سبز اندیشان امروز

آخرین وضعیت پرونده قتل ساناز نظامی در آمریکا

nimaمرد ایرونی الاصلی که متهمه همسرش رو در ایالت میشیگان آمریکا کشته در دادگاه حاضر شد.

این مرد که نیما اسمشه به قتل درجه دوم همسرش ساناز متهم شده. ساناز بعد از آشنایی اینترنتی با نیما با ایشون ازدواج کرد و به آمریکا رفت اما در جریان درگیری خانوادگی بوسیله شوهرش کشته شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه شرق « خونواده ساناز بعد از اینکه از مرگ مغزی فرزندشون باخبر شدن در حالی که در ایران سکونت دارن اجازه دادن هفت عضو بدن اون به بیماران اهدا شه؛ اینطوری یکی از نادرترین جراحی های پیوند عضو انجام شد و اعضای خونواده ساناز هم این عمل رو از راه وب کم دیدن.

این اتفاقات در حالی اتفاق افتاد که نیما در بازداشت به سر می برد. اون روز گذشته در دادگاه شهر «هوتن» واقع در شمال ایالت میشیگان حاضر شد تا از خودش دفاع کنه.

ساناز که کارشناس ارشد رشته مترجمی زبون فرانسه بود چندی قبل از دو دانشگاه واسه تحصیل در مقطع دکترا پذیرش گرفت. اون بین تحصیل در رشته مترجمی زبون فرانسه در اوتاوا و هم اینکه درس خوندن در رشته محیط زیست در میشیگان، دومی رو انتخاب کرد. دختر ۲۷ ساله که در هر صورت ویزای آمریکا رو به دست آورده بود قبل از مهاجرت با نیما ازدواج کرد. اون روز ششم مهر ایران رو ترک و اول به ترکیه و بعد آمریکا سفر کرد. دختر ایرونی همراه شوهرش اول به لس آنجلس رفت و بعد راهی میشیگان شد تا تحصیلش رو ادامه بده اما شامگاه ۱۷ آذر قربونی خشم شوهرش شد.

طبق گزارش پلیس میشیگان در اون شب زنی در حالی که صدای ضعیفی داشت با مرکز فوریت های پلیسی تماس گرفت و درخواست کمک کرد. ماموران وقتی به خونه این زن رسیدن اون رو در حالی که به شدت زخمی و بدحال بود پیدا کردن و به بیمارستان انتقال دادن. زن ایرونی روز بعد دچار مرگ مغزی شد.

پلیس در همون بدو تحقیقات اعلام کرد نیما به قتل درجه دوم متهمه؛ چون هیچ دلیل و مدرکی مربوط به قصد قبلی اون واسه همسرکشی به دست نیامده و قتل در جریان نزاع رخ داده. طبق دلایل نیما روز حادثه چند بار سر همسرش رو به دیوار کوبید. پزشکی قانونی هم اعلام کرد روی دست، پا، کمر و سرشانه مقتول آثار جراحت هست.

نیما دیروز آخرسر در دادگاه مقدماتی حاضر و اتهام قتل به اون تفهیم شد. مرد ایرونی – آمریکایی در این جلسه که فقط پنج دقیقه به طول رسید سکوت کرد و هیچ حرفی پیش. اینطوری جلسه دادگاه تموم شد و قرار شد متهم امروز هم در دادگاه مقدماتی حاضر شه.

بنا به قوانین آمریکا پرونده نیما باید بعد از طی مراحل مقدماتی در دادگاه عالی مورد رسیدگی قرار بگیره. اون هم اینکه باید بوسیله پزشکی قانونی معاینه شه تا سلامت روانی اش تایید شه. این روند حدود یه سال به طول می رسه و پس از اون نیما در برابر هیات منصفه قرار می گیره و اگر گناهکار شناخته شه مجازات بیشترین حد ۲۵سال حبس در انتظار ایشون هستش.

ایسنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *