سبز اندیشان امروز

با ۵۰ میلیون تومان کجا سرمایه‌گذاری کنم؟

شاید به نظر برسه که در شرایط فعلی صحبت از سرمایه گذاری الکی به نظر آید، اما دقیقاً برعکس، در شرایط فعلیِ اقتصادی جامعه، اقدام هرچه سریع تر واسه سرمایه گذاری به روشی متناسب با شرایط مالی خود، اقدامی به طور کاملً هوشمندانه میشه چون وگرنه ارزش پول شما با گذشت زمان کمتر می شه. پس باید در حالی که خطر کمی رو متحمل میشین به دنبال به دست آوردن سود بیشتر از سرمایه خود باشین.

اینجا تلاش بر اینه با معرفی چند بازار مناسب واسه سرمایه گذاری با ۵۰ میلیون تومن یا کمتر از اون و بررسی اونا بتونین بهترین گزینه رو انتخاب و سرمایه خود رو با بهترین روش به سود دهی برسونین.

بورس

یکی از گزینه های جذاب واسه سرمایه گذاری با ۵۰ میلیون تومن یا کمتر از اون بازار بورسه. چون روند سوددهی شرکتا در این بازار وابسته به دو متغیر  قیمتای جهانی و شرایط اندازه ارز در داخل کشوره؛ در شرایط فعلی، توجه به متغیر اندازه ارز داخلی اهمیت بالاتری داره. پس، کسائی که به سرمایه گذاری در بازار بورس علاقه مند هستن باید این نکته رو در نظر بگیرن که سرمایه گذاری به این روش از خطر بالایی بهره مند بوده و اگه علم کافی واسه شناخت سود و زیان در این بازار نداشته باشین بهتره کار رو به کارشناسان این بخش واگذار کنین.

بانک

واسه خیلی از افراد واژه سرمایه گذاری یادآور بانکه. اگه خطر پذیری کمی دارین، سرمایه گذاری در بانک یه گزینه ایدئال میشه؛ وگرنه گزینه های دیگه رو حتماً مورد بررسی بذارین. امسال با کم شدن اندازه سود سپرده های بانکی به کمتر از ۱۵ درصد، شرایط ناجور بانکا و جلوتر بودن اندازه تورم از اندازه بهره های بانکی سرمایه گذاری در بانک دیگه واسه سرمایه گذاران جذابیتی نداره. چون موضوعات اصلاح نظام بانکی و کنترل اندازه سود بانکی هم تا الان اجرایی نشده ان، خیلی از سرمایه گذاران به دنبال راه هایی هستن که جانشین سرمایه گذاری در بانک کنن که علاوه بر بازدهی مناسب، خطر بالایی نداشته باشه.

ارز

شما واسه سرمایه گذاری مبالغی تا ۵۰ میلیون تومن حتماً به سرمایه گذاری در بازار ارز هم فکر کردین. عوامل خارجی و داخلی زیادی در جذابیت این بازار مالی تأثیرگذار هستن. الان مهم ترین عوامل خارجی، آینده روابط سیاسی ایرانه که تا الان اثرات زیادی در این بازار داشته. از عوامل داخلی فعلیِ مؤثر در بازار ارز میشه از کارکرد اقتصادی، سیاستای بانک مرکزی درباره اندازه ارز و ارز تک نرخی، ارزش پول ملی و تورم نام برد. بعضی از تحلیل کنندگان بازارهای مالی میگن با این روند رو به رشد دلار ، خطر سرمایه گذاری در این بازار دیگه منطقی به نظر نمی رسه، چون در صورت افت قیمت دلار شما متحمل ضرر زیادی میشین. علاوه بر همه اینا، خرید ارز و سرمایه گذاری بر اون ضربه به اقتصاد کشور میشه.

سکه

قیمت سکه متأثر از مؤلفه های بسیاری مثل اندازه طلای جهانی، اندازه ارز، تصمیمات کشور چین در بازار طلای جهان و… است. معمولاً در شرایطی که درخواست واسه خرید سکه زیاد می شه، قیمتا هم روند صعودی دارن و بعضی وقتا ضریب افزایش به میزانی بالا میره که حبابای قیمتی در بازار سکه شکل میگیره.سرمایه گذاران کلان و دلالان آدمایی هستن که در این بستر، سود زیادی به و متأسفانه هزینه این سود رو سرمایه گذاران خُرد با ضرر و زیانی که متحمل می شن پرداخت می کنن. با این تعابیر باید گفت شما با سرمایه گذاری هر مبلغی تا ۵۰ میلیون تومن در بازار سکه یکی از سرمایه گذاران خُرد هستین که در این شرایط ممکنه بیشتر از بقیه متحمل ضرر شید.

یه راه حل هوشمندانه

با گسترش علم و تکنولوژی در تموم زمینه های زندگی بشر، سرمایه گذاری هم از این قانون مستثنی نبوده و روشای مدرن زیادی واسه سرمایه گذاری در دنیا به وجود اومده ان. یکی از این روش ها وام دهی فرد به فرده که شرکت ایران رنتر به نشانی  https://iranrenter.com/   این روش رو با ایجاد یه پلتفرم فروش اقساطی که واسطی بین تأمین کننده و خریداره، خوب و برابر با ساختارهای قانونی و شرعی کشور اجرا کرده. در این پلتفرم پس از اعتبارسنجی خواهندگان خرید اقساطی، وسیله درخواستی اونا در لیست «در انتظار تأمین» قرار میگیره. تأمین کنندگان به وسیله عقد قرارداد و تأمین وجه واسه خرید وسایل اقدام به سرمایه گذاری در ایران رنتر می کنن. بازدهی قابل توجه این سرمایه گذاری در مقایسه با بقیه روشای عادی، پخش و مدیریت خطر که از راه تعیین سقف ۴ میلیونی واسه خرید اقساطی صورت میگیره و تقسیم سرمایه سرمایه گذاران میان افراد جور واجور، ایران رنتر رو به روشی هوشمندانه واسه سرمایه گذاری تبدیل کرده.

به سود رسانی سرمایه واسه هر فرد از حفظ و نگهداری اون مهم تره. در این مورد باید سرمایه گذاری رو به نگرانی هر روزه خود تبدیل کنیم و واسه اون به دنبال راه ها و روشای به روز و مدرن باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *