سبز اندیشان امروز

آرایش سیاهی دورچشم

سیاهی دور چشم eyes

سیاهی دور چشم از راه ضربه ایجاد می شه. وقتی که یه جسم تیز به پوست برخورد می کنه، مویرگا رو پاره کرده و باعث تغییر رنگ می شه. این منتهی به درد و تورم می شه. ناحیه آسیب دیده به رنگ مشکی و آبی هم درخواهد اومد که نشونه خون مردگیه. معمولا سیاهی دور و بر چشم به خاطر درگیری به وجود میاد اما بعضی وقتا هم مسأله این نیس.

بعضی وقتا آلرژیا، تصادفات، جراحی صورت یا حتی مریضیای خاص منتهی به سیاهی دور و بر چشم می شن و از اونجا که صورت، اولین چیزیه که مردم می بینن، مخفی کردن سیاهی دور و بر چشم کار سختیه.

شما می تونین سیاهی دور و بر چشم یا بقیه کبودیای ناخوشایند رو با آرایش بپوشونین اما قبل از انجام اینکار بهتره صبر کنین تا ورم بخوابه. به کار گیری کانسیلر روی صورتی که تازه کبود شده، فقط اونو مشخص تر می کنه. هم اینکه، اگه سیاهی دور و بر چشم دارای یه زخم باز باشه، مخفی کردن اون الکی س. بهتره اجازه بدین که اول زخم باز، خوب شه و بعد اونو با آرایش بپوشونین.

اگه فکر می کنین که کبودی تون واسه پوش,ندن آماده س، راهنمایی قدم به قدم ما درباره چگونگی پوش,ندن سیاهی دور و بر چشم با به کار گیری آرایش رو دنبال کنین:

ناحیه آسیب دیده رو آماده کنین

به کار گیری آرایش در زمانیکه ورم خوابیده، باعث می شه که مخفی سازی اون کمتر مشخص باشه. پس با قرار دادن یه کیسه یخ روی ناحیه آسیب دیده، پوست رو آماده کنین. یخ رو دست کم بمدت ۱۵ دقیقه روی اون ناحیه بذارین و بعد یه کمپرس گرم بذارین و اجازه بدین به مدت ۱۰ دقیقه بمونه. تغییرات سریع درجه گرما، پوست رو آرامش و التهاب رو کم می کنه.

ناحیه مورد نظر رو به درستی رنگ کنین

شما نمی تونین فقط کانسیلر معمولی رو روی تموم کبودی پخش کنین چون تغییر رنگ اون، بازم مشخص هستش. هم اینکه به کار گیری لایه های بسیار زیاد کانسیلر به همراه فونداسیون هم به طور کامل غیر طبیعی به نظر می رسه. به جای به کار گیری کانسیلر معمولی، اول از یه کانسیلر اصلاح کننده رنگ استفاده کنین.

اگه با اصلاح رنگ آشنایی ندارین، چرخه رنگ رو بررسی کنین. رنگایی که در چرخه رنگ بطور مورب روبه روی همدیگه قرار دارن، همدیگه رو محو می کنن. مثلا شما می تونین قرمزی رو با به کار گیری کانسیلر اصلاح کننده رنگ سبز قبل از یه کانسیلر معمولی، خنثی کنین. ته رنگ آبی از راه کانسیلر سالمون یا نارنجی رنگ خنثی می شه. معمولا یه کبودی، مقداری قرمزی روی لبه هاش داره پس واسه پوش,ندن قرمزی از کانسیلر اصلاح کننده سبز استفاده کنین و بعد یه کانسیلر نارنجی رو مستقیما روی قسمت آبی رنگ کبودی بمالید.

می تونین واسه زدن کانسیلر از یه قلم موی آرایشی یا یه اسفنج مرطوب استفاده کنین اما ما پیشنهاد می کنیم که به جای اونا از انگشت حلقه تون استفاده کنین. انگشت حلقه، فشار بسیار ملایمی وارد می کنه پس پوست متورم رو تحریک نمیکنه. هم اینکه، شما کنترل بیشتری روی محصول دارین پس می تونین بدون درد از کانسیلر استفاده کنین.

ما پیشنهاد می کنیم که بجای کانسیلرهای کرمی از اصلاح کننده مایع و کانسیلر معمولی استفاده کنین. این کار، به کار گیری کانسیلر رو کمتر دردناک می کنه. اگه از کانسیلر کرمی استفاده می کنین، محصول رو با نوک انگشتان تون گرم کنین تا قبل از استفاده نرم شه.

اثبات کردن کانسیلرها

با انگشت حلقه تون کانسیلر اصلاح کننده رو به آرومی با حرکات ضربه ای روی ناحیه مورد نظر بزنین. اجازه بدین محصول به طور کامل خشک شه. بعد، از یه کانسیلر معمولی استفاده کنین و اجازه بدین که لایه دوم هم خشک شه. واسه فیکس کردن کانسیلر، کمی پودر تموم کننده رو به آرومی با حرکات ضربه ای به ناحیه مورد نظر بزنین. بعد از اینکار می تونین به سراغ روال عادی آرایش تون برید.

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که بعضی از شکلای جور واجور فونداسیونا به طور خاص واسه پوش,ندن کبودی و علایم جوش ساخته شدن. این اجناس، بسیار کرمی هستن چون رنگ دانه زیادی دارن. شما می تونین واسه بررسی این فونداسیونا به صورت آنلاین تحقیق کنین.

چیجوری از پوست دور چشم مراقبت کنیم؟

ترفندهای زیبایی صورت

آرایش چشم زیبایی چشم سرخاب سفیداب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *