سبز اندیشان امروز

آرایش زنان ایرانی سوژه فرانس پرس!

خبرگزاری فرانسه در گزارشی به نوشته ” کریل جولیان” می نویسه : زنان ایرونی با وجود قانون حجاب در این کشور پول زیادی رو صرف آراستن و آرایش صورت خود می کنن.

کم کم آرایش کردن واسه زنان ایرونی همه گیر تر می شه و با وجودی که ساختار حکومت ایران جمهوری اسلامیه، اما زنان ایرونی در مورد آرایش کردن حتی از خیلی از کشورای لیبرال غربی هم جلوترند.

این گزارش می نویسه: زنان ایران ۳۸ میلیون نفر از جمعیت این کشور رو تشکیل میدن و ایران الان در منطقه خاورمیانه پس از عربستان در جایگاه دوم و در جهان در جایگاه هفتم مصرف مواد و لوازم آرایشی قرار داره.

تینا زرین نام یه طراح لباس ۳۰ ساله ایرونی در این باره میگه: غالب زنان ایرونی هر روز صبح به محض برخاستن از خواب مشغول آرایش می شن، حتی اگه مریض هم باشن می گن که باید آراسته و آرایش کرده در مجامع عمومی ظاهر شن.

makeup

این گزارش می نویسه : تازگیا شرکت ” لانکوم ” فرانسه که یه برند معروف تولید کننده  لوازم آرایشیه با گرفتن یه جشن در هتلی تو تهران برگشت دوباره خود به بازار لوازم آرایشی ایران رو جشن گرفت. این جشن با دعوت بیشتر از ۴۰۰ نفر از همکاران و هنرمندان انجام شد.

خبرگزاری فرانسه می نویسه : این اولین بار پس از انقلاب اسلامی در ایرانه که یه برند معروف تولید لوازم آرایش غربی که زیر خط تولید شرکت معروف ” اوریال” فرانسه کار می کنه، اینجور مراسمی رو در ایران برگزار می کنه.

براساس این گزارش پس از تحریمای اعمالی آمریکا پس از انقلاب اسلامی در ایران در دهه ۱۹۸۰ هیچ شرکت تولید لوازم آرایشی آمریکایی در بازار ایران فروش نداشته.

خبرگزاری فرانسه می نویسه : مصرف کنندگان لوازم آرایش در ایران به صورت میانگین ماهانه یه ریمل می خرن در حالی که آمار خرید زنان فرانسوی یه ریمل در هر ۴ ماهه.

براساس این گزارش شرکت فرانسوی لانکوم که زیر مجموعه شرکت بزرگ اوریاله ،  از سال ۲۰۱۰ در ایران شرکت پخش کننده رسمی داره و الان در کل ایران بیشتر از ۲۰ مرکز فروش داره.

یکی از مسئولان این شرکت فرانسوی میگه: ایران بازار بالقوه و بزرگ واسه ماست که ارزش اون هرساله صدها میلیون دلاره.

با این حال خبرگزاری فرانسه می نویسه: تنها ۴۰ درصد از حجم بازار مصرفی لوازم آرایشی ایران از طرف پخش کنندگان رسمی برنده های معروف تامین می شه  و ۶۰ درصد باقی از راه جنسای قاچاق وارداتی تامین می شه.

خبرگزاری فرانسه در ادامه می نویسه : تو یه کشور تحت تاثیر تحریما و  مشکلات اقتصادی هر چند تامین و جفت و جور لوازم آرایشی گران به نظر برسه اما این کار به عنوان مرهمی کوچیک واسه زنان واسه فرار از مشکلات روزمره زندگی شونه.

عصر ایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *