سبز اندیشان امروز

با ۵ کاری که Bixby Voice می تواند انجام دهد آشنا شوید

سامسونگ واسه رقابت با گوگل اسیستنت و سیری دستیار هوشمندی رو به نام بیکسبی پیشرفت داده. این هوش مصنوعی علاوه بر ارائه امکانات عادی یه دستیار هوشمند؛ ناوبری رو در تلفنای هوشمند سامسونگ هم آسون تر از گذشته می کنه. اینجا هستیم تا شما رو با ۵ کاری که بیکسبی سامسونگ می تونه بکنه آشنا کنیم؛ پس تا آخر با ما همراه باشین.

۱- درک سریع فرمانا

یکی از ویژگیای برجسته بیکسبی درک عمیق و فهم بالای اون هستش. این بدون معناست که این هوش مصنوعی بسته به برنامه ای که باز کردین قادر به تفسیرآن چه می خواهیده. پس اگه مرورگر اینترنت سامسونگ باز باشه، خیلی راحت می تونین از فرمون صوتی «Share this with Bob» استفاده کنین. در مورد همین موضوع هوش مصنوعی می دونه که به صفحه وب فعلی اشاره می کنین.

در آخرً بیکسبی لینک رو کپی کرده و به شما اجازه میده اپلیکیشن دلخواه خود رو واسه به اشتراک گذاری اون انتخاب کنین. هم اینکه اگه در گالری تصاویر خود باشین و پس از باز کردن یه عکس از فرمون صوتی «Share this to Twitter» استفاده کنین، بیکسبی خیلی سریعً متوجه اشاره کردن شما به اون تصویر به خصوص می شه.

با در نظر گرفتن این که خیلی از دستیاران هوشمند بدون اینجور قابلیتی هستن میشه گفت که این یه ویژگی منحصر به فرد واسه بیکسبی سامسونگ حساب می شه. Bixby Voice هم اینکه می تونه براساس اپلیکیشن مورد استفاده شما بین دو حالت بومی و متنی تغییر حالت دهد.

یکی از ویژگیای برجسته بیکسبی درک عمیق و فهم بالای اون هستش.

پس اگه در صفحه اصلی باشین و از فرمون «Show me my most recent message» استفاده کنین، بیکسبی آخرین پیام رو در پیام رسان پیش فرض گوشی موبایل تون به شما نشون میده. علاوه بر این اگه از فرمانی مشابه در پیام رسان واتس اپ استفاده کنین، دستیار صوتی بیکسبی آخرین پیامای واتس اپ رو به شما نشون میده.

آگاهی دوطرفه و فهم عمیق بیکسبی دلیل جدا شدن اون از بقیه دستیاران هوشمند شده. به دلیل این توانایی با یه دستیار هوشمند کاربر پسندتر مواجه هستیم که میتونه خوب آدما رو بفهمه. گوگل هم طی به روز رسانیای اخیری که واسه دستای هوشمند خود منتشر کرده، به روشنی تمایل خود رو واسه حرکت به این سمت نشون داده.

۲- قبول کردن فرمونای شدیدا خاص

دستیار صوتی بیکسبی به واسطه سازگاری اون با برنامه های سامسونگ و خیلی از اپلیکیشنای شخص سوم میتونه دستورات بسیار خاص و دقیق رو واسه شما بکنه. واسه فهمیدن این موضوع کافیه از راه بیکسبی وارد Voice Apps and Services شید و روی یکی از اپلیکیشنای موجود در فهرست کلیک کنین.

آگاهی دوطرفه و فهم عمیق بیکسبی دلیل جدا شدن اون از بقیه دستیاران هوشمند شده.

مثلا اپلیکیشن دوربین دارای بعضی فرمونای دقیق و کاربردیه. از راه Bixby Voice می تونین بین دوربین عقب و جلو جا به جا شید، فیلتر دلخواه خود رو انتخاب کنین و به تنظیم بخشای جور واجور مثل فعال کردن HDR و اغییر سرعت شاتر بپردازید.

علاوه بر این باید گفت که این فرمانا فقط به اپلیکیشنایی که الان باز هستن محدود نمی شه. در همین رابطه کاربران می تونن از بیکسبی بخوان تا از اونا سلفی بگیره و تصویر ثبت شده رو از راه پیام رسان واتس اپ واسه یکی از مخاطباشون بفرسته.

البته باید بدونین که Bixby Voice در دریافت فرمانا جوری هم بی اشکال نیس. بعضی وقتا دستیار صوتی بیکسبی قادر به انجام دستورات شما نبوده، متوجه لهجه شما نمی شه و نمی تونه هیچ کاری بکنه. یعنی بهتره به هنگام کار با بیکسبی از جملات بلند و بسیار پیچیده استفاده نکنین و کلمات رو صدای رسا ادا کنین تا بدین وسیله این دستیار هوشمند دچار خطا نشه.

۳- بیکسبی از اشتباه هاش درس میگیره

در حالی که به نظر می رسه دستیار صوتی بیکسبی از زمان بتا تا به الان با پیشرفتای زیادی همراه بوده اما باید بگیم که هنوزم درک درستی از بعضی فرمانا نداره و بیشترً بعضی لهجه ها رو نمی فهمد.

Bixby Voice در دریافت فرمانا جوری هم بی اشکال نیس.

اینجاس که یکی از ویژگیای فوق العاده بیکسبی خود رو نشون میده؛ این دستیار صوتی میتونه از اشتباهات خود درس بگیره و اونا رو اصلاح کنه.

واسه خیلی از دستورات می تونین بازخوردی رو مبنی بر این که بیکسبی فرمون شما رو به درستی تفسیر و اونو انجام میده یا خیر، ارائه کنین. علاوه بر این میتونین از راه منوی بیکسبی به گذشته اون دسترسی داشته باشین و دستورات گذشته رو مورد بررسی قرار بدین. پس از اون امکان اصلاح اشتباهات انجام شده به وسیله Bixby Voice هست.

بیکسبی هم براساس تعاملاتی که کاربر با این دستیار صوتی داشته و چیزایی که به اون یاد داده، سطح ایشون رو زیاد می کنه و به اصطلاح کاربر رو Levels Up می کنه. بیکسبی آماده س تا از شما یاد بگیره و بهبود یابد. این دستیار صوتی هوشمند قراره به لهجه، روشای شخصی کاربران و دستورات مورد علاقه اونا عادت کنه.

۴- شخصی سازی فرمانا

یکی از بهترین و لذت بخش ترین قابلیتای دستیار صوتی بیکسبی امکان ایجاد فرمونای شخصی سازی شده. علاوه بر فرمانایی که به صورت پیش فرض واسه بیکسبی هست، کاربر هم میشه دستورات جدیدی رو واسه اون بسازه. بدین وسیله کاربران می تونن بهره وری بیشتری از این دستیار هوشمند داشته باشن.

این توانایی به شما اجازه میده تا میانبرهایی رو بسازین که توانایی انجام سریع و دقیق کارا رو داشته باشن. مثلا می تونین با تنظیم فرمون ساده Wake up از بیکسبی بخواین تا وضعیت آب و هوا رو به شما بگه، تقویم رو نشون تون بده و حتی موسیقی صبحگاهی مورد علاقه شما رو پخش کنه.

۵- بیکسبی با خونه هوشمند شما سازگاری داره

ساسمونگ  از مدتا قبل خوب تونسته جای پای خود رو در مورد خونهای هوشمند محکم کنه. در سالای گذشته شرکت SmartThing رو خرید، به عرضه لوازم هوشمند پرداخت و هم اینکه ترکیب دستگاه های شخص سوم رو تقریباً آسون کرد.

با تکیه بر این اکوسیستم سامسونگ می خواد بیکسبی رو به مرکز اجناس خونگی هوشمند خود تبدیل کنه. عرضه خیلی از اجناس هوشمند سامسونگ در بازارهایی که تولیداتی چون Google Home و Amazon Echo در اونا جایی ندارن، یه مزیت بزرگ واسه این شرکت حساب می شه.

در مورد همین موضوع باید بگیم که بیکسبی توانایی اتصال به اپلیکیشن مرکزی Samsung Connect که به خاطر مدیریت خونهای هوشمند کابران پیشرفت داده شده رو داره. پس از اتصال کاربران می تونن با به کار گیری فرمونای صوتی دستگاه های هوشمند خونه خود رو کنترل کنن.

از اون جا که Samsung Connect با بیشتر از ۱۰۰ دستگاه جور واجور سازگاره می تونیم آینده روشنی رو واسه دستیار صوتی بیکسبی و خونهای هوشمند متصور شیم. همونطور که گفتیم با تکیه بر این اکوسیستم شرکت سامسونگ می خواد دستیار صوتی بیکسبی رو به مرکز اجناس خونگی هوشمند خود تبدیل و بدین وسیله انجام کارا رو ساده تر از گذشته کنه.

بیکسبی ارزشش رو داره؟

متأسفانه بیکسبی در تشخیص بعضی لهجه ها اصلاً خوب عمل نمی کنه. همین امر می تونه به یه کابوس واسه کاربرانی بدل شه که نمی تونن لهجه انگلیسی رو به درستی ادا کنن. بیراه نگفته ایم اگه بگیم که توانایی Bixby Voice تونسته تا دستیار هوشمند بیکسبی رو باحال تر از گذشته کنه و کاربران زیادی رو به طرف به کار گیری اون بفرسته.

با این حال مشکلاتی که در تشخیص صدا هست ممکنه تجربه استفاده بعضی کاربران از توانایی Bixby Voice این دستیار هوشمند رو ضعیف کردن کنه. فکر می کنین که Bixby Voice ارزش صبر کردن رو داشت؟ در بخش نظرات تجربیات خود رو با ما و دیگه کاربران سایت ما به اشتراک بذارین و از نقاط مثبت و منفی این دستیار هوشمند بگید.

در بخش تکنولوژی سایت ما بخونین:

با ۱۱ ویژگی iOS 11 واسه آیپدها آشنا شید

با بهترین ویرایشگرهای ویدیو در ویندوز آشنا شید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *