سبز اندیشان امروز

انقلاب اسلامی ایران

موضوع فعالیت این شرکت عبارت است از:
الف) انجام عملیات بیمه‌ای در تمامی رشته‌های بیمه‌ای اعم از اشخاص، اموال، مسئولیت.
ب) سرمایه‌گذاری از محل سرمایه، اندوخته‌ها و ذخائر.
ج) انجام بیمه‌های اتکائی واگذاری (تحصیل پوشش اتکائی) حسب نیاز.
تمامی عملیات شرکت اعم از بخش بیمه‌گری و سرمایه گذاری در چارچوب قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری، قانون تاسیس مؤسسات بیمه غیردولتی، قانون تجارت، مصوبات شورای عالی بیمه و اساسنامه شرکت خواهد بود. 1.5 درصد از شاغلین صنعت بیمه کشور، یعنی 200 نفر در شرکت بیمه نوین کار می کنند. این شرکت 27 شعبه و 668 نماینده دارد.

شرکت بیمه سامان
شرکت بیمه سامان در اسفندماه سال 1383 به منظور انجام انواع معاملات مربوط به امور بیمه‌های بازرگانی در رشته بیمه‌های اشیا، مسئولیت و اشخاص با سرمایه 200 میلیارد ریالی منقسم به 200 میلیون سهم با ارزش اسمی یک هزار ریالی مجوز فعالیت خود را از بیمه مرکزی گرفت و به‌عنوان ششمین عضو گروه مالی سامان در اداره ثبت شرکت‌ها به شماره 241059 به ثبت رسید.
بانک سامان، شرکت سرمایه‌گذاری بانک سامان، شرکت ایران و غرب، شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران و مؤسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد به همراه جمعی از اشخاص حقیقی و حقوقی با سوابق طولانی در صنعت بیمه، صنایع مالی و تولیدی اعضای هیأت مؤسس شرکت بیمه سامان را تشکیل می‌دهند.
ترکیب سهامداران شرکت بیمه سامان با داشتن 1500 سهامدار شامل 42 درصد اشخاص حقوقی و 58 درصد اشخاص حقیقی است. کل سهم بیمه سامان از پرتفوی صنعت بیمه ایران بیش ار 1 درصد است. شرکت سامان 200 کارمند، 7 شعبه و 235 نماینده دارد.
شرکت بیمه سینا
شرکت بیمه سینا(سهامی عام) با مشارکت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ایران و شرکت سرمایه گذاری نیرو (وابسته به وزارت نیرو) و صندوق ذخیره فرهنگیان کشور و بنیاد علوی و اشــخاص حقیقی و حقوقی دیگــر در سال 1382 با مـجوز بیمه مــرکزی ایران و با ســرمایه ای مــعادل یکصد و چهل میلیارد ریال تأسیس یافت.(این مبلغ درحال حاضر دویست و یک میلــیارد ریال افزایش یافته است.)تعداد کارمندان این شرکت در کل کشور 224 نفر است که از این تعداد 12 نفر دارای تحصیلات فوق لیسانس و بالاتر و 174 نفر نیز تحصیلات دانشگاهی فوق دیپلم و لیسانس دارند. سهم از بازار این شرکت در کل صنعت بیمه کشور، 2.5 درصد است. 1.6 درصد از کل شاغلین صنعت بیمه کشور در شرکت بیمه سینا مشغول به کار هستند. این شرکت 69 شعبه و 64 نماینده در سرتاسر ایران دارد.
شرکت بیمه ملت
بیمه ملت با سرمایه 200 میلیارد ریال در سال 1382 تاسیس شد. 3.69 درصد از پرتفوی صنعت بیمه ایران را به خود اختصاص داده است. این شرکت 217 کارمند دارد که این تعداد برابر با 1.6 درصد از کل شاغلین این صنعت است. 2 شعبه و 298 نمایندگی در سراسر کشور برای این شرکت مشغول فعالیت هستند.
شرکت بیمه معلم
شرکت بیمه معلم بر اساس قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری در سال 1373 با نام بیمه صادرات وسرمایه گذاری تاسیس گردید. این شرکت پس از تصویب شرایط عمومی بیمه نامه های اعتبار صادرات کالا در سال 1374 عملاً فعالیتهای بیمه ای خود را آغاز نموده است و در حال حاضر نیز با مشارکت شرکت ساختمانی معلم، بازرسی مهندسی و صنعتی ایران، سرمایه گذاری کشتیرانی، و بانکهای توسعه صادرات، سرمایه، ملی، صادرات،تجارت، بیمه مرکزی ایران و شرکت کارگزاری بانک توسعه در حال فعالیت می باشد.
این شرکت در حال حاضر در رشته های بیمه زندگی ، غیر زندگی و همچنین اتکائی مجوز فعالیت دارد و بعنوان اولین شرکت بیمه در فروردین ماه 1384، سهام آن پس از تصویب هیات پذیرش سازمان بورس اوراق بهادار، وارد بورس گردیده است. سرمایه شرکت در دو مرحله ازمبلغ 20 میلیارد ریال به 9/79 میلیارد ریال افزایش یافته است. شرکت بیمه معلم در کل کشور 392 کارمند، 24 شعبه و 323 نمایندگی فروش دارد.
شرکت بیمه رازی
به استناد مجوز شماره 5194 مورخ 28/2/1382 بیمه مرکزی جمهوری اسلامی, شرکت بیمه رازی فعالیت خود را با سرمایه اولیه 140 میلیارد ریال آغاز نمود.سرمایه شرکت در مراحل دوم و سوم به ترتیب به 200 میلیارد ریال و 280 میلیارد ریال (تماما پرداخت شده) افزایش یافت.گسترش فضای رقابتی در صنعت بیمه , ارتقاء سطح خدمات بیمه به مشتریان و توسعه فرهنگ بیمه ای اهداف اصلی شرکت بیمه رازی را تشکیل می دهند. شرکت بیمه رازی 348 کارمند در 22 شعبه دارد و تعدا نمایندگی های فروش این شرکت نیز 403 است.

                                                    .