توپ هوشنمد لیگ برتر انگلیس +عکس

از سیستم توپ هوشمند که قراره در رقابتای این فصل لیگ برتر انگلیس مورد استفاده قرار بگیره، رونمایی شد.

سیستم توپ هوشمند قراره از رقابتای این فصل لیگ برتر انگلیس استفاده بشه. در این سیستم وقتی که توپ از خط عرضی دروازه عبور کنه سیگنالی به ساعت مچی داور داده می شه و به اون اعلام می کنه که توپ از خط دروازه عبور کرده. اینطوری دیگه مسئله توپای گل نشده در فوتبال کلکش کنده میشه. قراره این سیستم در بازی جام اتحادیه انگلیس بین منچستریونایتد و ویگان واسه اولین بار در جزیره استفاده بشه.

آلکس هورن دبیرکل FA که روز گذشته این سیستم رو در ورزشگاه امارات رونمایی کرد درباره اون میگه سیستم خطای دروازه بزرگ ترین تغییر ۱۵۰ سال گذشته در فوتباله و خیلی خوشحال هستیم که این تغییر در صد و پنجاهمین سالگرد تاسیس اتحادیه فوتبال انگلیس (FA) اتفاق افتاده. هدف مسابقه فوتبال اینه که توپ درون دروازه قرار گیرد و این سیستم به داوران کمک می کنه که تصمیم درستی رو در زمین مسابقه بگیرن.

به گزارش کمپ ورزش به نقل از ایسنا ؛ ریچارد اسکودامور دبیر اجرایی لیگ برتر انگلیس هم درباره به کار گیری این سیستم واسه اولین بار در لیگ برتر انگلیس گفت: این پیشرفت خیره کننده در دنیای فوتباله. هنوزم اشتباهای زیادی درباره گل شدن و یا نشدن در فوتبال وجود داشته که شک نداشته باشین با این سیستم حل می شه.

توپ هوشنمد لیگ برتر انگلیس

ایسنا