیه در این طرح عنوان شده و پس از انتخاب اعضای پایانی، دوره هشت ساله تمرین و آماده سازی واسه سفر به مریخ شروع می شه؛ این گروه در مدت حضور در تمرینات روی زمین و زندگی بر سطح سیاره سرخ در استخدام شرکت Mars One هستن.

اولین لوازم لازم واسه ساخته شدن کلونی طی سالای ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ میلادی به مریخ ارسال می شن و در سال ۲۰۱۸ هم یه مریخ نورد واسه انجام تحقیقات تکمیلی راهی سیاره سرخ می شه.

«لانس دورپ» بنیانگذار شرکت Mars One تأکید می کنه: اولین گروه مسافران در سال ۲۰۲۳ راهی مریخ می شن و باقی عمر خود رو در کلونیای احداث شده روی سیاره سرخ می گذرونن.

«نوربرت کرافت» از محققان قبلی ناسا و مدیر پزشکی پروژه، اصلی ترین رقابت پیش رو واسه عملی شدن این طرح رو چگونگی تعامل و همکاری اعضا در طول سفر بسیار طولانی از زمین تا مریخ و پس از اون زندگی تا آخر عمر بر سطح سیاره سرخ عنوان می کنه.

دکتر «جرارد هوفت» برنده جایزه نوبل و «برایان انکه» مفسر موسسه تحقیقاتی ساوث وست، از مشاوران برجسته این پروژه هستن.

ایسنا سفر به مریخ مطالب باحال روز