سبز اندیشان امروز

بهترین مادران در بازی های ویدیویی

مادر بودن مطمئنا مهم ترین نقشیه که یه زن در طول زندگی اونو برعهده داره. داستان زندگی تموم مادران پره از فداکاری و محبت مثال زدنی واسه رشد و حفاظت از بچه هاشون. در خیلی از موارد بازیای ویدیویی واسه انتقال مفاهیم احساسی گزینه عجیب ای حساب می شن و از همین جهت تاریخ این هنر همراه بوده با حضور مادران احساسی و مهربانی که لحظاتی فراموش نشدنی رو واسه ما رقم زده ان، به مناسبت روز جهانی مادر، مقاله سایت Twinfinite در مورد بهترین مادران بازیای ویدیویی رو باهم می خونیم.

Pokémon – Kangaskhan

در حالی که دیگر اعضای پوکمون بهتر می دونن فرزندان خود رو تو یه جهان پر از خطر و موجودات وحشی رها کنن، ما روی شخصیتی تمرکز کردیم که در روبرو شدن با این موضوع، برخورد منطقی تری داره. اون به عنوان یه مامور خاص واسه مراقبت کردن شناخته می شه.

Kangaskhan واسه مراقبت از بچه خود که تقریباً همیشه در کیسه اون قرار داره، تا حد جون مقابله می کنه و به سرعت جلوی کوچیک ترین خطرات رو هم میگیره. اون حتی واسه جلوگیری از اذیت شدن بچه کوچکش به صورت وایس تاده می خوابد. اگه تنها یه مادر در سری پوکمون قابل ستایش باشه، کسی جز Kangaskhan خجالتی و دوست داشتنی نیس.

Overwatch – Ana Amari

اونا یکی از موسسان اوورواچ به عنوان یه سازمان واسه حفاظت از تهدیدات خطرناک واسه دنیاس. اون مادر یکی دیگه از شخصیتای بازی یعنی فرحه و واسه حفاظت از فرزندش که تنها عشق اون حساب می شه، از بازنشستگی خارج شده.

به عنوان یه عضو اوورواچ، وظیفه اون کمک به هم تیمیای خود واسه حفظ سلامتی اونا در طول مقابله س. اون مجهز به لوازمیه که به باز گرداندن سلامتی اعضای تیم کمک می کنه. حتی اسلحه اونم به جای کشتن اهداف، فقط به اونا آسیب رسونده یا مجبور به تسلیم شدنشون می کنه. این محبت و علاقه باعث می شه اون یه مادر واقعی به حساب آید.

Borderlands – Mad Moxxi

نمیشه گفت که بدون حضور اون، بوردرلندز چیجوری می شد. اون یکی از مبارزان Underdome و عضو قبلی گروه Hodunkه. در حالی که مد به عنوان یه مقابله اغواگر و خطرناک واسه دشمنانش شناخته می شه، وقتی نوبت به بچه هاش می رسه، یکی از دلسوز ترین مادرانیه که در دنیای بازیای ویدیویی پیدا می کنین.

مثلاً، واسه نجات دخترش و جلوگیری از قربونی شدن اون در گروه Hodunk، اون وفاداری خود به این قبلیه رو کنار گذاشت و رهبر اونا رو به قتل رساند و با دختر و پسرش زندگی جدیدی رو شروع کرد.هر مادری که به خاطر زندگی بهتر بچه هاش حاضر به کشتن و خشونت علیه یه قبلیه خطرناک و بی رحم شد، شک نداشته باشینً در این لیست جا داره.

Suikoden Tactics – Yohn

یون شخصی از یه بعد دیگه دنیاس که به طور ناخواسته به دنیای Suikoden Tactics وارد می شه. دنیایی که در اون قادر به رابطه برقرار کردن با افرادش نیس. پس از این اتفاق بد، یون بدون هدف در سرتاسر این جهان سرگردان بود تا وقتی که با والتر به عنوان یکی از اعضای گارد امپراطوری ملاقات می کنه، ملاقاتی که در آخر منتهی به تولد قهرمون بازی می شه.

بدیش اینه، رابطه بین یون و والتر مخفی می مونه و کریل به عنوان قهرمون بازی هیچوقت نمیفهمد که مادر خونی اون کی بوده.  حتی کریل مادرش رو «حیوان خونگی» والتر خطاب می کنه.

اما حتی پس از تموم این تمسخرها و بی احترامیایی که به وسیله کریل به یون شد. عشق یون نسبت به فرزندش هیچوقت از بین نرفت. از مراقبت از کریل در زمان جراحت گرفته تا کمک کردن به اون در تموم ماموریت هاش، یون هیچوقت فرزندش رو تنها نگذاشت. تعهد اون به سلامت و آسایش پسرش حتی در روبرو شدن با آزار و اذیتایی که شده، باعث می شه تا ما به یون افتخار کنیم.

ایدث فینچ – What Remains of Edith Finch

ایدث فینچ رو میشه جوون ترین مادر این لیست دونست. در بازی، ایدث خونه خاندان قدیمی خود رو بررسی می کنه تا به رازای آخرین اعضای خونواده و نفرین قدرتمندی که خاندان فینچ رو گرفتار کرده، برسه. دلیل این جست و جو در گذشته خونواده، اینه که ایدث بتونه در مورد خونواده خود با پسرش صحبت کنه.

در وقتی که ما کنترل اونو در بازی برعهده داریم، اون در بیست و دومین هفته بارداری هست. به عنوان آخرین بازمانده از خونواده فینچ و بعد از اون که مادرش رو در ۱۶ سالگی از دست داد، احساس وظیفه می کنه تا اسرار خونواده رو به اطلاع پسرش برسونه تا اون فهمیده باشه که خونواده فینچ چی بوده و از کجا اومده. این تعهد به فرزنده متولد نشده، واسه حضور در لیست ما کافیه.

Metal Gear – The Boss

باس یه چهره دیگه از مادر بودنه. زنی که به شکل سنتی نقش یه مادر قرار نمی گیره. با در نظر گرفتن این که یه قهرمون افسانه ای و رهبر گروهی از قاتلاین آموزش دیده، انتظار میره که اون شخصیتی غیر معمولی باشه. در حالی که بیشتر مادران این لیست به خاطر استقامتشان در روبرو شدن با سختیا شناخته شدن، باس به مرگبار و خطرناک بودنش معروفه.

یکی از بزرگترین نتیجه کارش، پرورش «بیگ باس» به عنوان یکی از قهرمونای اصلی سری متال گیر حساب می شه. ایجاد سبک مقابله با دست مخصوص خود، مقابله در جنگ نورماندی در حالی که فرزندی ۹ ماهه رو حامله بوده و به دنیا آوردن همون بچه در میدون جنگ، جز کوچیکی از تواناییا و کارای عجیب باس هستش.

هم اینکه اون به عنوان مادر نیروهای خاص شناخته می شه. وفاداری و محبت اون نسبت به این گروه خیلی کم پیدا بوده و حتی اگه اونا به دشمنان خونی باس تبدیل شن، این حس در اون از بین نمیره.

Wolfenstein II: The New Colossus – Zofia Blazkowicz

زوفیا مادر قهرمون سری مشهور ولفنشتاین و یکی از قوی ترین زنانیه که شما در بازیای ویدیویی با اون ملاقات می کنین. اون زنی یهودی و همسر یه مرد خشنه و همزمان با نازیایی که خواهان قتلش هستن هم درگیره.

اونم اینکه یه مادر فداکاره که از بچه خود در مقابل هر خطری مراقبت می کنه. وقتی ویلیام به عنوان یه پسر جوون عاشق دختری مشکی پوست می شه، (اتفاقی که در قلمرو سفید پوستان عجیب حساب می شه) اون اجازه آسیب رسوندن همسرش به ویلیام رو نمی ده و خود رو در خطر قرار داده تا پسرش سالم بمونه.

حتی با وجود تموم سختیایی که حکومت نازی بر زندگی اون اعمال کرده، زوفیا بازم عشق خود رو واسه تنها پسر خود حفظ کرده تا چگونگی زنده موندن در جهانی که به نظر امیدی در اون دیده نمی شه رو به ویلیام بیاموزد.

هر وقتی که پدر ویلیام به اون آسیب رسونده، زوفیا در اون موقعیت ظاهر شده تا چشمون مشکی و لبخند روی صورتش، به پسرش امید بده. همت مثال زدنی زوفیا و حس امیدی که اون داره، در آخر فرزندش رو به قهرمانی برجسته تبدیل می کنه.

Night in the Woods – Candy Borowski

اگه تنها  یه اخلاق واسه توصیف کندی وجود داشته باشه، اون واژه «صبر» است. به عنوان مادر شخصیت اصلی بازی Night in the Woods و در دنیای بی رحمانه ای این بازی، این یه معجزه حساب می شه که کندی فرزندش رو زنده نگه داشته.

خانوم بوروفسکی شخصیتی آرومی داره و همیشه فرزندش رو به راهی درست هدایت می کنه. در حالی که ممکنه بسیاری به خاطر ترسو بودن به اون ایراد بگیرن، اما میدونیم که عزمشونو جزم کردن روی خشم و در این شرایط کار درستی نیس. بزرگ کردن دخترش در این شرایط مهارت مهمیه که خیلی از اون بی بهره ان.

Ori and the Blind Forest – Naru

نارو شاید مادر خونی Ori به عنوان شخصیت اصلی بازی نیس اما نمیشه وصلت خونی رو دلیل خوبی واسه داشتن صفت مادر بودن دونست. نارو فقط در ده دقیقه ابتدایی بازی حضور داره اما در همین مدت کوتاه هم ارزشمندیای خود رو ثابت می کنه.

پس از اون که Ori رو در جنگل، ول شده پیدا می کنه،، بدون هیچ فکری اونو به عنوان بچه خود حساب کرده و به اون بی قید و شرط عشق می ورزد. در آخرین لحظات زندگی اش، نارو تموم غذایش رو به Ori میده و هیچ چیزی رو واسه خودش نگه نمی داره. در آخر نارو می میره و فرزندش زنده می مونه تا یکی از احساسی ترین لحظات بازیای ویدیویی خلق شه.

Life Is Strange – Joyce Price

جویس مادر نوجوونی پرخاشگره. همسر خود رو از دست داده و در رستورانی در Arcadia Bay پیش خدمتی می کنه. جویس با ویژگی مهربون بودنش شناخته می شه طوری که بسیاری اونو «مادر ما» خطاب می کنن. اون حتی بعد از اون که همسرش رو از دست داده و زندگی بر اون سخت می شه، هنوز راهی واسه لبخند زدن پیدا می کنه.

توانایی بدون اندازه اون واسه حفظ آرامش و مثبت بودنش، تنها چیزیه که خونواده رو سرجای خود نگه داشته. جویس با تموم ضربات زندگی مقابله کرده و از هر مشکل به عنوان درسی واسه زندگی استفاده می کنه. از همون اولین حضور جویس در Life is Strange بسیاری به شخصیتش علاقه مند شدن.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *