سبز اندیشان امروز

آخرین آمار زلزله آذربایجان؛ ۸۷ کشته و ۶۰۰ زخمی

مدیرکل ستاد بحران آذربایجان شرقی آخرین آمار کشته های زلزله آذربایجان رو ۸۷ کشته در شهرستانای اهر، ورزقان و هریس اعلام کرد.

ساعی در اخبار ساعت ۲۱ شبکه یه تلویزیون با اشاره به آخرین آمار تلفات زلزله در آذربایجان شرقی که در ساعت ۱۶:۵۳ امروز در اهر با قدرت ۶.۲ ریشتر اتفاق افتاد، گفت: این زلزله تا الان ۹ پس لرزه در ورزقان هم به دنبال داشته.

اون درباره تلفات این زلزله گفت: ۳۰ نفر در اهر، ۴۰ نفر در ورزقان، ۱۰ نفر در هریس کشته شدن و ۷ نفر به هنگام انتقال به بیمارستان جون سپردند. هم اینکه تا کنون ۴۰۰ نفر هم به دنبال این زلزله زخمی شدن.

به گفته ساعی، ۶۰ داهات در منطقه اهر بین ۵۰ تا ۸۰ درصد خسارت دیده و ۴ داهات هم حدود ۱۰۰ درصد تخریب شده.

اون به دلیل احتمال پس لرزهای بیشتر از مردم کلیبر و ورزقان درخواست کرد که امشب در خارج از خونه های خود به سر ببرن.

هم اینکه رئیس اورژانس کشور گفت: آمار مجروحان زلزله امروز در آذربایجان شرقی از مرز ۶۰۰ نفر گذشت.
غلامرضا معصومی با اشاره به مجروحان زلزله در آذربایجان شرقی گفت: تا الان و براساس آخرین آمار تعداد مجروحان در آذربایجان شرقی از مرز ۶۰۰ نفر عبور کرده.

 زلزله زدگان، نون و آب میخوان
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی از احتیاج مبرم زلزله زدگان آذربایجان شرقی به نون، چادر و آب سالم خبر داد.
عباس فلاح به فارس گفت: تا الان ۶۰ داهات به طور میانگین ۵۰ تا ۸۰ درصد تخریب شدن و ۴ داهات هم به طور ۱۰۰ درصد از بین رفته. الان در تلاشیم تا بتونیم با افزایش تعداد آمبولانسا و انتقال هر چی سریعتر مجروحان به مراکز درمانی از افزایش آمار کشته شدگان کم کنیم.

فلاح گفت: الان نیاز مبرم مردم زلزله زده به آب، نون و چادره و حالا که آب تموم روستاهای نامبرده قطع شده نیاز مبرمی به آب سالم معدنی هست.

زخمی زلزله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *