سبز اندیشان امروز

آخرین محافظ هیتلر درگذشت

راخوس میش آخرین محافظ آدولف هیتلر رهبر آلمان نازی در سن ۹۶ سالگی درگذشت. ایشون یکی از نادر آدمایی بود که جسد هیتلر رو پس از خودکشی اش به چشم دیده بود.

newsبه گزارش آلامتو به نقل از جام جم آنلاین، راخوس میش یکی از محافظان قبلی هیتلر و در واقع آخرین بازمانده اونا روز پنجشنبه در شهر برلین بر اثر سکته قلبی در سن ۹۶ سالگی درگذشت.

اون آخرین تماشاگر زنده روزای آخر عمر رهبر آلمان نازی حساب می شد.

راخوس میش در کتابی که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد وقایع آخرین سالایی  رو که به عنوان محافظ در کنار هیتلر بود، روایت کرده بود.

این کتاب در آلمان با استقبال روبرو شد و فروش بسیار خوبی داشت. قراره که در ماه های آینده این کتاب به زبون انگلیسی هم منتشر شه.

راخوس میش برخلاف سن بالا هوش و حواسش رو از دست نداده و تازگیا مقدمه این کتاب رو دوباره بازنویسی کرده بود.

میش نقاش ساختمانی وقتی که جوون بود به واحد «اس اس » ملحق شد. ایشون ۲۷ سال داشت که هنگام جلو رفتن ارتش سرخ در شهر برلین در کنار هیتلر و نزدیکانش در بونکر زیر زمینی اون در قلب پایتخت ویرون شده رایش سوم  بود.

اون در روز دوم مه سال ۱۹۴۵ میلادی جزو آخرین آدمایی بود که بونکر رو ترک کرد و ساعاتی بعد ارتش سرخ پناهگاه زیرزمینی هیتلر رو به اشغال خود درآورد. ایشون یکی از آخرین آدمایی بود که جسد هیتلر رو پس از خودکشی اش مشاهده کرده بود.

میش در گفت و گویی در سال ۲۰۰۵ گفت: هیتلر روی یه مبل نشسته و سرش روی میز قرار داشت ،جسد اوا براون هم در کنار اون روی زمین افتاده بود. من به چشمون خود این صحنه رو دیدم.

نیروهای شوروی میش رو اسیر کردن و اون مدت هشت سال رو در اردوگاهایی در قزاقستان و سیبری سپری کرد. ایشون در سال ۱۹۵۳ آزاد شد و به برلین برگشت. اون دوباره کار سابقش رو به عنوان نقاش ساختمانی از سر گرفت.

راخوس میش هیچوقت از علاقه اش به آرزو ناسیونال سوسیالیسم دست برنداشت و همیشه از هیتلر که از سال ۱۹۴۰ در خدمتش بود به عنوان فردی دوست داشتنی و مهربون یاد می کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *