سبز اندیشان امروز

«تجربه مرگ» برای فرار از افسردگی!+عکس

کره ای ها واسه درمان افسردگی و حتی نابود کردن احتمال خودکشی در کشور، دست به اقدام جدیدی زده ان ، اونا افراد رو در تابوت می خوابونن.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: اندازه خودکشی در کره بالا رفته و آمار عجیب و تکون دهنده ای از این موضوع در این کشور هست. امروزه روزانه حدود ۴۰ نفر در کره خودکشی می کنن. کارشناسان دلیل بالای این رقم رو وجود فضای بیش اندازه رقابتی در کشور می دانند و واسه رهایی کشور از این موضوع، دست به برنامه ریزی جدیدی زده ان.

اون ها واسه آدمایی که افسردگی و احتمال خودکشی دارن، احساسی مشابه مرگ رو به وجود می بیارن و از اون به عنوان درمان «تجربه مرگ» نام می برند.

شرکت کنندگان در مرکز شفای سئول که واسه این نوع درمان انتخاب شده ان، از نوجوانانی که با فشار درس و مدرسه درگیر هستن تا افراد مسنی که به تنهایی روی آورده ان و کسائی که مشکلات مالی و اقتصادی دارن، تشکیل می شه.

تجربه مرگ واسه درمان افسردگی

همه اون ها لباس هایی سفید بر تن می کنن و در تابوت هایی که در کلاس گذاشته شده، می شینن و به مراسم خاکسپاری جئونگ یونگ مون که مدیر مرکز شفای سئوله گوش میدن. فرقش اینه که اون در صحبت هاش از اون ها می خواهد که خودشون رو به عنوان بخشی از این جهان قبول داشته باشن و حتی در سخت ترین شرایط به دنبال شادی باشن.

تجربه مرگ واسه درمان افسردگی

بعد از اون این علم اموزان در تابوت هاشون می خوابند و از اون ها عکسی در تابوت گرفته می شه و بعد روی متنی که دوست دارن در مراسم خاکسپاری شون خونده شه کار می کنن و در آخر هم آخرین کلمه هاشون در این دنیا رو واسه بقیه می می گن.

بعد از اون ساعت مرگ نواخته می شه فرشته مرگ با حضور در اتاق همه رو داخل تابوت می کنه و درها رو می بندد.

بعد از مدت ۱۰ دقیقه که این افرد با خودشون تنها بودن و در تابوت هاشون خوابیده ان و فرصت این رو داشتن که به نبودن شون در دنیا فکر کنن. درهای تابوت باز می شه و به اونا یادآوری می شه که بازم در این دنیا هستن و به اون ها می می گن:حالا می دونین مردن چه حالی داره و تقریبا با اون آشنا شدید، اما بازم زنده هستین و در این دنیا حضور دارین، واسه زندگی بهتر مقابله کنین.

تجربه مرگ واسه درمان افسردگی

ایده این کار از اون جایی میاد که به این افراد این امکان داده می شه تا در مراسم خودشون شرکت کنن و در این مدت فکر کنن که با رفتنشون چه ضربه هایی رو به آدمایی که دوستشون دارن می زنند.

البته تابوت درمانی اولین بار نیس که استفاده شده و چند سال قبل در اکراین، فردی که تابوت می ساخته این امکان رو به وجود می آورد که هرکسی که دلش می خواهد می تونه در بعضی از تابوت هایی که اون ساخته بخوابه و مثل سازی از مرگ داشته باشه. در اون زمان روان شناسا واسه کسائی که از مشکلات روانی زیاد رنج می بردن، این تجربه رو موثر می دونستن.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

noindex افسردگی خبرگزاری مهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *