سبز اندیشان امروز

آخرین رده بندی “خودروهای داخلی” از نظر کیفیت

car3شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران جدول رده بندی کیفی خودروهای سواری رو منتشر کرد که طبق اون ۱۶ خودروی سواری از دید سیستم فنربندی، تعلیق و فرمون، ترمز، نفوذ آب، سیستم موتور انتقال قدرت، صداهای غیر عادی، رنگ، بدنه، تزئینات داخلی و خارجی و لوازم الکتریکی مورد آزمایش قرار گرفتن که نیسان تیانا با ۸.۲ نمره منفی در مورد رنگ و تزئینات داخلی و خارجی در بالاترین جایگاه این جدول کیفی قرار گرفت.

این گزارش اضافه می کنه، خودروی مگان با تیراژ پایین که قیمت بالایی رو در بازار از اون خود کرده، در لوازم الکتریکی، سیستم موتور، بدنه و رنگ و بیشتر در تزئینات دارای نمره منفی ۱۹.۷ شد و در جایگاه دوم قرار گرفت.

پارس تندر با کسب ۲۰.۷ نمره منفی در مورد سیستم موتور، تزئینات، بدنه و رنگ در رده سوم و چهارم جدول رو تندر پارس خودرو با ۲۱.۲ نمره منفی در سیستم موتور، لوازم الکتریکی، تزئینات، رنگ و صداهای غیر عادی و به خصوص بدنه از اون خود کرد.

براساس این گزارش، رتبه پنجم در اختیار تندر ۹۰ ایران خودرو با ۲۱.۴ نمره منفی در معیارهای تزئینات، صداهای غیر عادی و مخصوصا رنگ و بدنه قرار داره.

این گزارش حاکیست، لیفان X60 که در بین خودروهای چینی بهترین کیفیت رو از اون خود کرد، با کسب ۵۱.۹ نمره منفی که در مورد بدنه بیشترین نمره منفی رو گرفت در رتبه ششم جدول و جایگاه هفتم از اون لیفان ۶۲۰ با ۵۸ نمره منفی.

براساس این گزارش، پژو پارس با ۶۰.۸ نمره منفی که در تموم معیارها به جزء لوازم الکتریکی و نفوذ آب نمره منفی گرفت در جایگاه هشتم و سمند با ۶۱.۶ نمره منفی که بیشتر در تزئینات داخلی و خارجی بود در جایگاه نهم قرار گرفت.

رتبه دهم و یازدهم جدول کیفی از اون پژو ۴۰۵ تولیدی ایران خودرو و ایران خودروی خراسانه که ۶۱.۸ و ۶۲.۹ نمره منفی رو به دست آوردن.

تیبا با کسب ۶۶.۳ نمره منفی که بیشتر مربوط به بدنه این خودرواست، عضو دوازدهم این جدول شد.

باید اینم بگیم که، MVM مدل ۵۳۰ و X33 با کسب ۶۹ و ۷۲ نمره منفی در جایگاه سیزدهم و چهاردهم جدول کیفی قرار دارن که در مورد تزئینات و بدنه بیشترین نمره منفی رو به دست آوردن و اما در معیارهای نفوذ آب و صداهای غیر عادی نمره منفی نگرفتند.

جالبه بدونین، پراید ۱۳۱ که بازم جایگاه آخر این جدول رو از اون خود کرده در تولیدی سایپا ۸۰.۷ نمره منفی و در تولیدی پارس خودرو ۸۳.۴ نمره منفی رو کسب و عضو پانزدهم و شانزدهم این جدول شدن.

براساس این گزارش، رتبه دوازدهم با ۶۳ نمره منفی در اختیار پژو ۴۰۵ تولیدی ایران خودرو و رتبه سیزدهم با ۶۳.۳ نمره منفی در اختیار پژو ۴۰۵ ایران خودرو خراسان قرار داره.

تیبا هم با ۶۷ نمره منفی در جایگاه چهاردهم و mvm X33 و mvm ۵۳۰ با ۷۱.۳ و ۷۲.۵ نمره منفی در جایگاه پانزدهم و شانزدهم قرار دارن.

باید اینم بگیم که، پراید ۱۳۱ تولیدی سایپا و پارس خودرو با ۸۲.۱ و ۸۵.۱ نمره منفی، رتبه هفدهم و هجدهم جدول رده بندی کیفی تیر ماه امسال رو از اون خود کردن.

باشگاه خبرنگاران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *