تأثیر لینک های نوفالو – nofollow

بریم سر بحث جنجالی اثر گذاری لینک نوفالو طوری که قبلا تصور نمی کردین!
نوفالو

ممکنه تصور کنین لینکای نوفالو بی تاثیر هستن.اما من با سوال از شما، این باور رو به رقابت می کشم.در آخر این پرسشا خود شما به این نتیجه می رسید، که لینکای نوفالو مهم هستن:

درسته که بک لینکای نوفالو اعتبار رو مستقیما منتقل نمی کنن.اما حالا بیشتر سایتا، کدای اومده، سیستمای مدیریت محتوا، لینکای خروجی رو به طور پیش فرض نوفالو کردن.حتی برنامه نویسان و طراحان سایت که به طور اختصاصی سایتی طراحی می کنن هم همین گونه عمل میکنن.با این حساب،بیشتر لینکا به طور پیش فرض نوفالو هستن. فکر می کنین وقتی بیشتر از ۷۰ درصد لینکای خروجی سایتا نوفالوه، گوگل که صرف دیدن مشخصه نوفالو، اونا رو تاثیر نمی ده؟

بک لینک

وقتی شما به سایت یا صفحه مفیدی لینک می دید؟حتما فالو لینک می دید و دلتون واسه رتبه بندی اون سایت می سوزد؟

اصلا سایت لینک دهنده، میدونه فالو و نوفالو چیه؟

میدونید به این روشی که از حدود سال ۲۰۰۸ میلادی شروع شده(نوفالو شدن کم کم لینکا) ، حالا لینک فالو بسیار کمه و حالا گوگل باید، از بین همه بک لینکای نوفالو، سایتا رو رتبه بندی کنه؟مطمئنا به این نتیجه باید برسین، که گوگل مجبوره لینکای نوفالو رو هم تحلیل کنه و در رتبه بندی خود تاثیر دهد.مگه می شه از یه عالمه از لینکای نوفالو که کمتر از لینکای فالو در سطح وب نیستن، بیخیال شد و اونا رو خنثی خواند؟

امکان نداره، یه سایت معتبر، صفحه یا سایت دیگری رو به صورت طبیعی، به عنوان لینک به درد بخور یا منبع، به صورت نوفالو لینک کنه؟شما جای گوگل باشین، چون فقط نوفالوه، اون رو در رتبه بندی، تاثیر نمی دین؟

میدونید نویسندگان زیادی وجود دارن که کاری به لینک نوفالو و فالو ندارن یا فرق اینا رو نمی دونن و در سایت خود ، لینکایی رو معرفی می کنن؟(سایتای خبری، آموزشی و …)

میدونید سایتای معروف و قوی و یا در انجمنای سوال و جواب مثل stackoverflow.com (این سایت فقط یه مثاله و بیشتر مخصوص برنامه نویسان و پیشرفت دهنگانه) وقتی لینک مفیدی رو معرفی می کنن، به صورت نوفالوه؟در این سایتا لینک فقط به خاطر به درد بخور بودن تو یه مطلب در رابطه معرفی شده و طبیعی ترین بک لینک ممکنه؟ پس منطقیه که گوگل صرف نوفالو بودن به اون اهمیت نده؟!

میدونید، که اگه تموم بک لینکاتون فالو باشه ، غیر طبیعیه و گوگل متوجه حقه شما می شه؟مگه می شه با توضیحاتی که داده شد، یه سایت فقط بک لینک نوفالو یا اکثرا بک لینکای فالو داشته باشه؟با این توضیحات ، مطمئنا فهمیدین، که بک لینکای نوفالو، می تونن به تموم بک لینکای فالوی شما معنا و اعتبار ببخشند و اونا رو طبیعی نشون بدن.

میدونید، حالا گوگل هوشمند تر از اون هستش که به مشخصه فالو یا نوفالو اهمیت دهد؟ میدونید حالا خود گوگل با در نظر گرفتن موقعیت و جایگاه لینک خروجی، محتوای صفحه ای که در اون لینک هست و صفحه ای که لینک به اون اشاره میکنه و … ، واسه تاثیر لینکا اراده کردن می کنه؟

اراده کردن

میدونید سایتایی که تبلیغات گسترده محیطی، تلویزیونی، اینترنتی می کنن، بیشتر لینکایی که دریافت می کنن نوفالوه و چون برندینگ (دست برتر سئو) قوی دارن، احتیاجی به link building ندارن؟همین برندینگ اونا که واسه اونا لینک طبیعی ایجاد کرده، شامل لینکای نوفالوی خیلی زیاده! اما این جور سایتا معمولا در رتبه یه نتایج جستجوی گوگل هستن!

میدونید، بازی به این سادگی هم نیس و گوگل هوشمند تر از اون هستش که صرف نوفالو بودن لینک، گوگل اون رو غیر مهم تلقی کنین و صرف فالو بودن اون ، مهم تلقی کنه؟

بازم باور دارین بک لینکای نوفالو خوب نیس و بی تاثیره؟فکر نمی کنم!