سبز اندیشان امروز

آب تنی چینی ها در لجن + عکس

اونا واسه لجن ها سر و دست می شکنند. روزای زیادی منتظر می مانند تا خزه ها و جلبک های دریایی سطح آب رو بپوشونن تا بهونه ای باشه واسه یه سفر تابستونی خنک به استان شاندونگ در شرق چین. جایی که بندر چینگ دائو با بوی خزه و جلبک و لجن انتظار اونا رو می کشد!

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: سواحل چینگدائو و شهرهای دور و برش جاییه که خیلی از گردشگران تابستونی چین واسه سفر انتخاب می کنن تا تنی به آبای لجن گرفته اون بزنن. لجنای غیرسمی سبزرنگی که به دلیل گرمای هوا به سرعت رشد می کنن و سطح دریا رو می پوشانند تا مردم تا گردن درون اونا فرو برن و ضایعات پوستی و مریضی های مفصلی شون رو درمان کنن. در طب سنتی چینی می گن لجن ها و جلبک های دریایی واسه درمان آرتروز، سیاتیک، کاهش فشار خون و جوون سازی پوست موثره.

با وجودی که انباشته شدن خزه ها و جلبک های دریایی در ساحل اهالی منطقه رو آزار می دهد اما دریای چینگدائو تنها دریای دنیا هستش که زلال بودن اون معنی از رونق افتادنش رو داره. یه مدت قبل، پاکسازی دریا و دور ریختن بیشتر از ۴۰هزار تن از لجنای دریا، صنعت گردشگری چین رو با بحران مواجه کرد. گردشگرانی که هر سال واسه لجن درمانی به این منطقه سفر می کردن، با آب زلالی مواجه شدن که کسی میلی واسه شنا کردن در اون نداشت.

noindex

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *