سبز اندیشان امروز

آخرین اهداف بن لادن چه کسانی بودند؟

مقامات نظامی آمریکا اخباری مبنی بر  برنامه ریزی اسامه بن لادن قبل از مرگش ، واسه انجام عملیات تروریستی در سالروز حادثه یازده سپتامبر  در آمریکا در سال جاری رو تایید کردن.

به گزارش« تابناک»  ، پس از مرگ بن لادن ، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه مدارکی در محل اقامت ایشون در پاکستان پیدا شده که براساس این مدارک ایشون قصد داشته عملیات تروریستی جدیدی رو در آمریکا سازماندهی کنه ، اما مرگ به ایشون فرصت انجام این کار رو نداده ، این خبر در اون زمان بوسیله هیچ مقام رسمی تایید نشد و فقط چند شبکه تلویزیونی در آمریکا مثل شبکه «سی بی اس»  به اون پرداختن .

براساس این گزارش اما روز جمعه خبرگزاریا و از جمله «آسوشیتدپرس » گزارش دادن که مقامات آمریکایی اظهارات خبرنگار شبکه سی بی اس ، یعنی« باب اور » رو تایید کردن ، باب اور ، پس از کشته شدن اسامه بن لادن در دوم می ، گزارش داده بود که اطلاعاتی در محل اقامت اسامه بن لادن به دست اومده که براساس اون مشخص شده ایشون قصد داشته در سالروز ۱۱ سپتامبر سال جاری بعضی از شخصیتای آمریکایی رو ترور کنه .

در این گزارش اومده که بن لادن قصد داشته که در روز ۱۱ سپتامبر و وقتی که اوباما قصد داشته با هواپیما به مقصدی سفر کنه در آسمون ایشون رو مورد هدف بذارن ،موضوعی که حالا به موضوعی بحث برانگیز مخصوصا واسه مقامات نیروی هوایی آمریکا تبدیل شده .

این گزارش هم اینکه اضافه می کنه که هدف بالقوه بعدی واسه بن لادن ژنرال «دیوید پترائوس» فرمانده قبلی نیروهای آمریکایی در خاورمیانه بوده ، موضوعی که دفتر پترائوس تا کنون در مقابل اون واکنشی نشون نداده .

اینم بگیم که روزنامه واشنگتن پست هم در روزای گذشته اطلاعاتی رو در این مورد منتشر نکرده .

یکی از مواردی که پس از مرگ بن لادن باعث تعجب همه شد ، روش نابود کردن جسد بن لادن و انداختن اون در دریا بود ، طوریکه هیچ نشانی از اون دیده نشد ، توجیهاتی هم که آمریکایی در این مورد به افکار عمومی جهانیان دادن اصلا راضی کننده نبود . اینک معلوم شدن اینجور اطلاعاتی نیر اگه بدون ارائه مدارک مورد تایید کارشناسان باشه ، هیچ اعتباری نخواد داشت . اون چیزی که امروز در آمریکا موجب اختلاف جناحین این کشوره ، مباحث اقتصادیه و مشخصه تغییر مباحث اصلی امروز آمریکا به طرف مسائل امنیتی به چه هدفی صورت میگیره.

منبع : تابناک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *