سبز اندیشان امروز

آداب ایستادن در صف چگونه است؟

etiquette-of-queuing

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ این روزا واسه خیلی از کارا مجبورین در صف وایسید. واسه خرید موادغذایی، نون، تلفن، مغازه های جور واجور، سبد کالا، بانک و … مخصوصا در این وقت از سال که بیشتر مغازه ها در حراج هستن، ممکنه مجبورین در صف مغازه موردعلاقه تون منتظر بمونین تا بتونین لباسی رو چند وقت بود در نظر داشتین با قیمتی مناسب بخرین. اما در این مورد  هم مثل بقیه جنبه های زندگی، آداب و اصولی رو باید رعایت کنین.

آداب ایستادن در صف:

  1. اگه چند نفر هستین، با گروه به طور کامل در صف قرار گیرید. نباید یه نفر واسه کل گروه در صف جا بگیره. فکر کنین چقدر آزاردهنده هستش اگه پشت سر یه نفر در صف وایس تاده باشین و وقتی نزدیکه که نوبتتون شه، یکدفعه گروهی به اون ملحق شن و انتظار شما رو طولانی تر کنن. این مسئله مخصوصاً در صف ها اسباب بازی ها در شهربازی بسیار اتفاق می افتد.
  2. بچه هاتون رو کنترل کنین. وقتی با افراد دیگه در صف وارد گفتگو می شید، فرزندانتان رو یادتون نره که به دست و پای بقیه افراد در صف بپیچند و واسه خودشون و بقیه ایجاد مشکل کنن.
  3. صبور باشین. همه افراد در صف یه وضعیت رو دارن. خیلی وقت ها بعضی افراد تلاش می کنن خودشون رو جلو بندازن اما این کار از فرهنگ به دوره چون بقیه افراد هم به همون اندازه منتظر مونده ان. هم اینکه اگه صف بسیار طولانیه، وقتی نوبتتون شد کارتون رو سریع تر انجام بدین که به بقیه کسائی که پشت سرتون بوده ان زیاد منتظر نمانند.
  4. قبل اینکه وارد صف شید (اگه صفی طولانیه)، حتماً قبلاً به توالت برید که بعد واسه انجام این کار بقیه افراد رو واسه لحظه ای صف رو ترک کردن اذیت نکنین. شاید به نظرتون مسخره بیاد اما خیلی وقت ها اتفاق می افتد. اگه صف رو ترک کنین، نمی تونید توقع داشته باشی که وقتی دو دقیقه بعد برگشتید جاتون محفوظ مونده باشه.
  5. به حریم شخصی بقیه احترام بذارین. لازم نیس حتماً در صف به نفر جلویی یا پشتی خودتون بچسبید. اینکار موجب آزار بقیه می شه. هم اینکه اگه سیگار می کشید، وقتی در صف هستین اصلاً وقتش نیس. اون رو واسه وقتی نگه دارین که از صف بیرون اومدید.
  6. مطمئناً یکی از بدترین کارا درمورد صف ایستادن اینه که بخواین نوبتتون رو جلو انداخته، یه دفعه خودتون رو به جلو صف برسونین و صف رو به هم بریزین. اصلا اینکار رو نکنین.
  7. در صف هیچ وقت ادب و نزاکت رو فراموش نکرده و همیشه احترام بقیه رو نگاه دارین. هل دادن بقیه یکی از مصادیق روشن بی نزاکتیه.
  8. هیچ وقت به هنگام تشکیل صف بخاطر اینکه جزء نفرات اول باشین، یهو حمله نیارین و با آرامش مبادرت به تشکیل صف کنین.
  9. در باجه صندوق مربوط به فروشگاه ها که نوشته شده “مخصوص شکل های جور واجور کمتر از ۵ عدد” عدد مربوطه رو رعایت کنین.

بااینکه واسه کارای بسیار زیادی مجبورین روزانه در صف وایسید، اما ما ایرونی ها با احتمال خیلی کم تلاش در اجرای قوانین بالا می کنیم. با اجرای این اصول و قوانین، تلاش کنین به حقوق بقیه احترام بذارین.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

مردمون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *