سبز اندیشان امروز

آب پنیردر بهبود جوش‌های صورت موثر است

 

ایشون با اشاره به اهمیت مو در طب سنتی ادامه داد: مو علاوه  بر جنبه ظاهری و اهمیت زیبایی در طب سنتی دافعی واسه مواد زائد بدن و یا به اصطلاح سوداه.

این محقق طب سنتی ادامه داد: مصرف فراوون بعضی از مواد غذایی از جمله بادمجان، سس، گوشت و غذاهای مونده و حاضری، عدس و پنیر مونده روند تولید ماده ای به نام سودا رو در بدن سریعتر می کنه و این ماده رو در بدن زیاد می کنه که این افزایش رشد موهای زائد، فرفری و یا خشک شدن موها رو به دنبال داره.

استرس عامل افزایش آسیبای پوستیه

ایشون سبک زندگی رو دلیلی موثر در بروز آسیبای پوست و مو دونست و گفت: نوع غذا و سبک زندگی تاثیر زیادی در پوست و مو دارن. عواملی مانند استرس زیادتر از اندازه منتهی به افزایش سودا در بدن می شه و آسیبای پوستی از جمله ایجاد لک و پوسته شدن و ترک برداشتن ناخنا رو داره.

میر غضنفری با تاکید بر ضرورت تغییر سبک زندگی واسه داشتن ظاهر مناسب و بدنی سالم، رعایت ۶ اصل در تغییر سبک زندگی رو لازم دونست و گفت: اولین اصل واسه ایجاد تغییر در روش زندگی دقت در انتخاب خوردنیا و آشامیدنیا هستش که رابطه نزدیکی با مزاج افراد و در نتیجه روش زندگی داره.

ایشون در این باره ادامه داد: خواب و بیداری دومین موردیه که نیاز به دقت در تغییر و نظم دهی داره. علاوه بر این وضعیت آب و هوای محیط زندگی هم در برخورداری از بدن و پوست و موی سالم اثر میذاره طوری که آدمایی که مزاج گرم دارن در محیطای خنک و سرد مزاجا در محیطای گرم، وضعیت جسمی مناسب تری رو تجربه می کنن.

دبیر انجمن طب سنتی ارائه ورزش برابر واسه افراد جور واجور رو چیزی نادرست خواند و گفت: وضعیت روحی و روانی، فعالیتای جسمی و هم اینکه مواد زائد و یا لازم بدن هم باید در وضعیت تعادل بوده و مورد توجه قرار گیرند. با این حال فعالیتای بدنی و ورزشی واسه هر فردی فرق داره و نمیشه نسخه برابری واسه همه افراد پیچید.

ایشون در مورد مهم ترین نکته در این شش اصل طلایی، گفت: با در نظر گرفتن این که هرشش اصل در کنترل و تحت اختیار انسانه و در حفظ سلامت بدن نقش بسیار مهمی دارن، سبک زندگی متناسب با اونا نیاز به تغییر داره با این وجود کنترل و اصلاح غذاهای مصرفی نیاز به توجه و دقت بیشتری داره.

میرغضنفری با بیان اینکه آب پنیر دافع مناسب سودا و مواد زائد درون بدن و هم اینکه بهبود دهنده جوشای صورته، ادامه داد: آب پنیر رو میشه با اضافه کردن یه قاشق غذاخوری سرکه به ۲ لیوان شیر در حال جوش جفت و جور کرد و پس از تولید پنیر و جدا کردن اون، مایع باقی مونده رو به طور ناشتا مصرف کرده و یا واسه نابود کردن جوشا اونو روی صورت مالید و به دفع مواد زائد بدن کمک کرد.

رخدادهای داخلی دلیلی موثر در ظاهر آدما

ایشون با اشاره به تاثیر طبعای سرد و گرم در خصوصیات افراد، گفت: آدمایی که احساس گرمی و گرما داشته، مستعد جوش زدن بوده، برون گرا و اجتماعی هستن و فعالیتای خود رو با حرکات تند انجام میدن از طبع و مزاج گرمی بهره مند هستن. اما درون گرایی، انجام فعالیتای کنه، در بعضی وقتا یبوست، احساس سرما از جمله ویژگیای افراد سرد مزاجه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *