سبز اندیشان امروز

آدم ربایی برای آزادی برادر اعدامی

آدم ربایی

اواخر اردیبهشت امسال نماینده یه شرکت بازرگانی با مراجعه به اداره آگاهی تهران از ربوده شدن یکی از بازرگانان چینی شرکت خبر داد.

اون به ماموران گفت: بازرگان چینی مقابل یکی از هتل های تهران از طرف آدمایی ناشناس ربوده شده و آدم ربایان اون رو تهدید به مرگ کرده ان.

پس از این شکایت پرونده در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت و جستجوی ماموران واسه دستگیری آدم ربایان و آزادی تبعه چینی شروع شد. در این مرحله ماموران واسه شناسایی هویت آدم ربایان و انگیزه اونا از این گروگانگیری، با اونا وارد گفتگو شدن.

مرد گروگانگیر در تماس های خود اعلام کرد برادرش به اتهام قاچاق مواد مخدر دستگیر و به اعدام محکوم شده و اون به شرطی گروگان خود رو آزاد می کنه که داداش اعدامی اش از زندان آزاد شه. مرد گروگانگیر تهدید می کرد اگه پلیس به درخواستش عمل نکنه، تبعه چینی رو به قتل می رساند.

با در نظر گرفتن حساسیت موضوع با دستور سرهنگ محمدیان، رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ پرونده در اختیار تیم معاونت جنایی پلیس آگاهی قرار گرفت. کارآگاهان در بررسی های خود فهمیدن عاملان این گروگانگیری، دو داداش مرد اعدامی هستن.

آخرسر پس از ۱۶ روز جستجو پلیسی، مخفیگاه گروگانگیران در ویلایی نزدیک شهرستان ساوجبلاغ شناسایی شد و کارآگاهان روز جمعه این محل رو محاصره کردن.دو مرد گروگانگیر وقتی خود رو در محاصره پلیس دیدن، تهدید کردن اگه پلیس اونجا رو ترک نکنه، بازرگان چینی رو خواهند کشت.

ماموران اول با اقدامات روانی تلاش کردن گروگانگیران رو راضی به تسلیم کنن، اما دو داداش شرور حاضر به تسلیم و هم رهایی گروگانشان نشدن.

در این مرحله ماموران با گروگانگیران درگیر شدن که در این درگیری مسلحانه یکی از اونا به هلاکت رسید و دیگری هم زخمی شد و گروگان چینی نجات یافت. از مخفیگاه تبهکاران شرور دو قبضه کلت کمری کشف شد.

تحقیقات در این مورد ادامه داره.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *