تی شرت جدیدی که مانند یک آتل کمری عمل می کند + عکس

محققان تی شرتی ارائه کردن که طبق ادعای اونا می تونه کمر رو در حالت وایس تاده و صاف حفظ کرده و مانع از کمر درد شه. این تی شرت شامل یه جور پانلای فشرده سازیه که واسه عقب کشیدن بدن به حالت درست طراحی شدن.

محققان ادعا می کنن این پوشاک به عضلات کمک می کنه در حالی که فرد نشسته س عضلاتش بیشتر کار کنه و تنظیم شن.

به گفته کارشناسان کمر درد به وجود اومده از طریق داشتن عضلات شکمی ضعیفه. عضلات شکمی اونایی هستن که وقتی نشسته و یا وایس تاده ایم بدن رو صاف نگه دارن. اما اگه این عضلات ضعیف باشن بدن تمایل داره، عضلات، تاندون، لیگامان و دیسک در کمر رو بیشتر از اندازه بکشه که این موجب درد کمر می شه.

این تی شرت جدید مانند یه آتل کمری عمل می کنه: مانع از افتادن سرشانها به جلو شده و ستون فقرات رو در تراز درست خود قرار میده.

این کار فشار رو از روی ماهیچه هایی بر می داره که گردن رو به سرشانها وصل می کنه و می تونه سفت شده و موجب درد ناحیه کمر شه.

این تی شرت در ناحیه وسط پانلی داره که با پشتیبانی از عضلات مرکزی کمر و شکم، مانع از قوز کردن می شه.  شرکت , Pelham & Strutt,تولید کننده این تیشرت مدعیه بهتر شدن وضعیت و حالت کمر و بالاتنه می تونه تاثیر مهمی واسه ناحیه پایین کمر هم داشته باشه. این تی شرت از یه جنس ساخته شده اما پانلای به کار رفته در اون در واقع بافت کلفت تر و محکم تری هستن.

این پوشاک نوین که طی دو سال تحقیق ساخته شده، در مدل مردونه با قیمت ۵۰ پوند و در مدل زنونه با قیمت ۴۹ پوند به بازار عرضه شده.

عصر ایران عمل