سبز اندیشان امروز

ایستگاه نوستالژی؛ بهترین بازی های Nintendo 64 برای تلفن های هوشمند

پلی استیشن ۱ به یه موفقیت بزرگ رسید اما از دیدگاه تاثیرگذاری روی صنعت گیمینگ، شاید بتونیم بگیم که نینتندو ۶۴ تونست بیشتر از دیوایس سونی راه صنعت گیمینگ رو عوض کنه. ژاپنیا با عرضه این کنسول به سلطنت عناوین دو بعدی پایان دادن و تونستن پتانسیل بازیای سه بعدی رو نشون بدن؛ دستگاهی که بازم نمی دونیم چیجوری این همه عنوان معروف براش ساخته شده. با آخرین قسمت از سری مقالات «ایستگاه نوستالژی» عزممونو جزم کردیم روی همین کنسول دست گذاشته و بهترین عناویش واسه تجربه روی تلفنای هوشمند رو معرفی کنیم.

MegaN64

همونجوریکه میدونید، واسه تجربه عناوین پلتفرمای قدیمی روی اسمارت فونا نیازمند یه مثل ساز هستین. برنامه MegaN64 هم اومده تا همین مسئولیت رو واسه شما اجرا کنه. مثل بقیه امولاتورهایی که طی هفته های گذشته معرفی کردیم، ساخته Fastest Game Emulators به خاطر سرعت مناسب اجرای بازیا روی اندروید تونسته با استقبال خوب بازیکنا مواجه شده و بهترین مثل ساز نینتندو ۶۴ اسمارت فونا لقب بگیره. فقط یادتون باشه واسه انجام بازیا اول باید فایل اونا رو دانلود کنین. واسه این کار هم کافیه تا به سایت LoveROMs رفته و عنوانی که به دنبالشین رو بگیرین.

MegaN64 (N64 Emulator)

  • MegaN64 (N64 Emulator)
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Fastest Game Emulators
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۱۲٫۲ مگابایت

دانلود

Star Wars: Rogue Squadron

جدا از محبوبیت نام «جنگ ستارگان» یکی از مسئله هایی که موجب شد بازیکنا همون اول استقبال خوبی از Star Wars: Rogue Squadron بکنن، مکانیزمای متفاوت گیم پلی این عنوان بود. شاید قبلا هم با بعضی از استاروارزها می تونستید طعم جنگای هوایی رو بچشید ولی Rogue Squadron با تاکید روی این بخش و استفاده درست از قدرت نینتندو ۶۴، مخاطبین رو به یه ماجراجویی فراموش نشدنی فرستاد. بد نیس بدونین با در نظر گرفتن گفته های جفت و جور کننده این عنوان، فروش بازی ۱۰۰ برابر انتظارات بود. Star Wars: Rogue Squadron رو می تونین از اینجا دانلود کنین.

Star Fox 64

مثل Rogue Squadron، مکانیزمای گیم پلی عنوان معروف Star Fox 64 هم دور و بر جنگای فضایی می چرخیدن و شما باید با به کار گیری ماشینای شخصیت داستان دشمنان رو شکست می دادین؛ فرقش اینه که توانایی حرکت وسیله نداشتید و مهمترین وظیفه شما شلیک به بقیه بود. شاید حالا که به المانای Star Fox 64 نگاه کنیم، اونا رو خسته کننده بنامیم اما نینتندو به واسطه کاراکترهای جورواجور، اسلحه های جور واجور و پاداشای فراوون تونست تا ارزش ساخته اش رو زیاد کنه. Star Fox 64 رو می تونین از اینجا دانلود کنین.

Super Mario 64

اول مقدمه هم گفتیم؛ روزگاری که بازیای دو بعدی به آخر پتانسیلای خود رسیده بودن و با این وجود بازم به سطلنت خود ادامه می دادن، ژاپنیا با نینتندو ۶۴ تونستن صنعت گیمینگ رو چندین قدم رو به جلو حرکت بدن. اونم به واسطه عناوین سه بعدی که روی این پلتفرم عرضه شدن. Super Mario 64 رو می تونیم از اولین بازیایی بنامیم که تواناییای نینتندو ۶۴ واسه نمایش دنیایی سه بعدی رو نشون داد. میاموتوی افسانه ای با این عنوان، قوانین نانوشته دنیای ماریو رو دور زد و یکی از انقلابی ترین بازیای ویدیویی رو ساخت. Super Mario 64 رو می تونین از اینجا دانلود کنین.

The Legend of Zelda: Ocarina of Time

بهترین عنوان صنعت گیمینگ، زیباترین ساخته نینتندو یا بهترین زلدایی که تا الان عرضه شده؛ اینا همه لقبایی هستن که معمولا هنگام مواجه با The Legend of Zelda: Ocarina of Time می بینین. ژاپنیا با این عنوان نه فقط یکی از فراموش نشدنی ترینای نسل ششم رو عرضه کردن، بلکه به بقیه چگونگی ساخت بازیای ویدیویی رو هم آموختند؛ عنوانی که با میانگین ۹۹، بیشترین متا رو بین بازیای ویدیویی داشته و بعیده رکوردش رو بشکنن. Ocarina of Time رو می تونین از اینجا دانلود کنین.

Banjo-Kazooie

بازم نمی دونیم مایکروسافت واسه چه دست به پیشرفت ریبوت Banjo-Kazooie نمی زنه؛ از بزرگترین رقیبای کراش باندیکوت، ماریو و سونیک از دیدگاه محبوبیت که چند سالیه بدیش اینه به مسافرت طولانی رفته و تنها بعضی وقتا شایعه هایی دور و بر بازگشتش می شنویم. باحال اینجاس بدونین که بانجو کازویی رو خیلیا با وجود تفاوتای گوناگونش از کلونای Super Mario 64 می نامیدن. اما همین مسئله هم موجب نشده تا بعضی از منتقدها ساخته استودیوی Rare رو بیشتر از ساخته ژاپنیا دوست داشته باشن. Banjo-Kazooie رو می تونین از اینجا دانلود کنین.

GoldenEye 007

پس از آبروریزی فیلمای الهام گرفته از بازیای ویدیویی و برعکس، شاید به این عقیده رسیدین که وضعیت تموم عناوین مشابه این جوره. اما راستش رو بخواین بین هیاهوی ساختهایی بی کیفیت، هستن استودیوهایی که اقتباسای خوبی بسازن. نینتندو ۶۴ میزبان یکی از بهترینای اونا یا شاید هم برترینش بود؛ زمونه ای که پیشرفت دهندگان جورواجور با کپی از دووم دست به ساخت شوترهای تخیلی می زدن، GoldenEye 007 با الهام از واقعیت و ارائه یه گیم پلی متفاوت روی کنسول تونست انقلاب به پا کنه. GoldenEye 007 رو می تونین از اینجا دانلود کنین.

Perfect Dark

به لیست دقت کردین؟ از بین هفت عنوانی که معرفی کردیم، سه تای اونا رو Rare ساخته بود. شاید این استودیو پس از پیوستن به ردموندیا و رفتن اعضای معروفش درخشش همیشگی خود رو از دست داده باشه ولی قبل از این اتفاقات، از این پیشرفت دهنده به عنوان یکی از جریان سازترین سازندگان صنعت گیمینگ یاد می کردن. اونا با GoldenEye 007 و Perfect Dark نشون دادن که سبک تیراندازی اول شخص فقط واسه پی سی نیس و با کنسولا هم مطمئنا از این جور بازیا حال می کنین؛ راهی که بعدا به وسیله Halo ادامه پیدا کرد. Perfect Dark رو می تونین از اینجا دانلود کنین.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *