بررسی روش های رایگان برای سئو سایت

مهمترین اصل که هر وبمستر باید در خود رعایت کنه اینه که از روشای قانونی که براساس فاکتورهای مورد تایید گوگل تنظیم شده، عمل کنه. این وسط بعضی از راه ها هزینه بردار هستن مثل خرید تبلیغات، خرید بک لینک (البته با رعایت چند تا نکته مهم در خرید بک لینک ) و… ولی یه سریای دیگه از روشای ، رایگان هستن و در نیتجه هر وبسمتر، تا جایی که مجبور نشه، مبادرت به به کار گیری روشای هزینه بردار نمی کنه. در این مقاله بهترین و مهمترین روشای رایگان واسه رو توضیح میدیم ممکنه این روش ها زمان بر باشن ولی شک نداشته باشین اثرات موندگار دارن:

بک لینک

۱-     تولید محتوای با کیفیت و به روز

این روش بهترین و موفقیت امیز روش واسه افزایش رتبه بندی سایته. در مورد ، به دو مورد به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین:

  • مقالات شما باید بکر و تازه باشن طوریکه کاربر مطالبی رو که از مقالات شما به دست می اورد، در سایت دیگه پیدا نکنه.
  • بروزرسانی مقالات باید در بازه وقتی کوتاه صورت گیرده طوریکه هر هفته  بین ۳-۲ مقاله روی سایت بارگذاری کنین تا کاربر بدونه که هر هفته شما مطالب جدید واسه ارائه دارین.

۲-   در نوشتن مطالب، از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنین.

گوگل، در بررسی مقالات، براساس کاربرد کلمات کلیدی مورد تایید خود در اون مقاله، رتبه بندی اون سایت رو انجام میده. از اونجایی که تاثیر کلمات کلیدی شدیدا در رتبه بندی سایت بالا هستش پس قبل از نوشتن مقالات، لیست کلمات کلیدی مورد تایید گوگل رو به دست بیارین.

۳- در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشین.

وقتی که شما در شبکه های اجتماعی فعالیت دارین، هزینه ای صرف نکردین ولی عوضش با گذاشتن همون مطالب سایت در شبکه یا اشتراک گذاری مطالب جدید مربوط به سایت و هم اینکه جفت و جور کردن شرایطی واسه بحث با کاربران، افراد زیادی رو به سمت سایت خود جلب می کنین.

۴- با سایت رقبای خود رد و بدل کردن لینک کنین.

وقتی که شما با سایتای در رابطه خود رد و بدل کردن لینک انجام بدین، هر دو از وجود هم سود می برید در نتیجه هیچکدام احتیاجی به پرداخت هزینه ندارین. البته به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که با سایتایی رد و بدل کردن لینک انجام بدین که از نظر گوگل اعتبار بالایی داره و دلیل افت رتبه سایت شما نمی شه.