بیماری های جسمی

بیماری های جسمی

مقدمه:
زن و مرد در انسانیت برابرند، ولی دو گونه انسان با خصلت ها و غرایز متفاوت که نه تنها این اختلافات از ارزش آن ها نمی کاهد، بلکه می باید درک و پذیرفته شود تا روابط بین جنس مذکر و مؤنث اصلاح گردد به گونه ای که احترام به شخصیت جنس مخالف و صیانت نفس را در بر داشته باشد و سبب تشریک مساعی و علاقه بیشتر گردد. برخی از صاحبنظران می خواهند این اختلافات را به نقص زن و کمال مرد یا بالعکس تفسیر نمایند. در حالی که این تفاوت ها به معنای برتری یا پستی یکی از دو جنس نمی باشد، بلکه تناسب و تعادل بین دو جنس است که سبب جذب آن ها به سمت یکدیگر می شود. بدین روی سعی برایجاد تشابه در بین دو جنس و تصور واکنش و رفتاری مشابه اشتباهی محض می باشد که باعث سرگردانی افراد نسبت به هویت خود می شود. بنابراین انسان ضمن حرکت به سوی رشد و تعالی می باید با حفظ انسانیت به ندای فطرتش گوش فراداده و نیازهای غریزی خود را پاسخ مثبت دهد«فَأَقِمْ وَجْهَکَ لِلدِّینِ حَنِیفًا فِطْرَتَ اللَّهِ الَّتىِ فَطَرَ النَّاسَ عَلَیهَْا لَا تَبْدِیلَ لِخَلْقِ اللَّهِ ذَالِکَ الدِّینُ الْقَیِّمُ وَ لَاکِنَّ أَکْثرََ النَّاسِ لَا یَعْلَمُونَ» تا با رهبری عقل و احساس با گذر عالم مادیات به عالم روحی و معنوی توجه شود و به رضایت و نشاط معنوی برسد، بدون آن که ترک دنیا نموده«قُلْ مَنْ حَرَّمَ زِینَهَ اللَّهِ الَّتىِ أَخْرَجَ لِعِبَادِهِ وَ الطَّیِّبَاتِ مِنَ الرِّزْقِ. . » و از تمایلات فطری و هویت جنسی چشم پوشی شود. پویندگان این راه اعم از زنان و مردان است که با پرورش استعدادها و توجه به ندای درونی و بیرونی می توانند آگاهانه و آزادانه با به دست گرفتن سرنوشت، آینده خویش و جامعه را بسازند و جهان پیرامون خود را بر اساس این تمایزهای جنسیتی سازمان بخشند. در این قسمت پیرامون برخی از تفاوت های مکمل زن و مرد که به صورت غالب در آن ها وجود دارد و باعث جذابیت جنس مخالف می شود، سخن به میان می آید:
زن مایه سکون و آرامش«وَ مِنْ ءَایَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکمُ مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُواْ إِلَیْهَا وَ جَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّهً وَ رَحْمَهً. . . » و مرد منشا حرکت و فعالیت است«الرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلىَ النِّسَاءِ . . »
زن لباس مرد و مرد لباس زن است. آرامش، زینت حفظ آبرو و اسرار خانواده، مال و دارایی، ستر معایب« . . هُنَّ لِبَاسٌ لَّکُمْ وَ أَنتُمْ لِبَاسٌ لَّهُن . . »هر یک از زوجین به عهده دیگری است.
زن خود را برای همسرش آراسته می کند و مرد نیز برای همسرش و هر دو علاقه به آراستگی دارند.
همسران خیراندیش یکدیگرند.
وجود زن و مرد در خانواده و در کنار یکدیگر موجب سرور و نشاط می شود.
زن مظهر لطف و محبت است و خانواده محتاج و نیازمند وجود او می باشد.
عشق مادر بودن از دوران کودکی در وجود زن قرار دارد که حتی جلوگیری از آن برای او بیماری های جسمی و روانی در پی خواهد داشت و فرزند نیازمند نوازش های مادرانه است.
پدر ومادر سازنده شخصیت فرزندان هستند، زن تربیت عواطف کودک را بر عهده دارد و پدر متضمین ایجاد امنیت او می باشد. زن مدیر خانه و مرد مدیر کارهای اجرایی خارج از خانه است.
مادر الگوی مناسب دختر و پدر الگوی مناسب پسر است. البته دختران به پدر و پسران به مادر نیازمندند.
مادر مظهر مهرورزی و پدر مظهر قدرت(نه زور)است.
زن و مرد هر دو مؤثر در انتقال وراثت می باشند.
مردها برای قدرت، لیاقت، کارآیی و موفقیت ارزش قائلند و عزت نفس آن ها از طریق توانایی و کسب نتیجه به دست می آید و زن ها برای محبت، ارتباط، زیبایی و رابطه ارزش قائلند و عزت نفس آن ها به وسیله احساسات و میزان رابطه شان تعریف می شودو این صفات لازم و ملزوم یکدیگر هستند.
زن ها به کمک نیاز دارند و حمایت از آن ها احساس عشق و دوستی را تقویت می کند و مردها به کمک نیاز ندارند و حمایت از آن ها احساس بی لیاقتی و ضعف را در او بر می انگیزد.
مرگ تدریجی مرد زمانی است که احساس کند، نقش مثبتی در تغییر زندگی دیگری ندارد.
مردها آماده ایثار و زن ها پذیرای آنهستند.
مردها به اعتماد و زن ها به توجه و علاقه نیازمندند.
مردها به درک کردن و زن ها به درک شدن نیازمندند.
مردها به قدردانی و زن ها به احترام نیازمندند.
مردها به تحسین و زن ها به وفاداری نیاز دارند.
مردها به تحسین و زن ها به اعتبار یافتن نیازمندند.
مردها به تشویق و زن ها به اطمینان خاطر نیازمندند.
بدین روی ویژگی های دو جنس مخالف موجب جذب، علاقه و تعادل و در نهایت تشکیل خانواده که بزگترین نیاز انسان است، می گردد.
پایه گذاری خانواده

Share