سبز اندیشان امروز

آخر هفته‌ای ایده‌آل داشته باشید

تعطیلات آخر هفته ممکنه واسه خیلی از ما تنها یکی دو روز دلگیر و خسته کننده به نظر برسن. بیشتر ما، کل هفته مشغول انجام کارا یا فعالیت های روزمره مون هستیم و آخر هفته در واقع باید وقتی واسه بازیابی قوا و شروع پرانرژی کار در روزای پیش رو باشه. اما واسه خیلی از ما، تقریباً برعکسه. به جای انجام کارها به درد بخور و انرژی بخش، بیشتر مون روزای تعطیل آخر هفته رو به استراحت می گذرانیم. تا حدی که به جای دریافت انرژی، روزا -و به خصوص عصر معروف جمعه- رو خسته کننده و دلگیر حس و توصیف می کنیم.

اما چیکار باید کرد که اینطور نباشه؟ چیجوری با آخر هفته ها دوست شیم و مثل افراد موفق از اونا در جهت مثبت بهره ببریم؟

در این مطلب بعضی نکات که می تونه آخر هفته های شما رو از ان رو به اون رو کنه بازگو شده.

آخر هفته رو به گذروندن در کنار خونواده و دوستان اختصاص بدید

things-successful-people-do-on-weekends-salemzi

گذروندن زمان با خونواده و دوستان نزدیک در آخر هفته ها، یه ایدهٔ عالیه. به خصوص واسه کسائی که در طول هفته وقت کافی واسه بودن در کنار خونواده و دوستان شون ندارن.

تمرینات ورزشی انجام بدین

things-successful-people-do-on-weekends-salemzi

همه به ورزش نیاز دارن. و اگه شما از اون دسته آدمایی هستین که در طول پنج یا شش روز کاری ِ هفته، وقت کافی واسه ورزش کردن ندارین، باید قدر آخر هفته ها رو بیشتر بدونین. انجام تمرینات سادهٔ ورزشی، علاوه بر کمک به سلامت جسم و تناسب اندام، ذهن شما رو پاک و واسه پرورش ایده های تازه و شروع یه هفتهٔ پرانرژی آماده می کنه.

منابع ایجاد شور و اشتیاق رو پیدا کنین

تلاش کنین چیزایی که در شما شور و هیجان ایجاد می کنن پیدا کنین. دنبال کردن اونا در آخر هفته ها، این روزا رو واسه شما به درد بخور و جذاب می کنن. این اشتیاق می تونه یادگیری هر چیز، سرایش شعر، نقاشی کردن یا پرورش یه ایدهٔ قدیمی واسه خودتون باشه. خیلی از افراد موفق آخر هفته های خود رو به دنبال همین نقاط مثبت هستن تا اونا رو واسه خود گسترش بدن. انجامش بدید.

به تعطیلات برید

things-successful-people-do-on-weekends-salemzi

آخر هفته به معنی تعطیلی کاره. اگه یه مدت ست که فشار کار زیاد شده، شاید لازمه چند روزی رو در روزای منتهی به آخر هفته مرخصی بگیرین تا روزای بیشتری از تعطیلی لذت ببرین و یا مقدمات یه مسافرت کوتاه رو بچینید.

از اینترنت و دنیای دیجیتال دور بمونین

things-successful-people-do-on-weekends-salemzi

خیلی از افراد موفق، آخر هفته ها خودشون رو از قید و بند روزمره ها رها می کنن و در عصر ما، اینترنت و ایمیل و دنیای دیجیتال، بخشی از روزمرّه گی خیلی از ما شده.

هر چند که واسه بیشتر مون، قطع اینترنت و کامل دور موندن از اون غیرقابل تحمل و تقریباً غیرممکن به نظر می رسد، اما این آخر هفته رو با پیاده روی بدون تلفن هوشمندتون امتحان کنین و مطمئن باشین که حس آزادی بیشتری دارین.

به امور داوطلبانه بپردازید

things-successful-people-do-on-weekends-salemzi

اگر فرصتی واسه انجام یه کار داوطلبانه و مناسب دور و برتون هست، اون رو دست کم واسه بعضی از آخر هفته ها قبول کرده و انجام بدین. انجام امور نامرتبط با کار اصلی شما، باعث تخلیه موقت ذهن از بررسی ها و برنامه ریزی های پیچیدهٔ کاری و آماده سازی واسه بهبود اونا می شه. هم اینکه، ممکنه در این حرکت های داوطلبانه با افراد جدیدی آشنا شید، که به صورت بالقوه واسه شما دوستان یا همکارانی خوب هستن.

از انجام امور روزمره دوری کنین

هر هفته ممکنه بعضی وظایف و تسک ها در روز آخر کار هفتگی باقی بمونن و بخواین اونا رو در آخر هفته و کمترین زمان ممکن تموم کنین. پیشنهاد می شه امور روزمره رو در آخر هفته انجام ندین و به جای این کار، واسه آخر هفته های خود، از بین نکات همین مطلب تعاریف و تکالیف تازه مشخص کنین.

درست برنامه ریزی کنین

برنامه ریزی واسه انجام کارها در هفتهٔ پیش رو بسیار موثر و خوبه. اما به شرطی که روزای آخر هفته رو از تقویم کارای تعیین شده خط بزنین. شروع هفته واسه ما شنبه س. دلیلی نداره اگه روز پنجشنبه در حال برنامه ریزی واسه هفته بعد هستین، جمعه رو هم در نظر بگیرین. این موضوع واسه بقیه هم صادقه. تلاش کنین اگه مدیر بخشی هستین، تعاریف جدید رو واسه روزای آخر هفته زیردست های خود هم در نظر بگیرین و اونا رو راضی به انجام کارها در روزای آخر هفته نکنین.

با بقیه همراهی کنین

ما آدم ها همه با همً موجوداتی وابسته به اجتماع هستیم. گذروندن وقت در کنار بقیه می تونه منتهی به بروز احساسات خوب و مثبت در ما شه. اگه در روزای هفته زمان کافی واسه گذروندن وقت با بقیه افراد ندارین، آخر هفته ها واسه این کار مناسبه. مثلا با اعضای خونواده یا دوستای خود به خارج از شهر برید یا عضو یه گروه کوهنوردی شید و هر هفته به یکی از کوه ها یا تپه های دور و بر محل زندگی تون صعود کنین.

حس خوشحالی و موفقیت جمعی، از بهترین عوامل افزایش انرژی و شروع یه هفته خوبه.

اعمالی مانند باغبانی، نجاری، بازی های کامپیوتری، ورزش، آشپزی و فعالیت های فرهنگی رو جدی بگیرین

things-successful-people-do-on-weekends-salemzi

این نکته واسه کسائی که تموم هفته، در دفتر یا محل کار مشغول و درگیر هستن بسیار مهم و موثره. اگه شمام از این دسته افراد هستین، بهتره آخر هفته خود رو به اموری اینطوری اختصاص بدید. هر کدوم که دوست دارین رو به تناوب انجام بدین. هم اینکه می تونید به صورت ترکیبی دو یا سه مورد رو انجام بدین. مثلا، صبح جمعه رو با باغبانی و کمی ورزش شروع کنین و عصر رو به سینما یا تئاتر اختصاص بدید.

اعمال و وظایف هفته رو بررسی کنین و در خود بازتابشان بدید

خیلی از افراد موفق، آخر هفته ها رو به بررسی کارایی که در طول هفته انجام داده ان می پردازند. این موضوع علاوه بر کسب بهتر تجارب، در آخرً درخشش و بروز کارکرد بهتر در موقعیت های مشابه رو منجر می شه. ضمن اینکه اونا رو در هفته های آینده، به مرور از عملکردشون خشنود ساخته و به کمال می رساند.

مراقبه کنین

آخر هفته رو به جای درگیر کردن دوباره ذهن و فکرتون به امور روزمره، به مدیتیشن و آرامش ذهن بگذرونین. چه باور کنین، چه نه، آروم کردن ذهن تون از شلوغی و افکار شلوغ روزمره بهترین لطفی ست که می تونید به جای تکرار کارای روزمره، در آخر هفته انجام بدین. یه جای آروم با نور مناسب در خونه یا هر مکان دیگه پیدا کنین و آرامش رو درون خود جستجو کنین.

انرژی های از دست رفته رو باز یابید

ما در دنیایی پر از رقابت زندگی می کنیم. بهتره به جای تخلیه کامل انرژی باقی مونده ای که آخر هفته داریم، به بازیابی اون بپردازیم تا بتونیم مانند افراد موفق، در این دنیای رقابتی سهمی داشته باشیم.

تموم نکات فوق می تونن این انرژی از دست رفته رو به شما پس داده و واسه هفتهٔ تازه آماده تون کنن.

افراد موفق ارزش زمان رو می دانند و از اندازه کافی اوقات فراغت هم آگاهند. بهتره به جای گذروندن ساعات و روزای آخر هفته در کنار تلویزیون، خوابیدن واسه ساعت های متمادی یا تکرار اعمال و رفتاری که در بقیه روزای هفته بروز می بدید، خود رو با کمک نکات فوق واسه یه هفتهٔ نو آماده کنین تا بتونین به موفقیت هایی که توقع دارین برسین.

چیجوری یه زندگی سالم داشته باشیم؟

چیجوری خوشبخت شیم؟

سالم زی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *