سبز اندیشان امروز

آداب پیامک زدن؛ ۵ اشتباه رایج در اس ام اس

پیام کوتاهtext-messaging

به کار گیری پیام کوتاه از راه موبایل یا شبکه های اجتماعی به یه روش رایج ایجاد رابطه تبدیل شده اما باید بدونین که هر پیامی رو نمیشه به شکل sms فرستاد.

به گزارش آلامتو و به نقل از دیجی رو؛ این روزا خیلی از رابطه ها وگفت و گو ها نه به شکل روبرو و نه به صورت تلفنی، بلکه با فرستادن پیام صورت می گیرد. اما با اینکه فرستادن پیام راحت تر و سریع تره، بعضی از مکالمات هستن که بهتره روبرو صورت بگیرن؛ چراکه وقت هایی هست که پیام های متنی ممکنه اشتباه تفسیر شن و آسیب واردکنند. در ادامه ۵ نوع پیام متنی که باید از فرستادن اونا دوری کنین آورده شده است؛ پس با ما همراه باشین.

۱.« باید باهم حرف بزنیم»

دریافت این پیام می تونه موجب وحشت گیرنده شن. ذهن ما بطور خودکار وقتی همچین چیزی رو دریافت می کنیم به سمت چیزای بد و بد می رود. بسته به اینکه به کی این پیام رو فرستاده اید، می تونه در اون مقادیر مختلفی از استرس رو بسازه.

مثلا به کسی که با اون در رابطه اید این پیام رو بفرستید ممکنه حس کنه که شما می خواهید رابطه رو بهم بزنین، یه کارمند ممکنه فکر کنه که قراره اخراج شه و یا یه بچه به فکر این می افتد که باز در چه هچل ی بدی افتاده.

اگه می خواهید به کسی خبر بدید که لازمه با اون صحبت کنین، کلمات تون رو عاقلانه انتخاب کنین. یه ایده ی خوب دیگه می تونه این باشه که صبرکنید تا روبرو شید و بعد با هم صحبت کنین.

۲.« دیگه تموم شد»

هر دلیلی هم که داشته باشین، بهم زدن یه رابطه از راه پیام به طور کامل غیرقابل قبوله. بهم زدن یه رابطه از راه پیام هم بزدلانه و هم ناجوانمردانه س.

تو یه رابطهٔ درحال شکست، طرف مقابل حق داره که بدونه واسه چه دارین رابطه تون رو با اون به می زنید. با اینکه شاید بهم زدن یه رابطه به شکل روبرو کار سختی باشه، اما واقعا لازمه دلتون رو به دریا زده و این کار رو شخصا انجام بدین.

۳. « به چه دلیل از دست من عصبانی ای؟»

از فرستادن پیام هایی که بار احساسی زیادی رو بر طرف مقابل می گذارد دوری کنین؛ چراکه در پیام حالت بیان و ظاهرتون مشخص نیس و به احتمال زیاد پیامی که می فرستید اشتباه برداشت می شه و اگه پیام تون اشتباه برداشت شه به احساسات طرف مقابلتون خیلی آسیب می خوره. گفت و گو در مورد بحث و جنگ های پیش اومده موضوع حساسیه و باید روبرو انجام شه. اگه واقعا می خواید مسئله ای رو حل کنین، پیام دادن راهش نیس.

۴.« پیاممو گرفتی؟ به چه دلیل جواب نمی دی پس؟»

فرستادن اینجور پیام هایی باعث می شه که شما درمونده و ناامید بنظر برسین. اگه در رابطه ای احساس ناامنی و نامطمئنی می کنین، فرستادن اینجور پیامهایی اصلا به شما کمک نمیکنه.

به غیر از اینکه در طرف مقابل تصور اشتباهی ایجاد می کنین، شاید اصلا طرف مقابلتون از گرفتن این تیپ پیام ها خوشش نیاد و اعصابش خرد شه. اگه یه مدت می شه که منتظر خبری از طرف کسی هستین و اون جواب نداده، بهتره گوشی تون رو کنار بذارین و هر ۲ دقیقه یه بار چکش نکنین. اگه طرف مقابلتون واقعا به شما علاقمند باشه به محض اینکه بتونه جواب شما رو میده.

۵. پیام های بی جواب

فرقی نمی کنه به یه کسی که از شما خوشش میاد جواب نمی بدید یا دوستتون که از شما درخواست کمکی کرده، اینکه کلا جواب پیام کسی رو ندین خیلی غیرمودبانهه؛ چراکه در اینجور شرایطی افراد همیشه گوشی شون رو چک می کنن و منتظر جوابی از طرف شما هستن. اگه واقعا نمی خواهید کاری رو انجام بدین، رک و راست حرفتون رو بزنین. این کار به طرف مقابل کمک می کنه که در آخر یه تصمیمی بگیره و دست از سر شمام برداره.

کلا پیام دادن راحت تر از اینه که تلفن رو وردارین و گفت و گویی رو شروع کنین اما حواستون باشه که کلمات به جایی استفاده کنین و تلاش کنین بار احساسی و فشار زیادی بر دوش طرف مقابل نذارین . اگه با خودتون درگیرید که فلان پیام رو بفرستید یا نه، پس شاید بهتره که دست نگه دارین و شخصا ملاقات کنین.

بنظر شما چه پیام هایی رو نباید فرستاد؟ شما از دریافت چه نوع پیام هایی بدتون میاد؟

نظرات خود رو با ما به اشتراک بذارین.

سامانه اس ام اس بهترین گزینه واسه تبلیغات سالن زیبایی و آرایشگاه

چند تا نکته مهم در انتخاب سامانه اس ام اس تبلیغاتی

دیجی رو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *