سبز اندیشان امروز

آرایش زیاد یا کم؟ چقدر آرایش کنیم؟

قبلا در مقاله ای با عنوان در مورد این موضوع صحبت کرده بودیم اما ضرری نداره اگه مقاله سایت آی بانو در مورد اندازه آرایش در زنان رو هم بخونین:

مردان فکر می کنن که شما نباید از خانومی که خط چشمش رو مدل گربه ای میکشه سوال کنین به چه دلیل دیر کرده. بلکه بهتر اینه که سوال کنین:”به چه دلیل وقتت رو هدر می دی؟”براساس some news from good ‘ol science هم خانوما هم آقایون آرایش کمتر رو واسه خانوما بهتر می دونن.

همین اواخر، فصل نامه روانشناسی تجربی ( The Quarterly Journal of Experimental Psychology) تعدادی از شرکت کنندگان مرد و زن رو جمع کردن و عکسایی از خانمایی با آرایشای متفاوت رو به اونا نشون دادن و از اونا خواستن عکسا رو به ترتیب جذابیتی که براشون دارن مرتب کنن.

یافته ها نشون داد که در کمال تعجب هر دو گروه خانمایی با ۳۰-۴۰ درصد آرایش کمتر رو به عکسای اولی که آرایشای غلیظ تری داشتن بهتر می دونن.

از یه جهت این خبر خیلی خوبه. داشتن یه قیافه طبیعی راحت تره. نه وقت زیادی می خواد نه پول. از طرفی هم خودمون رو در مضیقه قرار می دیم که به این پیشنهاد گوش کنیم.

می پرسین به چه دلیل؟ به این خاطر که ما از زمانای قدیم در مورد چیزی که فکر می کردیم واسه جنس مخالف جذابیت داره در اشتباه بودیم. یافته بزرگی که از این تحقیق حاصل اومد اینه که نه فقط خانوما فکر میکردن که آقایون آرایش غلیظ رو بهتر می دونن بلکه مردها هم خودشون این رو باور کرده بودن. هممون در اشتباه بودیم.

چندین سال پیش وقتی داشتم واسه اولین قرار کاری ام آماده می شدم از دو تا از بهترین دوستانم در اسکایپ خواستم همین طور که آماده میشم و لباسای متفاوت می پوشم نظرشون رو به من بگن.

اونا به اتفاق لباسی رو انتخاب کردن که اصلا انتظار نداشتم. اما اونا گفتن که این خانومانه ترین لباسه و فکر می کنن واسه قرارم بسیار مناسب هستش.

اعتراف می کنم که بیشتر وقتا بدون اینکه به فکر جلب نظر مردها باشم لباس ام رو انتخاب می کنم. من فقط طبق سلیقه خانوما لباس می پوشم. این کاریست که هممون انجام می دیم ، اینطور نیس؟ مدهای زود گذر هر روزه و آرایشای غلیظ ؟؟! اینا بیشتر به خاطر دوستای دختر شماس که عاشق همین کاراتون هستن.

اما اصلا مهم نیس که چی واسه بقیه جذابه. این کار می تونه سرگرمی خوشحال کننده تری براتون باشه وقتی چیزی رو می پوشید که بیشتر به شما میاد و حس بهتری هم به شما میده چون که باعث اعتماد به نفس شما می شه و چی بیشتر از این بقیه رو عاشق شما می کنه؟

نتیجه ای که می گیریم :

خیالتون رو با این واقعیت راحت کنین که اگه می خواین به نظر بقیه جذاب باشین می تونین آرایش کمتری روی صورتتون داشته باشین. مطمئن باشین که حتی در هیاهوی لجام گسیخته رسانه ها واسه بی عیب و مشکل به نظر رسیدن، هرچه طبیعی تر باشین مهم ترید.

اما مثل هر چیز دیگری در زندگی یادتون باشه که شما باید خودتون حاکم کاری که روی صورتتون و یا لباس هاتون انجام می دید باشین.

مهم ترین نظر همانیست که خودتون پسند می کردین( اگه آرایش زیاد دوست دارین اینکار رو واسه خودتون بکنین و نه بقیه ) چون که -بدون رودربایستی بخوایم بگیم- امکان داره همیشه نظر بقیه رو اونطور که باید متوجه نشیم و اگه زندگی خود رو براساس جلب نظر این و اون بنا کنیم وقتمون رو به شکل وحشتناکی هدر دادیم !

چیجوری در پیری هم جوون به نظر برسیم؟

چیجوری با آرایش جوون شیم؟

آرایش ابرو آرایش صورت آرایش مو آرایش چشم آی بانو زنان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *