سبز اندیشان امروز

«انتقامجویان» سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما

انتقامجویان

«انتقامجویان» نام یه فیلم ابر قهرمانی آمریکایی ساخته شده از راه مارول استودیوز و توضیع کنندگی والت دیزنی پیکچرزه، ساخت این فیلم در آوریل ۲۰۰۵ اعلام شد و براساس کمیکای ابر قهرمانی مارول استودیوزه، این فیلم جزئی از مجموعه فیلمای ابر قهرمانی مارول استودیوزه و به دنبال فیلمای سبک ابر قهرمانی مرد آهنی، هالک عجیب (۲۰۰۸)، مرد آهنی ۲ (۲۰۱۰)، ثور و کاپیتان آمریکا: اولین انتقام جو در ۲۰۱۱ه، این فیلم به فیلمنامه نویسی و کارگردانی جاز ودونه، این فیلم به شکل سه بعدی اوخر آپریل در سراسر جهان و چهارم مه در امریکای شمالی اکران شده.

 «انتقامجویان» با پشت سر گذاشتن «هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت ۲» در فهرست پرفروش ترین فیلمای تاریخ سینما در رده سوم قرار گرفت.

این فیلم که تولید استودیوهای مارول و دیسنیه، روز جمعه حدود یه ماه پس از شروع اکران کل فروش جهانی خود رو به ۱.۳۳۱ میلیارد دلار رساند.
 

«هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت ۲» ژوئیه ۲۰۱۱ اکران شد و تا قبل از این با ۱.۳۲۸ میلیارد دلار سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما بود.
 

«آواتار» با ۲.۸ میلیارد دلار پرفروش ترین فیلم تاریخ سینماست و «تایتانیک» با ۱.۸ میلیارد دلار در رده دوم قرار داره. هر دو فیلم رو جیمز کامرون کارگردانی کرده. بعید به نظر می رسه «انتقامجویان» بتونه به این دو فیلم برسه.
 

«انتقامجویان» روز جمعه یه رکورد دیگه هم شکست. این فیلم کل فروش خود رو در آمریکای شمالی به ۵۳۸.۱ میلیون دلار رساند و با پشت سر گذاشتن «شوالیه تاریکی» (۵۳۳.۳ میلیون دلار)، پس از «آواتار» (۷۶۰.۵)  و «تایتانیک» ( ۶۵۸.۵) سومین فیلم پرفروش تاریخ آمریکای شمالی شد.
 

این فیلم در سطح بین المللی هم تا الان ۷۹۳.۲ میلیون دلار فروخته و فعلا پنجمین فیلم پرفروش ترین تاریخ در این سطحه.
 

ساموئل ال. جکسن، رابرت داونی جونیر، کریس همسورث، اسکارلت جوهانسن، جرمی رنر، کریس ایوانز و مارک روفالو در «انتقامجویان» به کارگردانی جاس ودون بازی می کنن. در این فیلم گروهی از ابرقهرمانان قصهای مصور انتشارات مارول مانند آیرون من، تور، کاپیتان آمریکا و هالک واسه اولین بار کنار هم قرار گرفتن.

انتقامجویان خبرآنلاین هری پاتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *