سبز اندیشان امروز

آرایش چشم خانم های مسن

زنان میانسال باید چیجوری صورت خود رو آرایش کنن؟ در این مقاله ترفندهای آرایشی خاصی رو بررسی میکنیم که زنان بالای ۴۰ سال بتونن چشم هایی قشنگتر داشته باشن.

به گزارش آلامتو و به نقل از آی بانو؛ چشم ها دریچه ی سلامت روح و جسم هستن، اما همون چشمون می تونن راز اصلی شما رو معلوم کنن، سنتون رو، این ۷ ترفند ضدپیری چشم رو به کار برید تا مردم بازم به حدس زدن درباره ی سن شما مشغول باشن.

  1. کانسیلر دو کاره انتخاب کنین

با افزایش سن، حفظ آب زیر چشم ها حیاتی تر می شه، که گودی های مشکی زیر چشم رو بوجود می بیارن. تامی ریورو، کارشناس زیبایی افراد مشهور می گوید، کانسیلر دوکاره با توناژ زرد کمرنگ که خاصیت برجسته کنندگی هم داره رو انتخاب کنین.

  1. از رنگای گرمتر استفاده کنین

سایه های چشم با رنگ های گرم. ریورو می گوید، سایه های خاکستری و قهوه ای کمرنگ تنها موجب می شه چشمون شما خسته تر به نظر برسن. پیشنهاد اون رنگ های گرمه؛ هر اون چیزی که روشن و گرم باشه احساس سرزندگی رو به بقیه القا می کنه.

مایکل رادو ، آرایشگر افراد مشهور می گوید، واسه پوست های روشن تر، رنگ هایی با پایه ی وانیلی و موکای روشن رو بکار برید؛ واسه پوست های تیره از پرتقالی هلویی و زرد طلایی کمک بگیرین.

  1. همیشه پرایمر بزنین.

به طور عادی، وقتی که پای چشمون در میان باشه، کمی از هر محصولی هم زیاده. اما آماده شدن پلک چشم واسه رنگ و آرایش ضروریست، حتی اگه قصد به کار گیری سایه و خط چشم ندارین. رادو می گوید: پرایمر موجب صاف شدن و اصلاح رنگ پلک شده و موجب می شه تا جوانتر به نظر برسین.

اگه دوست دارین پلک هاتون رنگ بیشتری داشته باشه، از پرایمر استفاده کنین چون پرایمر از چین و چروک جلوگیری می کنه.

  1. مات کنین.

براندن هاپستین، آرایشگر افراد مشهور می گوید، وقتی روشن کننده رو روی پوست چروکیده بمالید، درحقیقت چروک ها و در آخر سن شما بیشتر جلب توجه می کنه.

یه سایه ی مات، پلک ها رو صاف کرده و همه خطوط ریز رو مخفی می کنه. پیشنهاد هاپستین واسه درخشش فوق العاده، اضافه کردن سایه به گوشه ی چشمه، چون مرکز نوره و کمی سایه کفایت می کنه.

  1. به هر قیمتی شده از مایعات دوری کنین.

با افزایش سن خطوط خشن و کلفت دور و بر چشم به دشمنان سرسختی بدل می شن، پس خط چشمای مایع به هیچ عنوان راه حل “نمی شن”. ریورو می گوید، من معمولا خط چشم ژلی رو واسه افراد بالای ۴۰ سال پیشنهاد می کنم: چون کنترل بیشتری می توان روی رنگ و کاربرد اون داشت. اما باید فقط یه لایه نازک بزنین.

رادو می گوید: با مالیدن لایه ی نازکی از خط چشم و تا جایی که ممکنه به مژه ها نزدیک، خط چشمی مشکی تر، کلفت تر و چشمانی شفاف تر و آشکار تر دارید. انتخاب یه ژل خوب: خط چشم Bobbi Brown Long-Wear Gel.

  1. به رنگ مشکی برگردین.

ریورو می گوید، ریمل مشکی در سطح جهان قابل ستایشه و نسبت به اون بزرگ نمایی می شه و البته به همون نسبت کاربردی، ریورو می گوید: برس ریمل رو ورداشته و به طور کامل دور و بر و درون تیوب بچرخونین و بعد روی مژه ها بکشین. اینطوری، تعریف دقیقی از ریمل مشکی، بدون بزرگ نمایی هایی که بیشتر همراه اون هستش، می بینید.

اما همیشه روی مژه های بالایی تمرکز کنین. رایورو می گوید، از به کاربردن ریمل روی مژه های پایینی دوری کنین. هر محصولی، حتی ریمل ضد آب، پوسته پوسته می شه و سیاهی بیشتری به ناحیه زیر چشم شما اضافه می کنه.

  1. پهنای ابروها رو زیاد کنین.

واسه اینکه چشماتون واقعا برجسته شن، باید به ابروهایتان توجه کنین، به خاص با افزایش سن و کم شدن موها. اما به جای مداد از سایه استفاده کنین که با رنگ ابروی شما هماهنگه، مانند کیت ابروی Bobbi Brown Light. ریورو می گوید: همه می تونن واسه درست کردن ابروهایشان از کمی سایه کمک بگیرن، پس کمی پودر سایه چشم رو با برس نرم کوچیک ورداشته و روی ابرو ها بکشین. همین امر دلربایی بیشتری به چهره ی شما می دهد.

چیجوری با آرایش جوون شیم؟

چیجوری خط چشم گربه ای بکشیم؟

آرایش صورت آرایش چشم آی بانو سایت آرایشگری نکات آرایشی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *