سبز اندیشان امروز

آداب معاشرت را چگونه به کودک مان بیاموزیم ؟

چگونگی برخورد و تعامل با دور و بریا کودکان

والدین موظفند به بچه هاشون چگونگی برخورد و تعامل با دور و بریا رو بیاموزند و مواردی رو که در مورد بقیه باید رعایت کنن، یاد بدن.

مثلا به فرزندانتان یاد بدین در زمان گفت و گو با بقیه در مورد مسخره کردن اشتباهات بقیه، داستان های غیراخلاقی، مریضیای بقیه که مشابه مریضی شخصیه که با اون در حال گفت و گوست، جزئیات خصوصی زندگی بقیه، خوش شانسی خود در مقابل بداقبالی بقیه، صحبت هایی که با عباراتی مثل « من که بهت گفته بودم … » شروع می شه، اشاره به ناتوانی و مرگ از سر شادی و بی خیالی و مقدار درآمد والدین، هیچوقت صحبت نکنن.

هم اینکه به فرزندان خود موارد زیر رو بیاموزید :

۱ – به کودکان خود یه سری از کلمات با ادب مثل : لطفا، اگه ممکنه، بفرمایید و… رو یاد بدین.

۲ – به اونا یاد بدین وقتی به کسی معرفی می شن، رفتارای با ادب ای مثل از جا برخاستن، سلام کردن، لبخند بر لب داشتن و دست دادن داشته باشن.

۳ – بدونن وقتی کسی به اونا لطف می کنه، سپاسگزاری کنن.

۴ – مسوولیتای کوچیک به فرزندانتان بدین تا در آینده بتونن مسئولیت پذیر شن. ( آب دادن به گلا، پختن غذاهای ساده، اتو کردن لباس و … )

۵ – فرزندان خود رو راحت طلب بار نیارین. ( هر کاری رو براشون انجام ندین. )

۶ – اگه اشتباهی کردن یا باعث زحمت واسه کسی شدن، معذرت خواهی کنن.

۷ – شایسته س کودکانتون عفت کلام داشته باشن و از بیان بعضی کلمات خجالت بکشن. در دوستی با بقیه والدین می تونین کودکانتون رو عادت بدین تا با احترام به افراد جواب بدن. عوضش گفتن « هوم »، « هان » بهتره « بله »، « خیر » و « حتما » بگن.

۸ – جواب یه کلمه ای زیادتر از اندازه صریحه؛ اضافه کردن چند کلمه به لطافت صحبت اضافه می کنه. کودک باید تکیه کلاما رو از جملات خود حذف کنه، چون که تکیه کلاما کلا خسته کننده س. هم اینکه کودکان باید بدونن مکث کردن ( نه طولانی ) در بین صحبت خوبه، چون که باعث فکر کردن قبل از شروع صحبت می شه.

۹ – بچه تون رو تشویق کنین روشن صحبت کنه، چراکه زیر لب سخن گفتن بدون گیرایی بوده و هوش و ذکاوت ایشون رو زیر سوال می بره.

چگونگی برخورد و تعامل با دور و بریا درست با بقیه

آموزش زبون بدن در مناطق جور واجور

چگونگی برخورد و تعامل با دور و بریا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *