سبز اندیشان امروز

آخرین نامه قبل از اره شدن خودروی دلشکسته

سالای سال، کینه توزان و بدخواهان بسیاری، با لجن پراکنیای خودشون، ما رو بدنام کردن. سالای سال و با به کار گیری تریبونی که در دست داشتن خدمات چندین و چندساله ما رو زیر سؤال برده و تموم مشکلات آلودگی هوا رو به گردن ما انداختن.

این همه به اونا سواری دادیم؛ اینم از آخر و عاقبتش؛ اونا رو شمال بردیم، اونا رو جنوب بردیم، شرق بردیم، غرب بردیم؛ آخرش هم به جای تشکر تنها یکی از ما رو به موزه بردن و باقی ما رو یکی یکی اره کردن.

روزگاری داشتن ما، آرزوی هر خونواده ای بود. اما چه شده که امروز اینقدر بی مهر و عطوفت شدین؟! ما که با هر ساز شما حرکات موزون و غیرموزون انجام دادیم ؛ در صندلی جلو به جای یه نفر، دو نفر سوار می کردین یه “آخ” نگفتیم؛ صبح تا شب از ما کار کشیدید تحمل کردیم و همیشه هم سرپا بودیم و هیچ وقت هم “سه” کار نکردیم. به ما به جای بنزین، سی ان جی دادین، اما بازم خودمون رو با شرایط وقف دادیم!

حتی یه بار هم از شما چیزی نخواستیم؛ نه رینگ اسپورتی از شما خواستیم و نه حتی دزدگیر؛ حتی روکش صندلی و از این عروسکای سگی که وقتی خودرو حرکت می کنه گردنش جلو و عقب میره هم نخواستیم! بوق خفن هم نخواستیم! سیستم خفن صوتی هم نخواستیم … هر چند که دلمون بعضی از اونا رو میخواس!

ناز نمی کردیم! قیمتمان بالا و پایین نمی رفت. مرام داشتیم. تا جون داشتیم کار می کردیم. توی گرما و سرما اینطرف و اونطرف می رفتیم. رفیق نیمه راه نبودیم!

… این حرفا خیلی وقت بود که مثل بغض در گلویم مونده بود مخصوصاً دیدن دوستانم که فقط به اتهام آلوده کردن هوا و فرسوده بودن اره می شن.

چند روز قبل ، خبری رو دیدم . خوشحالم که در آخر حقیقت در حال روشن شدنه. آری! در خبرها بود که: “یه چهارم آلودگی هوای تهران از فرودگاه مهرآباده.”؛ البته با رویی که از شما سراغ داریم حتما می گین چند پیکان در فرودگاه مهرآباد هستن و به دلیل تردد اوناس که هوای فرودگاه آلوده س.

… دیگه! همین الان باخبر شدم صاحبم در قبال دریافت یکی دو میلیون می خواد منو بدن اره کنن. معرفتتان ما رو کشته؛ لیاقتتان همون خودروی ۲۰میلیون تومانیه که سوارش شید و بعد در جاده ها به جای مقصد شما رو به اون دنیا بفرستد!

پیکان

اره شدن خودرو عصر ایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *