انجام سئو در جهت سازگار کردن با موبایل

امروزه در جهت موافق کردن با موبایل همراه شده. در سال گذشته تغییرات زیادی رو به خود دید. چون دیگه گوگل تغییرات زیادی در الگوریتمای خود ایجاد کرد از جمله قرار دادن هوش مصنوعی جهت موشکافی داده ها و رتبه گذاری و طبقه بندی سایتا میشه اشاره کرد. در واقع سال پیش رو دچار تغییر بزرگی در عملیات میشه. دیگر وسیله موبایلی به جانشین سیستمای کامپیوتری در اومده و باید گوگل هم خود رو با این بخش هماهنگ کنه و هم باید هماهنگ با سازگاری سیستم عاملای موبایلی هم جهت شه.

موشکافی

گوگل امروزه توجه خاصی به جستجوهای موبایلی پیدا کرده و با در نظر گرفتن این که روزانه بر کاربران استفاده کننده از گوشیای موبایل زیاد می شه دیگه نمیشه این سیل جمعیتی رو در نظر نگرفت. پس گوگل تلاش می کنه بهترین یافته ها رو واسه کاربران این بخش به نمایش بزاره. صاحبان سایتا هم واسه این که از این بخش عقب نمانند باید حتما به سئو سایت خود و موافق کردن هر چی بیشتر سایت با سیستم عاملای موبایلی توجه داشته باشن.

موبایل

تکنیکای انجام سئو جهت سازگاری با موبایل

چناچه شمام خواهان عقب نماندن از رتبه بندی می باشین، باید تکنیکای جدید و موافق کردن هر چی بیشتر سایتا رو با سیستمای موبایلی یاد بگیرین. جستجوهای موبایلی هر روزه بیشتر از روز قبل می شه و درصد خیلی از جستجوها از راه موبایل و دیگه لوازم قابل حمل صورت میگیره. نتایجی که استفاده کنندگان موبایل به نمایش می ذارن از یافته های دسکتاپ فرق داره و همین مسئله دلیل شده که گوگل ایندکسای جدید مخصوص موبایل رو طراحی کنه.
ایجاد سایتای عکس العمل گر responsive از دیگر بخشای مهم سایت هاس که جهت هماهنگی و سازگاری با صفحات نمایش در نظر گرفته می شه و در واقع یه امر لازم در و ها میشه. چناچه شما دارای اپلیکشنای موبایلی هستین و کاربران خود رو به به کار گیری اون هدایت می کنین بهتره دست نگه دارین چون گوگل این بخش رو خوشش نمیاد و ترجیح گوگل به کار گیری نسخه های موبایلی سایته. به کار گیری flash رو کنار بذارین چون دیگه مرورگرهای اصلی پشتیبانی خوبی از برنامه فلش ندارن و اون رو کنار گذاشته ان، به کار گیری html5 می تونه جانشین مناسبی واسه این قضیه باشه.
سرعت بخش مهم دیگه ایه که باید جهت و منطبق کردن با موبایل انجام داد. باید سرعت بارگذاری سایت رو به کمترین حد ممکن خود کم کنین. باید تقریبا در حد ۲ ثانیه سایت شما در موبایل بارگذاری شه. جهت این کار به کار گیری فریم ورک AMP می تونه بسیار به درد بخور باشه. به کار گیری این فریم ورک فقط به معنی بالا بردن سرعت سایت در نسخه موبایلی سایته. تقریبا امروزه مرورگرهای موبایلی دارای امکانات پیشرفته ای هستن و می تونین کارکرد و پهنه کار بیشتر و بهتری جهت در اون داشته باشین.